Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Yağmur

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Yağmur

Ailemizin bir bireyi idi YAĞMUR. Hiçbir şey öğretmedik biz. Annemi İstanbul’a göndermiştim. Amcamdan alması için. Önce evde hanım sızlanmıştı bir köpek istemiyordu. Ama o alelade bir köpek olmadığını özel bir canlı olduğunu kısa zamanda bize göstermişti. Sonra üçüncü bir çocuğumuz oldu adeta. Düşününki çalıştığım kasabada ve Medreseönü’nde herkes onu tanır ve severdi. Sağlam bir avcı idi ama aynı zamanda da müthiş sadıktı. Oturduğumuz odadan Birçok kez koridora onun çığlıkları ile koşar, Kardeleni ya üzerine çıkmış kulağını çekerken ya da kuyruğundan sürüklemeye çalışırken bulurduk. Canı yanar ama kızımıza asla hırlamazdı bile. Lojmanın bahçesinde Kardelen güneşlenir, oynarken başına nöbetçi bırakırdık. Saatler geçse de yerinden ayrılmaz Kardeleni gözlerdi. Kulakları çınlasın İzmirli doktor arkadaşım Rıdvan onu kuru yemişle beslerdi. Bu nedenle sağlık ocağına gittiğinde ona eczaneye gitmeyi göstermişti. Reçeteleri ağzına verdiğinde doğru eczaneye gider verilen ilacı geri getirirdi.

Onunla ilgili anılarımız bura sığacak gibi değil tabiî ki. Evde olmadığımız bir akşam komşu çocukları kapalı olduğu yerden çıkarıp dolaştırmak istemişler. Hiç yapmadığı bir şeyi yaparak yolun karşısına geçirmişler. Geri dönerken bir aracın çarpmasıyla ölmüş. Gecenin bir yarısı komşudan gelen telefonla olduğum yerde kaldım Dünya başımıza dönmüştü. Misafir olduğumuz yerden hemen kalkıp geldiğimizde komşular bir yere yatırıp üzerini örtmüşlerdi. Ondan önce öyle bir acıyı babamı kaybettiğimde yaşadım. Onu tanıyan herkes sanki bir insanı kaybetmiş gibi üzülmüştü. Ondan sonra başka bir köpek almadık. Biliyorduk ki hiçbir köpek onun gibi olamazdı. Gitti peşinden sevgimizi de götürerek.

Yağmur
    En son düzenleyen Olcay Hoca; 27.Eylül.2015, 01:51.
    OLCAY ?EN ([email protected])
    ORDU/MEDRESEÖNÜ 1971

Toprak insan? topraktan, deniz insan? da sudan yarat?l?r.Topraktan olanlar topra?a dönerler sudan olanlar ak?p denize kar???rlar.

RÜZGAR HAREKETLER? CANLI

Cevap: Yağmur

Okurken içim acıdı. İnsanın sevdiklerinden ayrılması çok zor.
    Geçmişler olsun
    Türkay Demiro?lu
    ?stanbul-F?nd?kzade
    01.03.1967
    0 Rh+

Yorum yap

Başınız sağolsun Hocam İnsan zamanla çok alışıyo hayvanlara.

Yorum yap

tek çocuk olduğum için kardeşim olarak hep köpekler vardı...5 yıl önce 12 yıllık "kardeşim" bir motor altında kaldı , tabi 5 yıldır başka kardeşim var evde...eve gelince o nalet sesizliğe en fazla 3 ay dayanabildik 10 yıl boyunca eve geldiğiniz her gün , aynı sevinçle heyacanla sizi karşılayan olmaması 3 ay boyunca eve girenin direk dağılmasına neden oldu......sağolsun pek aratmadı şimdikide ama bu canlıların sevgileri büyük hayatı kısa malesef 13-14 yıllık hayatlarında ki bunun bir kaç yılını bile sizle geçirseler, sizin olası 80 yıllık hayatınızda yeri doldurulamaz sıfatına erişiyorlar..
        büyük ihtimal hayatımın sonuna kadar bir köpek olucak yanımda , kardeşim yerine insanları koymayı çok denedim ama hiç biri bir köpeğin hissetirdiklerini hissettirmedi...tek eksikleri konuşamamaları , bende pek konuşmam zaten , buyüzden iyi anlaşıyoruz...
        duygularını paylaşıyorum Olcay abi...
        ********serco********

Tüm Av Videolar?m için Facebook Sayfam? Ziyaret Edebilirsiniz:
        http://www.facebook.com/SercanZenginZipkinaviVideolari

Yorum yap

Candaş koymuştum köpeğimin adını, öldüğü zaman çok ama çok üzülmüştüm ben de. Hayvan sevgisi olmayanın insan sevgisi olmayacağını düşünürüm hep.
          Levent AK-1977
          Ankara
          Vatan?m?za hep beraber sahip ç?kal?m.

Yorum yap

Hocam çok üzücü...
            Müthiş bir hayvanmış...
            Ozan ÖNEN
            15.07.1981
            Çanakkale
            MERTSUB DALI? DONANIMI
            www.mertsubonline.com
            ?? =0286 214 00 30
            [email protected]

Yorum yap

hocam gerçekten çok üzüldüm başınız sağolsun allah çocuklarına uzun öürler versin

Yorum yap

Olcay nasil uzuldum anlatamam..Ben de 3 sene once malesef cok sevdigim kopegimi kaybettim,zehirlenerek oldurulmus buldum bahcede.Kabus gibi bir gundu,her tarafta kedi ve kopek oluleri vardi.Toptan bir temizlik yapilmis anlasilan.Seni cok iyi anliyorum..Su anda da 2 kopegim ve 2 kedim var,bazen o gun geldiginde nasil yaparim ,nasil ederim diye aklimdan geciyor.Nasil karsiliksiz sadakat ve sevgidir..Doversin bazen,kizarsin ama onlar sana hic kirilmaz ve hep sever.Kopek gibi sevmek aslinda ne kadar dogru bir laftir..
                UNUTMA ! ! ! H?ÇB?R BALIK KEND? HAYATINDAN ÖNEML? DE??L..T?CAR? ZIPKINCILI?A ÖZENME,SEN? ÖLÜME GÖTÜRÜR...

Yorum yap

gerçekten,çok üzücü bir olay,insanın alıştıgı bir candan ayrılması ne kadar kötü...
                  fatih gümü?ba?
                  1988-istanbul

Yorum yap

ıste sorsan hayvan derler ama onlar en ıyı dostdan daha yakınlar bıze
                    basın saolsun

Yorum yap

önce fotolara baktım çok güzel yaa dedim. sonra yazıyı okuyunca insanın içi buruluyor. şimdilerde bizimde var bir fadiğimiz. Çağatay Kemal Kurnuç sayesinde daha bir alımlı oldu hanım. (tasması isim babası olan Çağatay"dan geldi sağolsun)

Yorum yap

ahanda fadik ve ilay cebeci

Yorum yap

Eşim dediki Fadik ' in bacakları çok güzelmiş

[email protected]
                          https://twitter.com/kyhn_yldrm
                          http://www.icimdekidusman.com
                          '' Türk ?nsan? Para Gibidir.. içine ???k tut, Atatürk yoksa sahtedir... ''

Yorum yap

vallahi öyle her gören şaşırıyor acayip baldır var hayvanda. yengem hemşire benim doğum yaptığı için böyle diyor acayip kas var bacaklarında...

Yorum yap

Olcay abi Çok üzücü çok guzel bır hayvanmış .. başınız sağolsun

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X