Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Av Fotoğrafları ile İlgili Önemli Duyuru

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Av Fotoğrafları ile İlgili Önemli Duyuru

Değerli üyelerimiz,

Korumacı ve sürdürülebilir sualtı avcılığı için Forumumuzda paylaşılan av fotoğraflarının ve yapılan avların 2/2 Numaralı Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğde yer alan boy ve miktar limitlerine aykırı olmaması gerekmektedir.

Herhangi bir yanlış anlaşılmaya mahal verilmemesi için özellikle birden fazla sualtı avcısı ile yapılmış avlara ait fotoğrafların açıklamasına konu başlığının ilk mesajında yer verilmeli, av ekip işi ise ava katılan sualtı avcılarının sayısı belirtilmeli, balıkların toplu olarak yer aldığı fotoğraflarda ava katılan diğer sualtı avcıları da yer almalı, söz konusu avcıların fotoğraf karesinde yer almak istememeleri halinde paletleri, zıpkınları, kemerleri vs. malzemeler ile başka sualtı avcıların da ava katılmış olduğu ortaya konulmalıdır.

Bu hususlara riayet etmeyen ve sadece “ekip işidir” tarzı ifadeler ile açılan konu başlıkları Forumdan kaldırılacaktır.

Bilgilerinize sunulur.

ZIPKINCI.com Yönetimi

Cevap: Av Fotoğrafları ile İlgili Önemli Duyuru

Bence ekip işi av fotolarında fotolara cıkmak istemeyen ekip üyeleri kendi hakkına düşen balığı dizgiden cıkarmalıdırlar diye düşünüyorum...

Yorum yap

Asl? ZIPKINCI YÖNETİMİ taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
      söz konusu avcıların fotoğraf karesinde yer almak istememeleri halinde paletleri, zıpkınları, kemerleri vs. malzemeler ile başka sualtı avcıların da ava katılmış olduğu ortaya konulmalıdır.
      Almış olduğunuz karar doğrudur. Ancak yukarıdaki durum biraz suistimale açıktır. 2kişi ya da tek kişi yapılan bir avın resmi pekala fazladan malzeme ile çekilebilir. Misal benim şuanda 5 adet zıpkınım, 2 çift paletim vs var. Tek başıma 5kgdan fazla vurduğum her 5 kilo için fotoların yanına bir zıpkın koyarım, buna dayanarak ta bakın arkadaşlar resim çekilmeye utandı kendi yerlerine zıpkınlarını çektik diyebilirim. Bu durum da benzer konular gibi tartışılır ortam gerilir vs.

Bence Kaan beyin dediği gibi ya herkes kendi avıyla resim çekilsin ya da ekibin tüm üyeleri bir şekilde o karede olsunlar. Olsunlar ki son birkaç günde yaşadığımız tartışmaları tekrar yaşatıp forumu karıştırmasınlar.

Saygılar.
      Deniz BAYRAKLI '87

?stanbul - Pendik
      bayraklideniz@gmail.com
      0535 335 27 20

"Bizi yanl?? yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki, çok kere din perdesine bürünmü?ler, saf ve temiz halk?m?z? hep din kurallar? sözleriyle aldata gelmi?lerdir."
      M.Kemal ATATÜRK - 1923

Yorum yap

Asl? Deniz Bayraklı taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
        Almış olduğunuz karar doğrudur. Ancak yukarıdaki durum biraz suistimale açıktır. 2kişi ya da tek kişi yapılan bir avın resmi pekala fazladan malzeme ile çekilebilir. Misal benim şuanda 5 adet zıpkınım, 2 çift paletim vs var. Tek başıma 5kgdan fazla vurduğum her 5 kilo için fotoların yanına bir zıpkın koyarım, buna dayanarak ta bakın arkadaşlar resim çekilmeye utandı kendi yerlerine zıpkınlarını çektik diyebilirim. Bu durum da benzer konular gibi tartışılır ortam gerilir vs.

Bence Kaan beyin dediği gibi ya herkes kendi avıyla resim çekilsin ya da ekibin tüm üyeleri bir şekilde o karede olsunlar. Olsunlar ki son birkaç günde yaşadığımız tartışmaları tekrar yaşatıp forumu karıştırmasınlar.

