Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Son avlarımdan karışık

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Son avlarımdan karışık

Arkadaşlar bakıyorum ki forumda av paylaşımı yok o zaman 2019 içinde yaptığım avlardan trofe sayılabilecek olanları paylaşmak istedim.
    Aşağıdaki resimdeki barbunlar toplamda 5kg 420 g gelmiştir.

Trofe sayılabilecek (en azından benim adıma) kılıç balığı 42 kg 700gr gelmiştir. resimdeki arkadaş 1.80 boylarındadır.

Cemil Yal?n Eralp
    1987 ?stanbul A Rh +
    Ankara
    Datça-Aktur
    0541 234 34 06

Cevap: Son avlarımdan karışık

super tebikler
    Tolga KIRKALTIO?LU

1973 adapazar?

nosin73@hotmail.com

Yorum yap

super tebikler
      Tolga KIRKALTIO?LU

1973 adapazar?

nosin73@hotmail.com

Yorum yap

Re: Son avlarımdan karışık

Tebrikler ile nefesinize sağlıklar dilerim.
        Barbunlar harikaymış. Tebrikler ile afiyetler olsun.
        Kılıç ise efsane bir av olmuş. Fakat zıpkın avı mı? Değil mi? Anlayamadım.
        Birde böyle efsane bir avın hikayesinin olmamasına üzüldüm. Varsa vede paylaşmakta bir sakınca görmez iseniz, sabırla paylaşımınızı beklerim.

Ayrıca yazmadan edemedim, özellikle de böyle nadir bir ava beğeni vede tebriğin de gelmemiş olmasına bir anlam veremedim. Acaba av yasağı veya zaman yasağı gibi bir sıkıntıdan mı ötürü kimse bir şeyler yazmamış anlamadım.
        BARI? TA?DEM?R 1974 A?RI
        1974 KIBRIS BARI? HAREKATI ?SM?M?N KAYNA?I

Yorum yap

Tebrik ederim, harika avlar. Kısmetiniz daim olsun.
          ?evket TATLI 1979/ANKARA

Yorum yap

Cok guzel av , tebrikler...
            sigpic
            SüleyMAN GÜNDO?DU
            KIRIKKALE - 1969

Yorum yap

Cevap: Re: Son avlarımdan karışık

Asl? BARIÃ…ž TAÃ…žDEMÄ°R taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Tebrikler ile nefesinize sağlıklar dilerim.
              Barbunlar harikaymış. Tebrikler ile afiyetler olsun.
              Kılıç ise efsane bir av olmuş. Fakat zıpkın avı mı? Değil mi? Anlayamadım.
              Birde böyle efsane bir avın hikayesinin olmamasına üzüldüm. Varsa vede paylaşmakta bir sakınca görmez iseniz, sabırla paylaşımınızı beklerim.

Ayrıca yazmadan edemedim, özellikle de böyle nadir bir ava beğeni vede tebriğin de gelmemiş olmasına bir anlam veremedim. Acaba av yasağı veya zaman yasağı gibi bir sıkıntıdan mı ötürü kimse bir şeyler yazmamış anlamadım.

Sevgili dostum barış kafaya yakın geniş yarık ilk zıpkının girdiği yer fakat hiçbir atış diğer taraftan çıkmadığı için mecburen şişler kesilerek çıkarıldı dolayısıyla delik değil kesikler oluştu bu da sanırım böyle bir hayvanı ilk defa avlamış olmam sebebiyle acemiliğime geldi diyebiliriz. toplamda 5 atış yapıldı ve ilk atıştan sonra balık tekneye bağlanarak zapt edilebildi ya da edilmeye çalışıldı diyebilirim fakat yanına diğer atışları yapmaya her inişimde yureğimdeki korkuyu tarif etmem mumkun değil ya geri dönerse ya uzerime yuzerse vs korkusu ki zaten böyle bir hayvanın gucunu gördukten sonra bir daha değil 40 kilolardakine 15kg ustu bir kılıca asla atış yapmam 15 kilo da limit altı olacağı için kılıç sevdam ancak bir bungee ipi ve 150lik riffe zıpkın falan alırsam devam edebilecek yoksa jubile oldu diyebilirim.

Hikayesine gelirsek valla çok tatlı bir hikayesi yok genelde dalış yaptığım alanlar tırsi sardalya surulerinin olduğu yerler oluyor ki yem balığı oldukları için etrafında avcı balıklar oluyor diye girdiğim bir mera. merada normalde girdiğim derinlikler 20 metre civarlarında olur ve daha inerken ilk 5-7 metrede bu arkadaşı görunce içimden gelen gayri ihtiyari bir refleksle atışı yapmış oldum atıştan sonra ise hatamı farkettim çunku kafa atışı değildi ve vurulan hayvan resmen bir canavardı yukarı çıkmamla zıpkını teknedeki arkadaşıma vermem bir oldu çunku zapt etme imkanım olmayacaktı onu anlamıştım. Makara açılma sesi bile suda resmen urkutmuştu sonrası teknedeki yedek zıpkınları ve badimin zıpkınlarını alıp alıp aşağı inerek hayvanı söndurmeye çalışmam toplamda yapılan 4 atış gövdeye oldu o korkumdan dolayı ve en sonunda bir cesaretle 90lık bir zıpkın ile kafa atışı yapılıp söndurulebildi. Ama o cesareti bir daha gösterebileceğimi sanmıyorum açıkçası. Beşinci atıştan sonra zaten elde ne yedek zıpkın ne badi zıpkını kalmadığı için o son atışta butun cesaret toplandı diyebilirim. Ardından hayvancağızı tekneye alırken bile suyun içinde çekmeye korktum satıha çıkartmak için en sonunda ben de tekneye çıkıp tekneden çektik yukarıya doğru çunku es kaza ölmemiş olur son bi can havli olur bizim de canımızı göturebilir korkusu vardı içimde. Uzun lafın kısası hayatımın en korkulu avı oldu diyebilirim ki bundan öncesinde 28kg akya 26 kg orfoz avları yaptım ve zorlanmıştım ama bu bambaşkaydı.
              Sağlıklı dalışlar dilerim herkese
              Cemil Yal?n Eralp
              1987 ?stanbul A Rh +
              Ankara
              Datça-Aktur
              0541 234 34 06

Yorum yap

Re: Son avlarımdan karışık

Tekrardan tebrikler ile nefesinize sağlıklar dilerim. Gerçekten çok zorlu vede bir o kadar efsane bir av olmuş.
                Paylaşımınız için de çok teşekkürler.
                BARI? TA?DEM?R 1974 A?RI
                1974 KIBRIS BARI? HAREKATI ?SM?M?N KAYNA?I

Yorum yap

Tebrikler
                  Cahit Uluyol
                  "Bu yeryüzü bir daha; Mustafa Kemal ATATÜRK gibi yüce bir ?ahsiyetle ?ereflenmeyecektir."

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                  X