Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

# BİG fish bölüm 2 uyuyan güzeli uyandırmak # by Serken güneş #

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• # BİG fish bölüm 2 uyuyan güzeli uyandırmak # by Serken güneş #

Herkeze selamLAR dostlar sizlerle muhteşem bir avın videosunu paylaşa bilmenin mutluluğunu yaşıyorum
    daha önce küçük bir hatırlatma yapayım sene geçen sene zıpkınımın kamera aparatı yerinden çıkmıştı bende bu dalışta kamera kullanmadan
    dalıyım nolucak dedim av dönüşü ummadığım bir yerde taş ve kumluğun olduğu bir noktada bir karartı gördüm yüzeyde hafif bir bulanıklık olduğundan biraz öne eğilip yarım dalış pozisyonunu geçtim bir kaç metre dalınca gördüğüm şeyin önce köpek balığı olduğunu sandım daha sonra biraz daha dikkatli bakınca bunun kumda yatan tahmini 30 kilo civarı bir akya olduğunu gördüm belkide dalış hayatımda gördüğüm en güzel manzara buydu birden kalbim yerinden cıkıcak sandım kalbim deli gibi atmaya başladı hemen yüzeye çıktım sakinleşmeye çalıştım biraz dinlenip
    nefesimi alıp hemen dalışa geçtim ama tüfeğin kademesini son kademeye almaya unutmuşum bunu fark edince dibe gelmeden zıpkını orta suda kurdum ardından balığın olduğu yere zemini yakın ağır ağır ilerlemiye başladım balığın önünde büyük bir taş vardı ve beni göremiyordu tam balığa yaklaştığım an hafifçe yükselerek kafasına doğru atışımı yaptım fakat atışım ani ve hızlı olduğundan beyne gelmedi gözünün biraz ilerisine diklemesine yanağına yakın bir noktadan vurmuştum balık birden ağzını açarak yavaşça yükseldi ve olduğu yerde daireler çizmeye başladı ardından tüm gücüyle dibe doğru makarayı açarak hızlıca ilerlemeye başladı bende misinadan tutup balığı yönlendirmeye çalışıp misinayı taşlara sürtmesini engellemeye çalışıyordum derken balık yavaş yavaş acığa doğru gitmeye başladı bende peşinden palet vurarak balığı yormaya çalışıyordum beni 5 kez falan bir kaç metre dibe sürüklesede yavaş yavaş konturolu elime almaya başlamıştım. balık derinde olduğundan balığı göremiyordum ve artık balığı yavaş yavaş yukarı almam gerektiğini düşünmeye başladım 5o metre misinadan 10 metresi falan yukarıdaydı derken yavaş yavaş misinaya asılmaya başladım 15 metre kadar çekmiştim,ki balık birden güçünü göstermeye başladı ve topladığım 15 metre misinayı pesinden götürerek dibe doğru hızlanarak gitmeye devam ediyordu
    daha fazla misinayı götürmemesi için balığı tasmalamak,tan başka çarem yoktu ve öyle yaptım biraz daha beni sürükleme devam etti ve birden misinada bir boşluk oldu bütün moralim bozuldu ve hızlıça misinaya asılmaya başladım önce misinayı kopardı diye düşündüm ama sonra şişin ağırlıgını hissedince kelebeği kırıdı diye düşündüm ama şişi elime alınca kelebeğin sağlam olduğunu gördüm geriye tek şey kalmıştı kötü yapılan atış sonrası balığın vuruldugu noktadan yırttığını yada parçaladığını düşündüm bu olay yaşandıktan sonra tam 2 ay sürekli bu anı gözlerimin önünde bir çok sefer yeniden yaşadım ve bir daha bu şekilde bir akya vura bilmemin milyonda bir ihtimal olduğunu düşünüyordum ama şükürler olsunki YENİDEN bu duyguyu yaşadım ve bu sefer kazanan taraf ben oldum
    benim için trofe vurulan balığın boyutu ile alakalı deyildir benim için trofe avcının avına verdiği değerle alakalıdır
    ve öyle anlar vardır,ki kimi zaman avın zorluğu yada atışın çok farklı bir acıdan yapılması avlanılan avı çok özel yapar
    iste benim içinde bu balık ve cektiğim videosu çok özel ve unutulmaz oluçak
    En son düzenleyen dansc_07; 04.Haziran.2016, 14:21.
    her dal?? bir k?tay? ke?fetmeye benzer biz nekadar ziyaretci olsakta bu geli? gidi?ler artt?kça bir parças? oldugumuzu dü?ünmekteyim denizler bizim onlar? koruyal?m
    serkan güne?
    1982