Saygılar.
        o işi yapacak olan her türlü yapar yanına alakasız adam da bulur fotoğraf çektirmek için. bence bu kurallara uyan avcıları olumsuz eleştirilerden korumak için güzel bir uygulama. aksi durumda konunun yönetim tarafından kapatılması da gereksiz, kırıcı bir tartışma ortamının önüne geçmek için güzel bir önlem. açılan pencere yapma imkanı verse sitenin ilgili başlığının altına konmalı. okumaya üşenen arkadaşların karşısına otomatik çıkmalı bir süre.
        Burak USLU / 0Rh+
        Hatay/?ZM?R
        Akarca/Seferihisar

leburaggk@hotmail.com

FACEBOOK

INSTAGRAM

Yorum yap

Değerli zıpkıncı yönetimi, aldığınız bu karar ve yazdıklarınız bence mükemmel ve kesinlikle taktire şayan bir açıklama. Gereksiz polemiklere girmeden açıkça belirteyim ki daha bugüne kadar bir resim bile paylaşamamış olmama rağmen beklenen bir açıklamayı yapmanıza çok memnun oldum. Bence izlediğiniz bu yol, sürdürülebilir avcılık adına en doğru olandır. Sizi canı gönülden tebrik ediyor ve bu sitenin bu şekilde yönetilmesinden duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum. Saygılar.

Yorum yap

Dayanamadım
            Usulüne uydurmak isteyen; gece avını da, olta-ağ avını da, tezgahtan satın alınan balığıda zıpkın avı adı altında, 3-5 kişiyi yanına alarak fotolayabilir. Yaşımız belli, bayaa bi süredir de bu hobi ile uğraşıyoruz. Forumda yer alan bir kısım fotoların hangi şartlar altında avlandığını üçaşağı beşyukarı tahmin edebiliyoruz. Polemiğe girmeden, fotonun altına yorum yazmadan bakıp geçiyoruz.

Camianın önemsemesi gereken karşılıklı güven ve hoşgörüdür.

Beğenmediğiniz, usulsüz/kurallara aykırı avlandığını düşündüğünüz avlara yorum yazmaz, kimseyle polemiğe girmez, ((((((kimsenin kalbini kırmaz, sonradan pişman olacağınız)))))) cümleleri sarfetmezsiniz...

Kuralların aşikar olarak ihlal edildiği fotolar için de zaten yönetim gereğini yapar...
            sigpic"2m de derindir 20m de; 2m de bal?k vurabilmek daha fazla tecrübe-kurnazl?k ve birikim ister..."

Yorum yap

Amaç ölü balık görmek olsa limanlarda, balık hallerinde yatar kalkarız. Fotoğraflardan beklentimiz hoş muhabbeti bizlere yansıtabilmesidir...
              Caner ALTINTA?
              Silivri / ?stanbul
              (1982 Silistra)
              sigpic

Yorum yap

minareyi çalan kılıfını uydurur. kım ne yapmak istese onu bi şekilde cok ta guzel yutturur. insanın kendı VICDANINA kalmış bi durumdur av. bugun 20 tane balık alır denıızden, yarın hiiçç. sonra oturur bi de der "ulen koca denızde balık bırakmadılar"....

e sen ne yaptın be VİCDANSIZ!!!!
                Sertaç UYAR
                ?STANBUL / Avc?lar
                31.03.83

A Rh +

sigpic

0554 117 53 25

Yorum yap

Zıpkıncı yönetimini bu kararından dolayı kutlarım.Benim düşüncem 5kg ve üzeri avlarda.fotograf karesinde ne kadar 5kg okadar dalgıç olmalı.fotograf çekinmek istemeyen dalgıç bence kesinlikle yoktur varsada balığınıda alsın çektirmesin.Birde eleştirilen konularda eleştirilen konudan ziyade eleştirinin dozunu aşan arkadaşların konudan uzaklaştırılması.eleştiri muhakak olmalı ama kişisel hakaretler asla olmamalı diye düşünüyorum.
                  Ali ARSLAN
                  Mudanya/BURSA

Yorum yap

Asl? mudanyaali taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                    Zıpkıncı yönetimini bu kararından dolayı kutlarım.Benim düşüncem 5kg ve üzeri avlarda.fotograf karesinde ne kadar 5kg okadar dalgıç olmalı.fotograf çekinmek istemeyen dalgıç bence kesinlikle yoktur varsada balığınıda alsın çektirmesin.Birde eleştirilen konularda eleştirilen konudan ziyade eleştirinin dozunu aşan arkadaşların konudan uzaklaştırılması.eleştiri muhakak olmalı ama kişisel hakaretler asla olmamalı diye düşünüyorum.

