Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Tehlikedeki türler (resimli) - GÜNCELLENDİ 02.12.2011

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Deniz atı zaten dünyada erkeği hamile kalan tek canlidır... ha birde arnold vardı dimi ama yazık valla öyle bir hayvanki atsan atılmaz yesen yenilmez satsan satılmaz nasıl yok oluyo anlamıyorum zincirleme bir hadıse olsa gerek,yada merak konusu olduğu için mi?incelemek bakmak içinmi?öldürürler bilin mez!

Yorum yap

şimdi türkiyedeki kuruluşlar iucn nin listesine bakarak mı yasak koyuyorlar yoksa denizlerimizdeki türleri ayrıntılı bir şekilde inceleyerek mi yasaklar konuyor bence türkiyedeki ysaklardan hiçbiri bu şekilde yapılmıor.bizim incelemelerimiz de zıpkıncılar kesinlikle balıklar üzerinde bir hastalık bırakmıor ama oltacılar balıklar üzerinde birtakım etki bırakabilor örneğin bir orfoz da basura rastladık bunun da ne deni misinalar

Yorum yap

erol bey düşüncenmiz yanlış olta ile zarar gelirde zıpkınla gelmez mi yani siz balığı kötü yerinden vurup kaçırdığınızda balık zarar görmemiş mi oluyor?
        ayrıca olta ve zıpkınla avlanan balıkların yüzlerce kat fazlasını dinamitçiler trolcüler avlıyor onlar dururken oltacı ve zıpkıncıya suç atmak yanlış.

Yorum yap

bilgilendirmelerin resimli olmasi ayrica bi güzel.tesekkürler

Yorum yap

Korunması gerekli türlerle ilgili bilgi için teşekkürler bunları zıpkıncılar değilde trol yada büyük avcılar bılse ve uygulasa keşke iyi akşamlar

Yorum yap

Kesin olarak emin olduğum genel anlamı ile zıpkın yada olta avcılığı balık nesline zarar vermez.
              Bununla birlikte gece feneri alıp dalarsan, 3 km 1500-2000 tane kancayı suyun dibine yatırırsan
              ekleyecek çok örnek var, kısaca bazen haklı olmasada kanuni, her zaman doğru olan vicdani kurallara uyan zıpkıncıda, oltacıda balığa zarar vermez. Bence.
              Bal?k ça??rmay? bilmem, onlar beni ça??r?r

Can ARSLAN ?stanbul 13/11/1971

Yorum yap

gercekten önemli bir konu bu, bizler avcıyız katil değil, saygılar

Yorum yap

BEN 1985 DOĞUMLU BİR KASTAMONULUYUM ÇOCUKLUĞUMDA CAMGÖZLER YÜZÜNDEN MEZGİT TUTAMAZDI BABAMLAR AMA 5-6 SENEDİR HİÇ CAMGÖZ GÖRMEDİM AVLARDA FALAN DA ÇIKTIĞINI DUYMADIM TROLLER VATOSLARINDA KÖPEKBALIKLARININDA CANINA OKUDU KEşKE COşKUN ARAL GİBİ CESUR BİR KAÇ Kİşİ DAHA OLSADA DENİZLERİMİZE ESKİ ARABALAR ATILSA HEM TROLLER GEÇEMEZ HEMDE BALIKLAR İÇİN İDEAL YUVA.

Yorum yap

deniz at ve iğnesi karadeniz çokça bulunuyorda bu aralar karadenizde yanlış davranılma sonucu bizim buralarda (DRAWLA) deniz solucanı artık yok gibi
                    buna tekeyide dahil edebiliriz çok sayıda azaldı inanın herlimanın içerisinde elinde kepçelerle denizi karıştırıp teke avcılığı yapan çaok irisini ufağını topluyorlar yazık yazık

Yorum yap

Karadenizde minekop avcılığı için tekeleri topluyorlar.
                      Deniz atı ve deniz iğnesi ise son senelerde azaldı artık eskisi kadar yok

Yorum yap

merhaba arkadaşlar bundan 10 yıl kadar önce tekeler iri hamsinoz ağı ile toplanırdı o da eşkina ve levrek için bugün oltacılar tül perdenin tülü ile topluyor. ispari, istavrite bile teke kullanıyorlar ve kovalarda bazen yüzün üzerinde küçük teke oluyor avın sonunda eğer balıkta yoksa genelde ölü tekeler tekrar denize ve ya gelişigüzel bir yere atılıyor bu hayvanlarında canının olduğu umurlarında bile değil.
                        Serkan ILGAZ 1980 BURSA

Yorum yap

eski arabaların denize atılması fikri entersan geldi ... bunu yapabilirmiyiz ... yasal olarak bir sakıncası varmıdır ... sitede avukat arkadaşlarda var , bilgi verebilir ler mi ... benim dşünceme göre birçok balık için inanılmaz güzel bir yuva olduğu gibi evet kesinlikle ağlar ve troller için bir engel teşkil edecektir ...

bu arada " estel " isimli üye güzel söylemiş ama imza kısmına isim soyisim gibi bilgileri girmesi gerekiyor sanırım ...

Yorum yap

BİLGİLENDİRDİĞİNİZ İÇİN SAĞALUN
                            ABDULLAH ÇALIKAYA
                            10/10/1992 B rH -
                            ?STANBUL
                            acalikaya@gmail.com
                            05456340010

Yorum yap

hiç unutmam şu an 24 yaşındayım ve 15 yaşında dalmaya başladığımda bugüne nazaran inanılmaz balıklar alırdım daha o yaşımda acemi olmama rağmen boş çıkmak nedir bilmezdim ama tecrübemin zirvesine geldiğim yılları malesef kıtlıkla yaşıyorum bu da hiç heyecan verici bi şey değil eskiden rahatlıkla vurduğumuz bi balığı şimdilerle görünce bile heycanlanıyorum yani gözle görülür derecede balık popülasyonunda azalma var 5-6 sene önce ben çupra vurmaktan sıkılmıştım ama şimdi nerde o çupralar arada bulasın.dün marmarada yılların oltacısı bi amcayla konuşuyorum dedim amca nerde dalabilrim(çınarcıkta geçiyo muhabbet)evlat dedi marmarada balık kalmadı sen şansını başka yerde dene.yani demek istediğim bi şeler yapılmalı bu trollerin önüne geçilmeli.taa karadenzden iskendurum körfezine trol geliyo.bizim oraya trol girmeye başladı abartmıyorum 2 senede kendini baya bi hissettirdi.

Yorum yap

Asl? synagrides taraf?ndan gönderilmi?
                                Deniz atI ve deniz ignesi kurutuLup dekorasyonda kuLLanILdIkLarI icin oLabiLir. Vatoz yeniyo bu arada, iriLeri LezzetLi oLur; IstanbuLda kesiLmi$ oLarak biLmeyenLere kaLkan diye kakaLamaya caLI$Ir bazI baLIkcILar.

denizatı için sualtı hipodromları var mıdır.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                                X