Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Mera yoklamalarına devam ...

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: Mera yoklamalarına devam ...

Asl? TanerKeskin taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    Muhteşem organizasyon için ekibe tekrardan çok teşekkürler Muhabbet ve çingen tavuğu varken balık camiasına pek ilgi göstermesek de bir sonra ki organizasyon ekibin dizgisinde bolca minik olacağından en ufak şüphem yok

Hocam, Mert bir gün kel kalırsa bizde onu bol bol afişe ederiz O zamana kadar yapacak birşey yok Bu aralar bende saldım çayıra kendi kendimi tedavi etmeye çalışıyorum Baktım olmadı kendime pis bir hatun bulucam, artık son nokta

Çok teşekkürler abi, Mert varken balık garanti olduğundan avlar kısa muhabbet uzun sürüyor Bu sene yeni meralarda ıslanmayı planladığımızdan Ege, Marmara, Karadeniz artık kimin merasına denk gelirsek ufaktan patlatabiliriz haberleri olsun
    Hocam bu paso bizim karizmatik olmayan yerlerimizi afişe ediyor koyacam yandan göbeği , koyacam eğilince çıkan çatalı brosu bile konuşmayacak bunla arkada sesi çıkmıyor demek böle fotolar çekip dalgasını geçiyor
    ----------------------------

ERKAN B?LG?N - ?STANBUL
    1979

b?rak beni bo?ulay?m! gözlerinin tam içinde!
    dibe vurup da??lay?m! ihtimaller denizinde..

Yorum yap

Asl? iskorpitiskorpit taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
      Ertanım senide bayadır göremiyoruz evden izin kopar da gel artık sezon başı kaçan levreği gördük Ertan hocam nerede bitmemiş bir hesabımız var dedi
      İnşallah abicim gelemesemde aklım güzel muhabbette ve tavukta ( bekarlığın kıymetini Bİlin abi )
      Ertan Onder
      Istanbul Eyup
      Digital baski teknik servis

Yorum yap

Afiyet bal şeker olsun

Yorum yap

Afiyet olsun şu tenekede tavuk işini bir kere daha deneyeceğim püf noktasını öğrenmem lazım
          Galiba kocaman bir bal?k gördüm sanki
          0535 406 98 08
          ?STANBUL / KARTAL

Yorum yap

balıklar güzel ama tavuk süper duruyo muhabbetiniz ve avınız daim olsun, afiyetle.
            mehmet çal??kan-avc?lar istanbul (06-04-1979)

Yorum yap

Muhabbetiniz daim olsun...
              Ekibe tebrikler

kyhnyldrm@hotmail.com
              https://twitter.com/kyhn_yldrm
              http://www.icimdekidusman.com
              '' Türk ?nsan? Para Gibidir.. içine ???k tut, Atatürk yoksa sahtedir... ''

Yorum yap

güzel bir av günü olmuş,tebrikler
                Bahad?r Emre Çelebi /74

BURSA

------- }{(((*> ----

Yorum yap

Muhabbetiniz bol olsun.
                  Bu tavuk olayı iyiymiş de sanırım bu işe özel o tabak ve teneke. Tavuğun geçtiği şiş falan görünüyor tabakta. Satılıyor mu bu ekipman yoksa siz kendiniz mi yaptınız?
                  Mehmet ?çöz
                  1977 / Izmir
                  "Kolay De?il Islanmadan Bir Denizi Kucaklamak...!"

Yorum yap

Herkese ayrı ayrı teşekkürler daha iyileri sizlerin olsun, interneti daha taşıtmadığım için ayrı ayrı yazamıyorum maalesef.

Asl? Gökmen Akay taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                    Afiyet olsun şu tenekede tavuk işini bir kere daha deneyeceğim püf noktasını öğrenmem lazım
                    Asl? Quixilver taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                    Muhabbetiniz bol olsun.
                    Bu tavuk olayı iyiymiş de sanırım bu işe özel o tabak ve teneke. Tavuğun geçtiği şiş falan görünüyor tabakta. Satılıyor mu bu ekipman yoksa siz kendiniz mi yaptınız?

Tenekede tavuk işi çok pratik bir yemek olup verdiği ziyafet ve doyuruculukla tam bir zıpkıncı yemeği diyebilirim(balık yemekleri haricinde)
                    Neden zıpkıncı yemeği olur derseniz , meralarda boş arazilerde bir tavuk biraz sos ve aparat ile zahmeti olmadan 6-7 kişiyi doyurabilirsiniz.

