Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

# beklenen trofe # by serkan gunes #

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• # beklenen trofe # by serkan gunes #

04\01\ 2017
    endonezya baliden tekrar selamlar
    bugun meraya vardigimda suyun yuzeyinde baliklarin oynadigini gordum ve hemen o noktaya dogru yuzmeye basladim ve ilk agasonumda su yuzeyine cikan baliklarin kefal baliklari oldugunu anladim ve hemen onume beni siper edicek bir kaya bulup agasona yattim ve ardindan gunun ilk baligi kameranin katrajina girdi ve dizgideki yerini aldi daha sonra 1 tane kefali vurup kacirsamda 3 tane daha kefali vurmayi basardim boyle biraz daha avlandiktan sonra. birazda zargana azmani avlamak icin teknik deyistirdim uzunca bir sure balik arasamda suyun bulanik olmasi ve baliklarin ortada gozukmemesi moralimi bozmustu derkan gunun ilk zarganasiyla karsilastim bu orta boy bir balikti ve vurmayi basardim biraz moralim duzelmisti derken yavas yavas baliklar gozukmeye baslamisti ve bende arti ardina 2 balik daha vurdum ama ikiside makarayi son hiz acip digerken kendilerini yirtmayi basardilar
    gene moralim bozulmustu bari buyuk zargana avliyamiyorum biraz jack arayim deyip derinlere dogru suzulmeye basladim
    okadar cok agasona yatmama ragmen ortada jacklerden gozuken yoktu
    bende denk gelen papagan baliklarindan ala bildiklerimi dizgiye takip yavastan donus yoluna dogru gectim
    son agasonlarimin birinde hic unmadigim bir noktada gunun trofesi zargana azmani ile karsilastim baligi fark ettigimde sagimdan yavasca gidiyordu balaniklikta zipkinimi cevirip yavasca baliga dogru hedef almaya calisirken icimden dualar ediyordum ve baligi daha vurmamisken dizgideki halini hayal ediyordum butun bunlar en fazla 5 saniyede olup bitti ve atisimi yaptim balik birden ortadan koyboldu ve makaram deli gibi acilmaya basladi makaradaki misinanin yarisi bitmistiki artik baligi tasmalamam gerektigini dusundum ve misinaya asildim balik inanilmaz gucluydu ve halen misine istiyordu bende misinayi elimle tutup balikla birlikte hizli hizli palet cirparak baligin yorulmasini bekliyordum ve balik bir kac dakika sonra biraz yavasladi bu arada balik oldukca cok aciga cikmisti ve biran once baligi sondurup dizgiye takmam gerekiyordu cunku yarali haldeki baliklara buyuk barakuda ve kopekler her an saldira bilirdi bunun ornegini 3 sene once vurdugum zarganayi yemeye gelen dev barakuda ile tecrube etmistim ayrica daha onceki agasonlarimda meramda bir cok defa 2 metreya yakin kofeklerle karsilasmistim neyseki korktugum olmadi ve avimi ellerimin arasina ala bildim ve sondurup dizgime taktim bu avda benim icin unutulmaz gecti herkeze bol trofeli guzel gunler dilerim saglicakla kalin...

her dal?? bir k?tay? ke?fetmeye benzer biz nekadar ziyaretci olsakta bu geli? gidi?ler artt?kça bir parças? oldugumuzu dü?ünmekteyim denizler bizim onlar? koruyal?m
    serkan güne?
    1982

Cevap: # beklenen trofe # by serkan gunes #

kefalin olmadığı yer yok herhalde
    https://www.youtube.com/c/ÖMERBIRAK
    M.E.B
    mu?la-1981

Yorum yap

avlar. güzel. Tebrikler. yalniz su mavi balik bana recep ivedikteki zehirli baliği andiriyor. eline dokununca şişiren
      bu video daki baliga benziyor. D:

ONUR ALTINKOÇ
      1985 ?STANBUL

Yorum yap

Tebrikler aksiyon dolu bir dalış olmuş: )
        Hakan Gürbüz
        08-031974
        K.çekmece/ist.
        05362854230

Yorum yap

Asl? OMERBRK taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          kefalin olmadığı yer yok herhalde
          kefal candir canandir kefali bir cok balikla deyismem hele en cok bugulamasi ve yagli oldugu zamanlarda tas uzerinde pisirmeyi ve yemeyi seviyorum
          her dal?? bir k?tay? ke?fetmeye benzer biz nekadar ziyaretci olsakta bu geli? gidi?ler artt?kça bir parças? oldugumuzu dü?ünmekteyim denizler bizim onlar? koruyal?m
          serkan güne?
          1982

Yorum yap

Asl? onr6nkoc taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
            avlar. güzel. Tebrikler. yalniz su mavi balik bana recep ivedikteki zehirli baliği andiriyor. eline dokununca şişiren
            bu video daki baliga benziyor. D:

bu baliklar zehirli deyil
            ayrica ulkemizde su urunleri ve su urunlerinde calisan arkadaslar malesef kendi alanlarina tam anlamiyla hakim deyiller neden konuyu buraya gitirdigimi sora bilirsiniz
            cunki halen yaptigi is baliklarla olup balik turlerini ayiramayan ama oturdugu yerden maaas alan arkadaslar var konu boyle olunca
            haberlerde ve televizyonlarda izlediginiz seylerin yuzde otuzu malesef ya yalan yada hikaye haberler bunun sebebi reytingi yuksek tutma cabasi
            ayrica bizim insanimiza has bir ozellik var oda cem yilmazin dedigi gibi bilmiyorum diyen yok her kez her konuda sonsuz bilgiye ve tecrubeye saghip kimse kardesim ben bunu
            bilmiyorum demiyor oysa bilmemek yada ogrenmeye calismak yannis birsey deyildir sonuc bunlardan oturu bir cok dogru bildigimizi sandigimiz seyin aslinda dogru olmadigidir saygilar
            serkan güne?
            1982

