Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Sattığım her balık ardından kazandığım her lira daha derine çağırıyordu beni

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Cevap: Sattığım her balık ardından kazandığım her lira daha derine çağırıyordu beni

Paylaşım icin teşekkürler, Aşkın abi.

Yorum yap

• Cevap: Sattığım her balık ardından kazandığım her lira daha derine çağırıyordu beni

anlayana
      Serkan Bo?azköy
      Bal?kesir/Edremit
      [email protected]
      BEN?M O?LUMUN ADI B?LE DEN?Z

HALLÜSÜNASYONLARIMDA
      HER GECE ÖLMÜ? OLAN HALAM BEN?MLE ÇAY ?ÇMEK ?ST?YORDU.
      ANCAK ?K? YILDA BUNDAN KURTULDUM.
      NASIL MI? ONUNLA ÇAY ?ÇT?M.

Yorum yap

Serkan bir çok kişi bunu anlıyor.. ama galiba işlerine gelmiyor.. kendilerini mahfettikleri gibi cevresindekileride bu batağa sürüklüyor..
        ?SMA?L HAKKI ?AH?N
        1971 TRABZON

Facebook Z?pk?nc? Grubu

Yorum yap

bu yazının altında mutlaka imzam olması gerekirdi.. okuduğum ve takip ettiğim bir konudur.. tebrik ve teşekkürlerimi sunarım hocam..

yorumlarıyla aşkın hocamıza destek veren herkese de teşekkür ederim..

bu konunun açıldığı tarihten sonra da kayıplar yaşadık... ne acı bunu yazması : 'kayıplar'..

başka bir yerde yazdığım gibi; bunun sorumlusu bu işi ticari olarak yapan ve limit tanımadan para hırsı ile avladıkları balıkları çok büyük bir marifetmiş gibi orada burada sergileyenlerdir..

ki bu insanların pekçoğu bizlere bıyık altından gülmekte, bizleri 'çaylak' olarak görmekte ve amatörce yapılması gereken bu sporun profesyonel olması gerektiğinden bahsetmektedir..

profesyonel sporcu olmak, amatör ruhu kaybetmek midir ?!..

geçenlerde bir maç sonunda yapılan röportajda görmüştüm; gs ile maç yapan ve gs'ye gol atan bir futbolcu golü attığını sevinmiyordu çünkü kendisi gs taraftarıydı..

yani gayet profesyonelce sporunu yapıp, kendi tuttuğu takıma gol bile atıp, amatör ruhunu koruyarak tuttuğu takım gol yedi diye üzülüyordu..

demek ki profesyonel sporcu olup amatör ruh korunabiliyor muş..

başka bir konu ise, serbest dalış için doğuştan yeteneği olan ve bu işi iyi yapan bazı arkadaşlarımızın ticari avcılıktan vazgeçememesi, zira başka bir geçim kaynağı olmamasıdır..

bunlardan çok yakından tanıdıklarım var.. eğer devlet tarafından milli sporcu olarak istihdam edilerek ayrıca sponsorlar tarafından desteklenecek olsalar, hemen işin ticari yönünü bırakırlar..

bu arkadaşlarımızın kendileri söylüyor, bu işten kazanılan paranın bir işe yaramayacağını ve çok büyük riskleri olduğu için her an ölüm korkusu ile dalış yaptıklarını..

tssf'den de beklentimiz, amatör sualtı avcılığı ile vurulan balıkların satılamayacağını bile bile, gazetelere balıkçı dükkanı haberleri ile çıkmış insanları zıpkınla balıkavı kurulu'na almamaları,

alacaklarsa profesyonel sporcu olarak bu işe yetenekli olanları almaları ve istihdam etmeleridir..

Yorum yap

anlatımın ıcın tskler Aşkın abi.

Yorum yap

hocam 10 numara yazı olmuş... eline sağlık

Yorum yap

şapka çıkartırım ama o işin yapanlar bundan utanacak karakterde olmuyorlar maalesef..

Yorum yap

Gerçekten çok etkileyici bir yazı olmuş. Elinize sağlık...
                  Mithat KANTARMACI
                  4 Mart 1985
                  ?skenderun/HATAY
                  http://zipkinci.com/image.php?type=s...ine=1254896861

Yorum yap

Harika ama anlayabilene
                    Ayhan Demirde?en BURSA 26/07/1971

Yorum yap

Üstadım çok güzel yazmışsın teşekkür ediyorum. Ama bizden adam olmaz şu camiada bu kadar insanız bir şekilde biraraya gelip bir çatı altında toplanıp problemleri çözmek için çaba sarfetmek yerine konuşmaktan öte gidemiyoruz. Yaptırım gücümüz yok neden çünkü hep bireysel hareket ediyoruz. Saygılarımla...

Yorum yap

Arkadasım seni canı gönülden tebrik rdiyorum. Dilimin ucuna gelipte söyleyemediğim duygularıma rehber oldun. Trabzondan sevgilerle.

Yorum yap

eline saglik

Yorum yap

çok doğru ..

Yorum yap

uzun süredik,derslerdi projelerdi siteyi ziyaret edemiyorum ama bugün aniden aklıma geldi bir girip bakayım dedim ama direk yazın dikkatimi çekti , eline yüreğine sağlık ciddi manada hissederek yazdığın belli belkide bir yerde çocuğu abimizin kardeşlerimizin hislerine tercuman olmuşsun... Çok Beğendim..

Yorum yap

tek kelimeyle muhteşem. Söylenecek fazla söz yok.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                                X