Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Movie Maker'da Video Düzenleme [RESİMLİ ANLATIM]

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Necip OĞUZ
    yan?tlad?
    Cevap: Movie Maker'da Video Düzenleme [RESİMLİ ANLATIM]

Ben soruyu görene kadar siz bulmuşsunuz

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

Asl? Jülide AKINCI taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    acaba videodan fotoğraf çekmek nasıl oluyor? yardımcı olabilir misiniz? hani mesela balık zıpkının ucunda onun fotosunu almak.movie makerda.
    buldum buldum.sizin Türkçe ekrana bakınca çözdüm bende İngilizce snapshot yazıyormuş.oldu oldu.

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

acaba videodan fotoğraf çekmek nasıl oluyor? yardımcı olabilir misiniz? hani mesela balık zıpkının ucunda onun fotosunu almak.movie makerda.

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

artık düzeldi.problem yok. burdan bakaaaa baka bende video yaptım.

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

yardımmmm ben buradaki anlatımlara göre video hazırladım ve kaydettim ama videoyı sıfırdan açarken yine movie maker programıyla açıyor.yani o proje halini.birlikte aç yapıp media player yapıyorum hata veriyor ne yapacağım ? =(

Bir yorum yaz:

• Alp Arslan
    yan?tlad?

Eyvallah kardesim, emegine saglik.
    Asl? Necip OĞUZ taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    Alp direk bunu yapan bir efekt yok ama şu şekilde yapabilirsin.

--> Dondurmak istediğin saniyeye gelince pause et.
    --> Videoyu o kısımdan ikiye böl.
    --> Giriş sekmesinden "anlık görüntü" ye basarak anlık görüntü dosyasını kaydet.
    --> Zaten videonun sonuna attığı anlık görüntüyü, ilk başta böldüğümüz kısıma ekle.
    --> Sonra aynı kısıma yazı ekleyebilirsin.

Bir yorum yaz:

• Necip OĞUZ
    yan?tlad?

Asl? Alp Arslan taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    Necip Windows Moviemaker'da videoyu ornegin birkac saniyeline dondurup altyazi ekleyebilir miyiz?
    Alp direk bunu yapan bir efekt yok ama şu şekilde yapabilirsin.

--> Dondurmak istediğin saniyeye gelince pause et.
    --> Videoyu o kısımdan ikiye böl.
    --> Giriş sekmesinden "anlık görüntü" ye basarak anlık görüntü dosyasını kaydet.
    --> Zaten videonun sonuna attığı anlık görüntüyü, ilk başta böldüğümüz kısıma ekle.
    --> Sonra aynı kısıma yazı ekleyebilirsin.

Bir yorum yaz:

• Samet Kaynak
    yan?tlad?

Gerçektan çok yararlı bir paylaşım.
    Emeğinize sağlık.

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

elinize emeğinize sağlık...

Bir yorum yaz:

• Efekan
    yan?tlad?

Necip abi, Kralsın.. Emeğine sağlık.

Bir yorum yaz:

• Alp Arslan
    yan?tlad?

Necip Windows Moviemaker'da videoyu ornegin birkac saniyeline dondurup altyazi ekleyebilir miyiz?

Asl? Alp Arslan taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    Eyvallah arkadasim deneyim bakayim su soylediklerini olmazsa basini agritirim yine

Bir yorum yaz:

• Scotchsoda
    yan?tlad?

Levent abi bir gün ya sen ya da ben yanına geleyim hatta bir arkadaş var film merkezinde çalışıyor üniversitede yardımcı olur bize güzel çay eşliğinde yönetmenliğe adam atmış olursun

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

Asl? Necip OĞUZ taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    Levent abi selamlar.
    Bahsettiğin konuda önemli olan giriş ve çıkış videolarının aynı değerde olmasıdır. Mesela ham hali 720p olan bir videoyu yine 720p olarak çıktı almalısın. 1080p ise yine 1080p seçmelisin çıkış kayıdını. 720 ile kayıt yaptığın bir videoyu 480 çıktı alırsan kalite elbette baya düşecektir.
    Resimli anlatım yaptığım mesajımda, alttan üçüncü resimde bu olaya değinmişim.
    Ayrıca youtube'a yüklenen videoların HD olarak işlenmesi biraz zaman almaktadır. İlk yükleme sonrası HD (720 veya 1080) izleme seçeneği çıkmayabilir. Daha sonra denediğinde bu izleme seçenekleri de belirir.
    Bütün bunların yanında, video işleme safhasında engellenemez bir görüntü kaybı illa ki yaşanır, ama bu bahsettiğim kriterlere uyulursa, bu kayıp minimum düzeyde olacaktır...

Teşekkür ederim.

Bir yorum yaz:

• Necip OĞUZ
    yan?tlad?

Asl? Levent Duman BALKES taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    Necip üstad ..Movie makerdan klip yapmayı başardık ama , görüntü kalitesi biraz bozuluyor gibi geldi bana..Hele youtube a ekleyince gayet güzel görüntülerin kalitesi, daha da düşüyor.Bunla ilgili yapılabilecek bir aksiyon var mıdır ??
    Levent abi selamlar.
    Bahsettiğin konuda önemli olan giriş ve çıkış videolarının aynı değerde olmasıdır. Mesela ham hali 720p olan bir videoyu yine 720p olarak çıktı almalısın. 1080p ise yine 1080p seçmelisin çıkış kayıdını. 720 ile kayıt yaptığın bir videoyu 480 çıktı alırsan kalite elbette baya düşecektir.
    Resimli anlatım yaptığım mesajımda, alttan üçüncü resimde bu olaya değinmişim.
    Ayrıca youtube'a yüklenen videoların HD olarak işlenmesi biraz zaman almaktadır. İlk yükleme sonrası HD (720 veya 1080) izleme seçeneği çıkmayabilir. Daha sonra denediğinde bu izleme seçenekleri de belirir.
    Bütün bunların yanında, video işleme safhasında engellenemez bir görüntü kaybı illa ki yaşanır, ama bu bahsettiğim kriterlere uyulursa, bu kayıp minimum düzeyde olacaktır...

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

Necip üstad ..Movie makerdan klip yapmayı başardık ama , görüntü kalitesi biraz bozuluyor gibi geldi bana..Hele youtube a ekleyince gayet güzel görüntülerin kalitesi, daha da düşüyor.Bunla ilgili yapılabilecek bir aksiyon var mıdır ??

Bir yorum yaz:

Haz?rlan?yor...
X