Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Tehlikedeki türler (resimli) - GÜNCELLENDİ 02.12.2011

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Asl? greatwhite taraf?ndan gönderilmi?
    Asl? synagrides taraf?ndan gönderilmi?
    Deniz atI ve deniz ignesi kurutuLup dekorasyonda kuLLanILdIkLarI icin oLabiLir. Vatoz yeniyo bu arada, iriLeri LezzetLi oLur; IstanbuLda kesiLmi$ oLarak biLmeyenLere kaLkan diye kakaLamaya caLI$Ir bazI baLIkcILar.

denizatı için sualtı hipodromları var mıdır.
    komik mi zannediyorsun kendini?
    bir girdin foruma bir sürü aptal aptal mesaj attın.amacın dalga geçmekse yeri burası değil...
    UMUT ARSLAN

Yorum yap

Asl? espoir taraf?ndan gönderilmi?
      Asl? greatwhite taraf?ndan gönderilmi?
      Asl? synagrides taraf?ndan gönderilmi?
      Deniz atI ve deniz ignesi kurutuLup dekorasyonda kuLLanILdIkLarI icin oLabiLir. Vatoz yeniyo bu arada, iriLeri LezzetLi oLur; IstanbuLda kesiLmi$ oLarak biLmeyenLere kaLkan diye kakaLamaya caLI$Ir bazI baLIkcILar.

denizatı için sualtı hipodromları var mıdır.
      komik mi zannediyorsun kendini?
      bir girdin foruma bir sürü aptal aptal mesaj attın.amacın dalga geçmekse yeri burası değil...

en azından senin gibi aptal kelimesini kullanmadım.

Yorum yap

Resimdeki benekli olan bir vatoz turu ve gercekten oldukca nadir. ben simdiye kadar sadece bir defa gordum (ve kuma gomulu oldugu icin uzulerek soyluyorumki yanlislikla vurdum, Allah'tan elimdeki bir zipkin degil, kuma yatan baliklar icin kullandigim basit bir sisti, yani kolay bir sekilde salabildim ve agir agir uzaklasti. Umarim yasamistir )

Ama normalde her zaman rastladigimiz(Yani ustu siyah ve altida beyaz olan) vatozun hic nadir oldugunu sanmiyorum. Koruma altinda da degildir zannediyorum ben dalis yaptigimda bazi gunler onlarcasini goruyorum, gormedigim neredeyse hic olmuyor. karadenizi bilmiyorum, Ege'de de hic gormedim ama emin oldugum Marmara vatozdan gecilmiyor.

(Evet Istanbul'da vatozun koyu ust derisini soyup ve yuzgeclerini kesip bir guzel kalkana benzetip satiyorlar. ben bunu Kadikoy'deki sahil kismindaki seyyar balikci esnaf? inin yaptigini defalarca gordum.)
        BORN TO FISH..
        FORCED TO WORK..

FB: https://www.facebook.com/turquaz.cam.holder
        https://www.facebook.com/calm.power
        E-Posta - Skype: alp_arslan@hotmail.co.uk
        Instagram: https://www.instagram.com/turquazsub_official
        Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCUh..._as=subscriber

Alp Arslan 09 Ekim 1977

Istanbul Universitesi
        SBF Uluslararasi Iliskiler

Yorum yap

sevgili kardeşlerim herkes etik olarak sitede yada diğer ortamlarda çok iyi hoş konuşuyor da iş pratiğe geldiğinde kimse etikmiş kuralmış tanımıyo vurulması yasak yada tehlike altındaki türleri hiç gözünü kırpmadan vuruyor.öğretmenim ve amatör olarak izmir karaburun çevresinde dalıyorum çevremizdeki gençlere bahsi geçen balıklardan özellikle lahoz ve orfozları vurmamarı yönünde konuşuyoruz ama her seferinde çocuklar hocam biz vurmazsak dalgıçlar gelip vuruyor diyorlar genç çocuklara laf anlatamıyoruz her hafta bizim kıyılarda kaçak en az üç beş gece ve gündüz dalıcısı var özellikle botlarla dolaşanlar tam katil geçen yıl benim şahit olduğum en az 10-15 parça orfoz vurulmuş olarak botla kıyıya getirildi oradan bir otomobildeki buzluğa ve pazara yazıktır.Para için bu işi yapan ve gözünü kırpmadan can alanlardan deniz bunun acısını bir gün çıkarır diyorum sevgilerimle hepiniz sağlıcakla kalın iyi dalışlar.
          Yüzünü denizde y?kayanlar

