Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Maskemizle daha net görebilmek için (miyop) ekonomik mercek

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Maskemizle daha net görebilmek için (miyop) ekonomik mercek

[IMG][/IMG]
    Miyop gözle için Gökmen arkadaşımız 0535 406 98 08 TLF nolu hazırlamış olduğu benimde bulandığım her maskeye uyumlu lensleri size göstermek istedim hem maliyet açısından ucuz hem kullanışlı iç ve dış olmak üzere iki tür üretmiş dalışta gayet net ve hiçbir problem çıkarmadı zıpkınla veya sucba dalışlar için görme problemi olanlara mükemmel bunu kendi camiamızdan Gökan kardeşimizin 30 TL gibi bir maliyetle yapması takdir edilmeli diye düşünüyorum özellikle bulanık suda gayet verim sağlıyor kendisine teşekkür ederim
    Antalya CMAS **

Cevap: Maskemizle daha net görebilmek için (miyop) ekonomik mercek

Gerçekten bu konuda çok ihtiyaç sahibi vardır diye düşünüyorum. Benim numaralar düşük ama badisini akya zannedenler var o derece... Çok hayıra geçer bu iş.
    ?NSANLARDA ?K? TÜR AHLAK VARDIR; B?R?NC?S? HEP ANLATIP H?Ç YAPMADIKLARI, ?K?NC?S? ?SE HEP YAPIP H?Ç ANLATMADIKLARI -----------------------------------------------------------------------------------------
    ?stanbul -Ata?ehir - 1970 - MOB?LYA DEKORASYON ÜRET?M ve PAZARLAMA - [email protected]

Yorum yap

İçten takılanmı yoksa dıştan takılan mı daha kullanışlı
      sigpic
      Cressi Elite 95 Open
      Apnea Rebel 100 Open
      Cengizhan GÜVENÇ
      Ziraat Yüksek Mühendisi/SDÜ
      CMAS *

Yorum yap

Latif abi çok Sağolasın çok mutlu oldum ��öncelikle bu konuda seni baya beklettim mağazanın dekoru tadılatı vs derken gözlüklerini çok geç göndermeme rahmen sabrından ve anlayışından dolayı ve hediyelerin için burdan tekrar teşekkür ederim . bazı arkadaşlar aradı azda olsa konuşma fırsatım oldu fakat bu aksam misafirlikte olmam dolayısıylan pek konuşamaya bilirim şu anda aradan kaçamak yapıyorum yarın Dağa müsait olurum

not : miyop , mıyop astıgmat .hıpermetrop, hıpermetrop astıgmat ve miks camlar da uygulama yapılabılıyor sadece çok yüksek dioptirilerde ( yüksek görme kusuru ) + 4.50 hıpermetroplarda sorun Yaşar'ım diye tahmin ediyorum ... Birde eklemek istediğim Latif abiylen yapılan konuşmada içerden olan camda şu anki su sıcaklığı 17 c olmasından dolayı buğar yaptığını tahmin ediyorum ilerde sular Dağa fazla ısındığında onunda ihtiyaca Karşılık vericeğini umuyorum .... Abim. Tekrardan teşekkür ederim ve bu camiada bi taş eklediysemde ne mutlu bana ... Dalı'n sağlıcakla
        Galiba kocaman bir bal?k gördüm sanki
        0535 406 98 08
        ?STANBUL / KARTAL

Yorum yap

Asl? Gökmen Akay taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          Latif abi çok Sağolasın çok mutlu oldum ��öncelikle bu konuda seni baya beklettim mağazanın dekoru tadılatı vs derken gözlüklerini çok geç göndermeme rahmen sabrından ve anlayışından dolayı ve hediyelerin için burdan tekrar teşekkür ederim . bazı arkadaşlar aradı azda olsa konuşma fırsatım oldu fakat bu aksam misafirlikte olmam dolayısıylan pek konuşamaya bilirim şu anda aradan kaçamak yapıyorum yarın Dağa müsait olurum

not : miyop , mıyop astıgmat .hıpermetrop, hıpermetrop astıgmat ve miks camlar da uygulama yapılabılıyor sadece çok yüksek dioptirilerde ( yüksek görme kusuru ) + 4.50 hıpermetroplarda sorun Yaşar'ım diye tahmin ediyorum ... Birde eklemek istediğim Latif abiylen yapılan konuşmada içerden olan camda şu anki su sıcaklığı 17 c olmasından dolayı buğar yaptığını tahmin ediyorum ilerde sular Dağa fazla ısındığında onunda ihtiyaca Karşılık vericeğini umuyorum .... Abim. Tekrardan teşekkür ederim ve bu camiada bi taş eklediysemde ne mutlu bana ... Dalı'n sağlıcakla
          Gökmen bey sipariş verebiliyor muyuz 2.5 miyop yapılır mı
          sigpic
          Cressi Elite 95 Open
          Apnea Rebel 100 Open
          Cengizhan GÜVENÇ
          CMAS *