Cevap: # BİG fish bölüm 2 uyuyan güzeli uyandırmak # by Serken güneş #

Tebrikler Kardeş
    Baskınla akya avı ilk defa seyrettim
    Türkay Demiro?lu
    ?stanbul-F?nd?kzade
    01.03.1967
    0 Rh+

Yorum yap

Serkan nefesine sağlık,ben akyayı ilk defa yatarken görüyorum, kısmette olunca demekki herşey mümkünmüş daha iyileriyle karşılaşman dileklerimle,sağlıklı ve güvenli dalışlar...
      Erol Güren
      1983 Fethiye/MU?LA

Yorum yap

Asl? Türkay Demiroğlu taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
        Tebrikler Kardeş
        Baskınla akya avı ilk defa seyrettim
        teşekkür ederim Türkay abi benim içinde bu av çok özel oldu daha önce daha büyüğünü aynı şekilde avlamıştım ama alamamıştım kısmet bunaymış
        böylesi bir av yapmanın dışında videosunuda ceke bilmekten ötürü ayrıca mutluyum
        her dal?? bir k?tay? ke?fetmeye benzer biz nekadar ziyaretci olsakta bu geli? gidi?ler artt?kça bir parças? oldugumuzu dü?ünmekteyim denizler bizim onlar? koruyal?m
        serkan güne?
        1982

Yorum yap

Tebrikler. Afiyet Olsun.
          Murat V.

Yorum yap

valla herkes şokta boylesi görülmedi..ama sen baya kısmetlisin serkan abi ikinciye denk gelmiş..tebrikler

Yorum yap

Re: # BİG fish bölüm 2 uyuyan güzeli uyandırmak # by Serken güneş #

Tebrikler, bende ilk defa böyle birşey gördüm, bir tür yosun yiyip bayılan balıkları duydum ama bu akya uyanık, belkide çok büyük bir avcıdan kaçtı.
              Mares Cyrano Evo Hf 110 mod-ys.
              Mares Cyrano 70 mod-ys.
              Aguatto...
              Yusuf SOYSAL
              1984 MERSIN

Yorum yap

tebrikler serkan.
                ibrahim akka? adana yüre?ir 1980

Yorum yap

Tebrikler. Ben de boylesini seyretmedim, zaten vurması imkansız.
                  MUSTAFA YILMAZ AB+ 0506-356 42 70

MU?LA SITKI KOÇMAN ÜN?VERS?TES? SOSYAL B?L?MLER ENST?TÜSÜ

[email protected] 1975 MU?LA & M?LAS & DALAMAN

Yorum yap

akşamdan kalmış akya )
                    F.YALCIN 0 Rh (+) Zafer TAN CcC NAZIM YILMAZLAR

Yorum yap

Bir tebrik ve şok benden gelsin o zaman. bende ilk defa böyle birşey görüyorum resmen yatıyor hayvan. geçen yıl kaçırdığınızda nasıl üzüldüyseniz artık Allah acımış halinize gönlünüze göre vermiş ne mutlu.. kalp atışlarım hızlandı vallahi.. yukarıdan gördünüz ve sonradan mı plan yapıp bastınız balığı?
                      Osman Murat Erten 1983 KOCAEL?
                      BURSA''da ya??yor.
                      --------------------------------
                      -------------------------------------
                      SATIHA ULA?IP YEN? B?R NEFES ALAB?LMEK D?LE?? ?LE...

APNEA AÇIK KAFA REBEL 82

Yorum yap

Serkan nefesine sağlık çok güzel bir av
                        Antalya CMAS **

Yorum yap

Tebrıkler Serkan selfı yaparken koca bır orfoz akyayı alıp gıdecek dıye bekledım surreal bır vıdeo olmus nefesıne saglık
                          Ertan Onder
                          Istanbul Eyup
                          Digital baski teknik servis

Yorum yap

Serkan tebrikler, nefesine sağlık.
                            Ömür KILIÇARSLAN
                            1978 SAMSUN
                            Türkçe Ö?retmeni
                            Tel No: 0 506 2735579

Yorum yap

Ne bu yaa ben atmışı geçgin akya avım var böyle bişey görmedim acaba ne ile besleniyo bunlar burdakilerede önerelim hani...harikasın dostum süper ötesi bi video
                              O?uzhan AYDIN - 1981
                              freediving ss? level 1
                              freediving ss? level 2
                              0533 716 30 34

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X