+1

Yorum yap

herkesten rica amaçlı bi konu açıcakken yönetim benden hızlı davrandı banada içimden geçenleri burdan yazmak nasip oldu

mutlaka her zaman içimize fesat sokmaya çalışanlar olucaktır yada hata yapıp farketmeyenler bunları nacizane bizim takip etmemiz olanaksız o yüzden yönetim tarafından çok iyi takip edildiğini bilerek hareket etmemizi öneririm. 24 saat boyunca sitede sürekli bir yönetici aktif halde o yüzden kafamıza takılanları sert bir dille ulu orta yazmaktansa yönetimden ricada bulunmak bence çok daha doğru aynı işi yapıp aynı yolda yürüyen adamlarız birbirimize çelme takmamız gerçekten yakışık almıyor açıkçası bu kutuplaşma olayından herkes rahatsız oluyor... tabi ekmeğine yağ sürülenlerde var... kendi ortamlarında dalga geçmek maksadıyla konuşanlar var. bu işi spor amaçlı yapmak aslında inanın en güzeli çok uzun yıllardır sölediğim bi söz var ''denizden boş çıkmayı çok seviyorum'' evde alay ediyolar zıpkının misinesi kopuyo tetik tutukluk yapıyo ve bunun gibi onlarca olay bu işi gerçekten tutku haline getiren konulardır.
                      Bu sitede EDİZ DÜLGER, İSMAİL HAKKI şAHİN, SİNAN ACARSOY, MUSTAFA PAKER, ÇAĞATAY KEMAL KURUNÇ, OLCAY HOCA. KAYHAN YILDIRIM, çok sevdiğim dostum EREN ATEş gibi güzel insanlar oldukça kimsenin bi endişesi olmasın dimdik duruşlarından dolayı hepsine teşekkür ederim. böyle bir sitede olmaktan dolayı ve bu sitede tanıdığım insanlardan dolayı ilk önce rahmetli OZAN YILDIRIM'a ve bu siteyi ayakta tutan OKAN YILDIRIM'a şahsım adına teşekkür ediyorum...

bu site bu günlere bu ekip çalışması sayesinde geldiyse bu ekip ne yaparsa arkasında olmak lazım...

Yorum yap

On numara uyarı olmuş kimseden çekinmeden görevini yerine getiren yönetimdeki abilerimizi arkadaşlarımızı kutlarım. Limitin belini getirip ekip işidir yazan tebriklere de bir teşekkürler yazmayan burnu havada usta dediğimiz paylaşımcılara karşıda iyi olmuş bu önlem. Allah kolaylık versin
                        Do?an YILDIZLI
                        ?stanbul/GOP- SAMSUN

"Her?ey incelikten insan kal?nl?ktan k?r?l?r"
                        Mevlana

Yorum yap

Asl? zipkinci yönetimi taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                          değerli üyelerimiz,

korumacı ve sürdürülebilir sualtı avcılığı için forumumuzda paylaşılan av fotoğraflarının ve yapılan avların 2/2 numaralı amatör (sportif) amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğde yer alan boy ve miktar limitlerine aykırı olmaması gerekmektedir.

herhangi bir yanlış anlaşılmaya mahal verilmemesi için özellikle birden fazla sualtı avcısı ile yapılmış avlara ait fotoğrafların açıklamasına konu başlığının ilk mesajında yer verilmeli, av ekip işi ise ava katılan sualtı avcılarının sayısı belirtilmeli, balıkların toplu olarak yer aldığı fotoğraflarda ava katılan diğer sualtı avcıları da yer almalı, söz konusu avcıların fotoğraf karesinde yer almak istememeleri halinde paletleri, zıpkınları, kemerleri vs. Malzemeler ile başka sualtı avcıların da ava katılmış olduğu ortaya konulmalıdır.

bu hususlara riayet etmeyen ve sadece “ekip işidir” tarzı ifadeler ile açılan konu başlıkları forumdan kaldırılacaktır.

bilgilerinize sunulur.

zipkinci.com yönetimi
                          tebrikler zipkin avi ekip işidir ama site yönetmekte iyi bir ekip işidir . Ayakta alkişliyorum sizleri . Bravo
                          Atakan Yakup KARADO?AN
                          0535 722 32 25 SEFAKÖY - BAHÇEL?EVLER - ?STANBUL
                          karadoganotomotiv@kalyon.biz
                          sigpic
                          Bizim Özgürlü?ümüz ?norkelin Havayla Temas? Kesildi?inde Ba?lar...
                          Zafer TAN

Yorum yap

etik duruşunuz için tebrikler , güzel trofe
                            KEREM UÇAR
                            1978 ?STANBUL / BURSA

Yorum yap

Değerli Zıpkıncı.com yönetimi,

neden değerli olduğunuzu bir kez daha gösterdiniz. Size çok teşekkür ediyorum.

Elimizden geldiğince tedbir almak hiç bir şey yapmamaktan çok daha iyidir.

Sağlıcakla kalın.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X