Yorum yap

Cengizhan bey sipariş değilde gözlüğü adrese kargolayın sonra uygulama birebir Yapılıyor cam ekartmanları ve ebatlarındarklı farklı olduğundan aynı kalıbı tutturabilme şansımız zor b
            rde üst ve alttan aparatlıyorum -2.50 uyum Sağlar sorun yok astıgmat varsada eklenir .
            0535 406 98 08
            ?STANBUL / KARTAL

Yorum yap

Asl? Gökmen Akay taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Cengizhan bey sipariş değilde gözlüğü adrese kargolayın sonra uygulama birebir Yapılıyor cam ekartmanları ve ebatlarındarklı farklı olduğundan aynı kalıbı tutturabilme şansımız zor b
              rde üst ve alttan aparatlıyorum -2.50 uyum Sağlar sorun yok astıgmat varsada eklenir .
              takılan aparat temizlik için kolay çıkarılıp takılıyor mu?
              sigpic
              Cressi Elite 95 Open
              Apnea Rebel 100 Open
              Cengizhan GÜVENÇ
              CMAS *

Yorum yap

camlar ı çıkarıyoruz ben göndermeden önce video çekimi Yaptım yarın sizede gönderilirim olmadı telefonla konuşuruz aklınızdakileri sorarsınız Aslında formda astıgmata sahip biri olsa 0.75 yada 1.00 ona ücretsiz gönderip nekadar başarılı olacağız onuda görme şansımız olur.. Suyun içinde
                0535 406 98 08
                ?STANBUL / KARTAL

Yorum yap

Merhaba Gökmen bey benim gözlerim bir taraf 3 diğer taraf 3,50 miyop + bir taraf 0,50 diğer taraf ise 0,75 astigmat olması lazım yeniden muayeneye gidip net sonuçları alsam müsait olduğunuzda yarın detaylı görüşmek isterim son maskem geçen yaz çınarcıkta dalış sonrası hakkın rahmetine kavuştuğundan yeni bir maske alarak adaptasyon yaptırmak isterim özellikle tavsiye edebileceğiniz bir maske var mıdır? Tecnisub look veya look2 maske alsak orjinal mercekleri söküp yerine sizin hazırlayacağınız lensleri tam olarak adapte edebilmek mümkün olabilir mi? Sorularımla daraltmak istemiyorum affınıza mağruren şimdi cevap yazamazsanız yarın görüşmek isterim, iyi akşamlar.

Yorum yap

sentinel içinize sinen istediğiniz marka maskeyi alabilirsiniz yüzünüze uygun olsun yeter. bence hunter tarzı olan ayrık mercekliler daha rahat diyebilirim şahsi fikrim ..önemli olan sadece blokcamlılar yani tek cam olanlarda biraz sıkıntı olabilir o kadar numaralrınızda uygulama yapılır
                    Buradan az çok tanıma şansınız oldu ise zaten normalde optik mağaza yım reklam gibi olmasın da AKAY OPTİK .. o yüzden içiniz rahat olsun..
                    0535 406 98 08
                    ?STANBUL / KARTAL