Yorum yap

arkadaşlar uzun zamandır karadenizde eşkina görmüyordum.( tabiiki 2-3 sene öncesine nazaran) geçen hafta suru halinde gördüm. görmek bile sevindiriciydi. inşallah popülasyonu artarda yiyeceğimiz günler de gelir. bazı arkadaşlar vuruyorlar yazık kendimize hakim olalım. levrek karagöz hatta palamut bile ortalıkta baya var. bana boş bir merada gezip hiç bir balık bile görmeden sudan çıkması kadar ( balık görmek bile harika vurup vurmamak önemli diil ) üzen bir şey yok. sağlıcakla kalın.
            Av. Mehmet YAVUZ
            0216 3358917 GSM 05336278499

Yorum yap

arkadaşlar bizler bu dünyanın keşfi tamamlanamayan bir diyarının aşıklarıyız. bu diyardan kendimize nasip arıyorsak veya biraz mutluluk biz bu canlıları avlarkende çocugumuz gibi sevmeliyiz.hadi bakalım deniz ana size ilerde neler verecek bakalım.dalıs sağlıcakla

Yorum yap

deniz iğnesini hemen hemen herd alışda görüyorum ufak sürüler halinde ama gerçekten lahos ve orfoz yavaş yavaş kaybolmaya başlıyor...belki karşıma çıksa iri bir lahos yada orfoz benimde elim tetiğe gider ama işin doğrusu bu türleri biraz rahat bırakmak..

Emre UÇKAN
                EMRE UÇKAN
                ADANA 1978
                AB +

Yorum yap

yalnız lagos yazan yerde şeytan var(mycteroperca rubra)
                  lagos türleri;
                  (epinephelus aeneus
                  epinephelus caninus
                  epinephelus costae)

Yorum yap

warlock, merhaba abi ben şu anda alanyadayım ama buraya geleli 7 ay oldu bende adana ceyhanlıyım seninle tanışmak isterim

Yorum yap

eğer biraz daha dikkatli olmazsak denizlerimizde avlanacak balık kalmayacak :roll: düşünmesi bile korkunç
                      ABDULLAH ÇALIKAYA
                      10/10/1992 B rH -
                      ?STANBUL
                      acalikaya@gmail.com
                      05456340010

Yorum yap

Gerekli düzenleme yapılmıştır.

Yorum yap

çabalarımız hep sualtı dünyasının ekolojik dengesini bozmamak ama bu birkaç kişi
                          ile olmuyor arkadaşlar ops: bununla ilgili neler yapabiliriz bilmiyorum ama acilen bir çözüm ????????????? yoksa elimizde zıpkın ve vurduğumuz balıkların fotoğraflarına bakar dururuz? ops:
                          sigpicCem GÜNE?
                          ED?RNE -1972-541 260 4459 B RH +

Yorum yap

ünsal, ünsal bey selamlar, ben de pendikte oturuyorum tuzla mercan ve darıca tarafları dalış için nasıl? serbest girilebilecek yerler var mı? selamlar.
                            1972 - ?stanbul / Pendik

Yorum yap

abi bizi böyle aydınlattığın için teşekkürler ama en güzelide orfoz fakat nesli tükenmek üzere olduğu için dikkate alınıcak

Yorum yap

GERÇEKTEN ÇOK SAĞOLLUN BİLGİLENMİş OLDUK :|
                                ABDULLAH ÇALIKAYA
                                10/10/1992 B rH -
                                ?STANBUL
                                acalikaya@gmail.com
                                05456340010

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                                X