Yorum yap

Asl? egemenbey taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Tebrikler aksiyon dolu bir dalış olmuş: )
              guzel yorumlariniz icin tesekkur ederim benim icin unutulmaz bir av oldu evet insallah turkiyeye gelince bu avlarin adranlin dolu anlarininin vodeo goruntulerinide
              paylasmak nasip olur simdilik hoscakalin
              serkan güne?
              1982

Yorum yap

Ben marmara avcisi oldugum icin burdaki baliklari tanirim zaman zaman egeye de cikarma yapiyoruz ama farkli denizlerde farkli balik turlerinin hepsini tanimak mumkun degil . recep ivedikteki baligi andirdigii icin video ekledim, saglicakla dalin
                ONUR ALTINKOÇ
                1985 ?STANBUL

Yorum yap

Tebrikler

Yorum yap

Serkan hocam resmen Bali'de efsane olacaksın. Ülkemizi çook güzel temsil ediyorsun.

Kayınpederin de bütün çevresine "Gözünüz damat görsün" diye caka satıyordur

Bir de merak ettim oradaki yerel halktan zıpkınla avlanan yok mu hiç?
                    Ahmet Bozdemir
                    ?stanbul, Eyüp
                    Ya?:32
                    OMER E.T. 85
                    ATISUB 90
                    MARES 60

?lk av?m, 17,5 cm M?rm?r.
                    Z?pk?nc? camias? için küçük, benim için büyük bir bal?kt?.

Yorum yap

Asl? Ahmet BOZDEMİR taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                      Serkan hocam resmen Bali'de efsane olacaksın. Ülkemizi çook güzel temsil ediyorsun.

Kayınpederin de bütün çevresine "Gözünüz damat görsün" diye caka satıyordur

Bir de merak ettim oradaki yerel halktan zıpkınla avlanan yok mu hiç?
                      guzel yorumunuz icin cok tesekkur ederim burdaki guzellikler goz alici ve degerini bilen herkeze meyvesini veriyor
                      benim yerimde kim olsa bu guzellikleri gormezden gelemez sanirim
                      bu arada balide zipkinla balik avi cok yaygin bir spor deyil yinede yapanlar var ama bu bolge olarak deyisiyor mesala lonborkta yerli
                      avcilar ve zipkinla balik avi yapan turizim sirketleri var bu yuzden genelde yurt disindan o tarafa dalisa giden cok oluyor
                      ayrica balide ahsap isciligi konusunda inanilmaz ustalar var oymacilik
                      ve ahsaba sekil verme konularinda superler hal boyle oluncada balida ahsap zipkin yapan ustalarda var yok deyil ama benim oturdugum bolge yok malesef
                      benim meramda 2 yerli ile suda karsilasmistim kiyida sig suda elinde incecik lastikle yarim metrelik kucucuk bir sisi eliyle tutup lastigi cekerek balik avliyordu ama avladiklari
                      baliklar bizim akvaryumda sevecegimiz buyuklukte kucuk baliklardi beni agasonda suyun ustunden baya izlediler sonra yuzeye cikinca biraz sohbet edip onlari videoya aldim ileride paylasicam
                      unutmadan benim meramda avlandigim bolgeyi ucurmali banbu kullanan balikcilarla paylasiyorum onlarida avlanirken kayit ettim cok deyisik bir teknikleri var
                      ama beni sudan cikinca gorunce hepsi basima toplaniyor ve vurdugum baliklara sasiriyorlar cunku kimse benim kadar aciga cikmiyor
                      birde misine ag ile avlananlar var onlarda ucurmaci avcilar gibi gogus hizalarina kadar suya giriyor ve balik oynagini gorunce yuzerek sirtlarinda tasidiklari aglari yavasca sererek baliklari cevirip daha sonra baliklari aga dogru suruyorlar deyisik avlanma yontemleri var
                      serkan güne?
                      1982

Yorum yap

Tebrikler,saglikli dalislar...
                        Yusuf ALTU? - Adana
                        1984--B rh+
                        Beden Egitimi Ogretmeni

Balikcilar, ölene kadar genc kalir cunku balik tutmak, yasla birlikte sonmeyen tek genclik tutkusudur...

Yorum yap

tebrikler
                          ibrahim akka? adana yüre?ir 1980

Yorum yap

Serkan balıklar çok güzel, afiyet olsun.

Yerdekiler kakao çekirdeği mi?
                            Ufak baliklari izlemek onlari vurmaktan daha zevkli...

Omer Cayman ET95
                            Sporasub SK40 90

A.Cenk Tuzun
                            sigpic

Yorum yap

Serkan nefesine sağlık. Dünürlerin ulen bizim damat ta delimidir nedir deyip için için kızmasınlar.
                              Bizim insanımız, hatta yakın çevremiz bile bu iş akıllı işi değil derken.
                              Aman birde oralarda değindiğin gibi, açık sularda çok dikkatli ol.
                              Tehlikeleri biliyorsun, yinede riskleri çok daha büyük. Göz ardı edilmeyecek kadar önemli.
                              Hemde yalnız dalıyorsun. Avların vede tüm paylaşımların içinde tebrikler ile teşekkürler ederim.
                              BARI? TA?DEM?R 1974 A?RI
                              1974 KIBRIS BARI? HAREKATI ?SM?M?N KAYNA?I

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X