Tavuk sosu çok da önemli değil çünkü eğer içi tam pişsin istiyorsanız dış kısmı hafif kızarma ile yanma arasında oluyor...
                    Yine de pilavına damlayarak daha da lezzet katıyor yemeğimize.
                    Sos olarak tahmini olarak 200 gram yoğurt , 3 kaşık salça , pul biber , 6 diş ezilmiş sarımsak , 2 çay kaşığı tuz ve isteğe göre biraz baharat atıyoruz.
                    Tavuğumuzu bununla buluyoruz , bunu önceden yapıp dolapta marine edersek daha iyi olur ama çok da şart değil.
                    Alt kısmına ise 2 bardak suda bekletilmiş bulgur pilavı, 1 su bardağı su , 1 adet kıyılmış soğan , 8 diş bütün sarımsak , biraz tuz döküp karıştırıyoruz.
                    Üzerine de dilimlenmiş domates onun üzerine de dilimlenmiş patates ile kapatıyoruz...
                    Tavuktan damlayan yağ ile çok güzel pişiyor.
                    Tavuk, alevin sıklığına göre yani verdiğiniz oduna göre 50 dakika ile 1 saat 15 dakika arasında pişiyor fakat bu 1.2-1.6 kg market tavuğu.
                    Gramaj artarsa ve köy tavuğu olursa 1.5-2 saate kadar yolu olabilir...

İki adet aparat satılıyor , bir adet tamamen kapalı bir adet üzeri cam kapaklı...
                    Tamamen kapalı olanlar çeşitli sitelerde 40 tl civarı üzeri cam olanlar 50 tl civarı olarak evinize kadar geliyor.
                    Bizde ikisi de var yaptığımız yemeklere göre üzeri cam olan tavuğu daha sulu yapıyor , üzeri kapalı olan pilavı daha sulu yapıyor.
                    Bu yaz kullandığımız cam aparat daha yeni kırıldı , firmadan yenisini bekliyorum 1 yıl boyunca kırılma kaybolma garantisi vermiş..
                    Vermese bile fiyatı uygun yedekli alınabilir yani..
                    Cam yerine metal kapak ayarlanırsa ömürlük olur... Bu açılır kapanır kapağın özelliği istediğiniz zaman ne kadar pişmiş diye açıp bakabiliyorsunuz
                    yani size bu haliyle tavsiye ederim..Sonuçta kapkara bir tavukla da karşılaşabilirsiniz tamamen kapalı olan aparatla.
                    Daha güzel tarifleri varsa ben de alabilirim , daha balık yapma cesaretini bulamadık ama yakın zamanda bu aparatlar ile balık da yapacağız
                    1989 Trakya k?y?lar?

Ya?am, ald???n nefeslerin say?s?yla de?il, nefesini tuttu?un anlar?n say?s?yla ölçülür. (George Carlin)

Yorum yap

10 numara bilgilendirme olmuş. Teşekkürler.
                      Mehmet ?çöz
                      1977 / Izmir
                      "Kolay De?il Islanmadan Bir Denizi Kucaklamak...!"

Yorum yap

Mert evvela hepinizin nefesine sağlıklar diliyorum. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Muhabbetiniz her daim böyle bol olsun, İnşaAllah.

Ama yanarım da kendi şansıma... çok istediğim halde sizlere eşlik edememiş olduğum için çok üzgünüm. Koca yaz geldi de geçiyor. Bir türlü beraber ıslanamadık ya... daha ne diyeyim.
                        Bir türlü iştende izin alamıyoruz. Ne olacak bu durum bilemiyorum. Ara ara Uğur ile dalışlar yapabiliyoruz, anca.
                        Oysa ne muhabbetler, vede nice organizasyonlar ile bol bol dalarız diye düşünüyordum. Ayrıca cağ muhabbetimiz bile hayal oldu.
                        Rabbim denk getirir de sizlerin, o hoş sohbetlerine vede beraber dalışlarınıza katılabiliriz, İnşaAllah.

