Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Tebriğin de etiği mi olur demeyin!!!

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: Tebriğin de etiği mi olur demeyin!!!

m.çolpan abimiz tabi bu yeni fotosunu buraya koymaya cesaret edemez büyük ihtimalle bak sen ki av yine "ekip işiymiş" hay allah...ozaman bize laf söylemek düşmez , face de tebrik bombardımanına tutuluyor şu ara....

********serco********

Tüm Av Videolar?m için Facebook Sayfam? Ziyaret Edebilirsiniz:
    http://www.facebook.com/SercanZenginZipkinaviVideolari

Yorum yap

Askın abinin geçmişte yazmış olduğu yazıyı tekrar gündeme getireyim istedim. belki en azından bir süre dikkat unsuru ön planda olur.

anlayışınıza teşekkürler...

Asl? Aşkın YILDIRIM taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
      Tebriğin de etiğimi olur demeyin. Hangi avı neden tebrik ediyoruz "nefesine sağlık" deyip neyi teşvik ediyoruz? Bir çoğumuzun düştüğü bir hata sanırım gelişi güzel tebrikler yazmak. Kimileri sonradan pişman olduklarımız belkide.
      Av başlı başına kışkırtıcı bir unsurken bir de üzerine teşhir ve ardındandan gelen taktirler eklenince hepimizin içinde değişik düzeylerde var olan kışkırtılmaya dünden razı avcı güdüsü besleniyor adeta.

Pahalı zahmetli bir spor bizimkisi. Tadını alınca ise hastalık haline dönüşen insanı çağıran cinsten. İnsanın İçene işleyen adrenelin yüklü bir o kadar tehlikeli hassas dengelerin işlediği başka bir gezegene yolculuk.
      Böylesine büyülü bir dünyanın gezgini hak etmezmi kurallar dahilinde yaptığı ava bir küçük tebriği. Eder elbet. Lakin o küçük tebrik onay vermek aslında resimlerde sergilenenlere. E ne olacak demeyin? Sualtı insanın yaşam alanı değil. Kafanızı suya soktuğunuz an 50cmde olsa bilinki risk altındasınız tebrik ettiklerimizde risk altında.

Genç arkadaşlarımızla tanışıyoruz zaman zaman. Dalışa davet ediyoruz. "Abi biz 3-5 metreden fazlasını yapamıyoruz rezil olmayalım şimdi" diyor kimileri. Nerden çıktı bu anlayış? Nedir ardında yatan? Kimi neden tebrik ediyoruz?
      Kim hak ediyor asıl tebriği? İnsanlara gece av yapıp gündüz vurdum diye resimler sergileten. Sınırları aşıp tepkilerden sonra "10" kişiydik dedirten. Çiftliklere dalıp büyük av yaptık diye hikayeler anlattıran.

Biz neyi teşvik ediyoruz? Neyi neden tebrik ediyoruz? Ölçüsü kriterleri nedir tebriğin?

Forumun mesaj sayısına baktığımızda büyük bir kısmını av resimlerine yazılan tebrik mesajlarının oluşturduğunu göz önüne alırsak sanırım üzerine söylenecek bir şeylerin olduğu önemli bir konu "tebrik" konusu. Bu konudaki açıklayıcı
      sağduyulu mesajların yol gösterici olacağını düşünüyorum.

Sorular ortada. Buyrun cevapları birlikte bulalım.

Yorum yap

Tebrik ederim her zaman 1 balik vursan bile sonucta oda bir emek vardir tebrikler.....
        TOLGA ÖZGÜNER
        12 10 1983
        ?STANBUL/FINDIKZADE
        A RH+
        GSM :+90 (542 652 02 08)
        TUFFY K?DS TEKST?L ÇOCUK G?Y?M....... LALEL? / ?STANBUL..

Bir Ülkenin Gelece?i Mühendislerinin Becerisi ?le S?n?rl?d?r..!

Yorum yap

Bende yazdıklarınızı çok doğru buluyorum.. Hatta zamanında bunun ile ilgili bir mesaj atmış... Kullanıcı profili altında atılan mesaj sayısının kaldırılmasını taleb etmiştim ki bu da sizin kanaatiniz.. Mesela ben attığım mesaj sayısı çok fazla olmamasına rağmen bu sitenin en eski kullanıcılarından biriyim...Hatta bir çok bilgiyi ki "sığ su bayılması" bende bunlardan en önemlisi bu siteden edinmiş ve hatamı geçte olsa düzeltmiştim. Çünkü bu spor önce merakla başlayıp daha sonra tutkuya dönüşüyor.. Bu spor ile ilgili eğitim almamama karşın forum üzerinde okuduğum bilgiler yeterli denebilcek kadar var..Tabi Sporcu arkadaşlarımızın kendi mutluluklarını,heycanlarını paylaşması normal ama en azından resimle birlikte ufakta bir bilgilendirici not yazarlarsa hepimiz için çok faydalı oluruz..Unutmayalım ki biz avcı zihniyetinden önce hepimiz sporcuyuz ve her sporun kuralları vardır !!!

Yorum yap

Tebrik ederim güzel yazı.
            Kerem KALAFAT, 1981

Yorum yap

Burası bir okul oldu. Fotoğrafa bakan bir usta kemeri kalça seviyene takarsan dip süren uzar çünkü cigerlerine bası yapıyor deyince ben kemeri hatalı taktığımı fark ettim ve duzelttim dip sürem arttı. 60sn yeter sloganı yetersiz olduğunu düşündüğüm dip süremin aslında yetersiz olmadığını bana gösterdi ve gereksiz yere kendimi riske arttırmadı. Ancak bazı katliam sevdalılarına verilen tebrik mesajları ve yönetimin bunları destekler tavrı beni üzüyor. Fener yasak ama fenerli av videoları, limit altı ve aşımı orfoz avları ve bu avları eleştirenlerin yasaklanmaları. Bu sitede basit foto paylaşımı yerine o levrek nasıl geldi, agosonda ne sesi cikarttin, nasıl ikna ettin seninle birlikte gelmeye, hava nasıldı, malzeme neydi, ...
              Öte yandan yaptığımız şey o kadar zor bir şey ki (sabah 5:00 te kalk, yüzlerce km yol yap, aç karnına saatlerce bazen fırtınalı sularda saatlerce kalıp iki parca balık vurmaya çalış, boğulma tehlikeleri yaşa, onlarca kilo ağırlığı taşı, evde hanımla kavga et, işte patrondan sakla,...) aslında tebrikler burada bütün bu zahmeti göze alıp iki parça balık vuran arkadaşımıza onu biraz daha bu aktivitede sıcak tutmak icin, yüreklendirmek içindir. Son mohikanı da kaybetmemek içindir. O da giderse yalnız kalmamak içindir. Büyük balık paylaşımı bizleri küçük balık vurmaktan da alıkoyuyor. Ulen adam eşşek kadar levrek kaldırmış hiç olmazsa ispendekleri vurma git trofe ara diyor fotolar.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
              X