Yorum yap

gökmen bey,arkadaşlar selamlar. gözlerimin ikiside 2 numara 90 derece astigmat. omer bandıt maske kullanıyorum. forumda ve birçok yurt dışı sitede gördüğümüz uygulamalardan yola çıkarak kuzenimle(kendiside gözlükçüdür) bizde bir cam denemesi yaptık. maskenin kalıbına göre camların ölçüsünü alıp kesti kuzenim. astigmat biraz daha bombeli yapıya sahip olması çok işimize geldi aslında.kestiğimiz camlar hafif bir kuvvetle itince tam oturdu maskenin dış yüzeyine. öyle sökmek isterseniz kenarda kalan boşluktan ince bir tornavida yoluyla asıldığınızda geliyor. kenarda kalan boşluk kısımlarınıda 2. mm matkapla veya dremel yardımıyla veya siz gözlükçülerin kullandığı kenar düzeltme disk zımparasıyla 1-2 mm daha yerseniz su giriş çıkışı dahada kolaylaşıyor iki cam arasına. ben ilk denememizde kenarları açmamıştım. su dolup boşalırken yani kafayı suya sokup çıkardığınızda biraz zorluyordu zaman alıyorda. şimdi tek kenardaki bombedeb kalan boşluğu biraz daha genişlettik ve sorun halloldu. dediğim gibi camlar çoksağlam oturuyor maskeye.düşmesi imkansız gibi ancak maskelerin kendi camları bile düşebiliyor sonuçta insan yapısı. buna dayanarak önlem olması açısından sadece maskenin üst ve alt köşesine olmak üzee çok ince kırmızı sıvı conta diye tabir edilen silikonlardan sürdüm. ki aynı silikonu şnorkelin ağızlığı ile borusu arasınada kullanıyorum su aldığı için iki şnorkelimede uyguladım ve sonuç başarılı. herhangi bir yapı markette bulabilirsiniz. sanırım organik silikon falan gibi birşeydi adı. tam hatırlamıyorum. akşam eve geçince resim yüklemeye çalışırım görsel olarak daha iyi anlatım olanağı sağlar diye düşünüyorum. omer bandıt siyah maskenin kenarlarına inceden sürülen kırmızı silikonda ayrı bir hava katmadı değil maskeye bu arada bilmeyen için maskenin orjinal hali gibi görünüyor desem yeridir bu arada uzun süredir kullanıyorum sayılır ve çpk şükür ne buğu problemi yaşadım ne de temizlik gerektiren bir sorun. sadece sudan çıkar çıkmaz tatlı suyla durulayıp kutusuna koyuyorum maskeyi. zaten suya sokunca üzerinde kuruyan su damla lekeleri anında geçiyor.tek dikkat etmemiz gereken camları çizmemek. ki zaten çok maliytli bir işlem değil yaptığımız. her sezon birçift camla çıkarsak yinede güzel bence. fikir vermesi açısından yazdım tüm bunları. sizin tak çıkarlı sisteminizde çok iyi olmuş ellerinize sağlık. camları tutması için kullandığınız aparatların yapımı materyali ve montajı hakkında bilgi almak isteriz sizde uygun görürseniz. emekleriniz ve katkılarınız için tekrar teşekkürler. camiaya herkim ki bir fayda eklesin Allah onun her işini rast getirsin temennileriyle dalın sağlıcakla
                      onur veli
                      05063701841
                      mesutsub/barbaros junior roller pro 85
                      bir de in?allah cressiye geri dönü?

Yorum yap

maskeyi yollayıp ona göre yapıyorsanız bu neden böyle kenarlar köşeler filan düzgün kesilmemiş iki cam birbirnden farklı duruyor bence optikçi değilde amatör biri ölçüp kesmiş gibi birde tutamaçlar nerdeyse ortada birleşmiş daha kenarda olmalıydı işlevi gayet güzel olabilir ona lafım yok görünüm açısından beğenmedim , tahminimce çalışmanızı biraz daha geliştirlebilirsiniz ozaman ilk sıralara adımı yazdırabilirim tebrikler
                        1981
                        kaan serdar s.
                        rize

Yorum yap

işte buda bizim yaptığımız maske. bu halinde kenarlarındaki boşluk genişletilmemiş hali.
                          onur veli
                          05063701841
                          mesutsub/barbaros junior roller pro 85
                          bir de in?allah cressiye geri dönü?

Yorum yap

Camları gözlüğe monte etmek konusunu daha geliştirmek lazım,ben buna benzer bir yöntemi kendi dalış gözlüğü camlarıma uyguladım(forumda konusu var) ama daha pratik ve daha sağlam bir yöntem arıyorum.
                            Fatih DEM?RC?

YALOVA-?STANBUL-TRABZON

e-posta: [email protected]
                            0532 744 93 61

Yorum yap

Asl? onur veli taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                              işte buda bizim yaptığımız maske. bu halinde kenarlarındaki boşluk genişletilmemiş hali.
                              Kırmızı yakışmış maskeye 😀 bende kırmızı contayı zıpkının kabzasına uygulamıştım ama suya girer girmez farkında olmadan soyulmuştu.
                              sigpic
                              Cressi Elite 95 Open
                              Apnea Rebel 100 Open
                              Cengizhan GÜVENÇ
                              CMAS *

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X