Tekrardan Sana, Erkan'a vede Taner'e çok çok selamlar eder, nefeslerinize sağlıklar dilerim. Yedikleriniz, içtikleriniz canınıza can, bedeninize sağlıklar ile afiyetler olsun.
                        BARI? TA?DEM?R 1974 A?RI
                        1974 KIBRIS BARI? HAREKATI ?SM?M?N KAYNA?I

Yorum yap

Tebrikler elinize emeğinize sağlık olsun. Muhabbetiniz bol olsun.
                          Mehmet ABACI
                          1986

Tekirda?

Ne yel al?r a??r ta?? ne de sel..

Yorum yap

Asl? BARIş TAşDEMİR taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                            Mert evvela hepinizin nefesine sağlıklar diliyorum. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Muhabbetiniz her daim böyle bol olsun, İnşaAllah.

Ama yanarım da kendi şansıma... çok istediğim halde sizlere eşlik edememiş olduğum için çok üzgünüm. Koca yaz geldi de geçiyor. Bir türlü beraber ıslanamadık ya... daha ne diyeyim.
                            Bir türlü iştende izin alamıyoruz. Ne olacak bu durum bilemiyorum. Ara ara Uğur ile dalışlar yapabiliyoruz, anca.
                            Oysa ne muhabbetler, vede nice organizasyonlar ile bol bol dalarız diye düşünüyordum. Ayrıca cağ muhabbetimiz bile hayal oldu.
                            Rabbim denk getirir de sizlerin, o hoş sohbetlerine vede beraber dalışlarınıza katılabiliriz, İnşaAllah.

Tekrardan Sana, Erkan'a vede Taner'e çok çok selamlar eder, nefeslerinize sağlıklar dilerim. Yedikleriniz, içtikleriniz canınıza can, bedeninize sağlıklar ile afiyetler olsun.
                            Teşekkürler Barış abi senin gönlüne sağlık , daha nice buluşmalar yaparız orası sorun değil deniz kaçmıyor abi
                            Yaz biraz hızlı biraz aksiyonlu geçti , biz de öyle pek balık düşünemedik... İşler yoluna girip yavaştan yerleşince daha sık haberleşiriz ...
                            Bulanık çamur derken sakin sularda trofe ararız Barış abi
                            Biraz benim dolaplar boşalsın balığa yer açılsın diye bekliyorum sonrası artık dalışlar gelir umarım

Asl? kalmuk taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                            Tebrikler elinize emeğinize sağlık olsun. Muhabbetiniz bol olsun.
                            Teşekkürler Mehmet abi daha güzelleri beraber olsun
                            1989 Trakya k?y?lar?

Ya?am, ald???n nefeslerin say?s?yla de?il, nefesini tuttu?un anlar?n say?s?yla ölçülür. (George Carlin)

Yorum yap

Tebrikler, muhabbetiniz bol olsun...
                              Yusuf ALTU? - Adana
                              1984--B rh+
                              Beden Egitimi Ogretmeni

Balikcilar, ölene kadar genc kalir cunku balik tutmak, yasla birlikte sonmeyen tek genclik tutkusudur...

Yorum yap

Asl? M. Mert BABAYİĞİT taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                                Teşekkürler Barış abi senin gönlüne sağlık , daha nice buluşmalar yaparız orası sorun değil deniz kaçmıyor abi
                                Yaz biraz hızlı biraz aksiyonlu geçti , biz de öyle pek balık düşünemedik... İşler yoluna girip yavaştan yerleşince daha sık haberleşiriz ...
                                Bulanık çamur derken sakin sularda trofe ararız Barış abi
                                Biraz benim dolaplar boşalsın balığa yer açılsın diye bekliyorum sonrası artık dalışlar gelir umarım
                                Mert aklıma getirmek istemiyorum. Ama, Erkan'ın gitme zamanları yaklaşıyor. Sonuçta yazlıkta kışı geçirmek zordur.
                                Biz buluşabilsekte, Erkan olmasa bir yanımız eksik kalacaktır. Özellikle sana kim takılacak. Çamur sulara ben, sen gireriz de
                                badileri sokmaya nasıl ikna edeceğiz. Sen buralarda olmadığın için dolapta boşalmıyor, anlaşılan.
                                Gerçi, buralarda olsan, boş dolapları bile yeniden doldurursun. Neyse ya nasip diyelim. İnşaAllah, şu maraton dalışını da bir gün yapabiliriz.
                                Belki Ertan vede Taner de gelirde mera yoklamalarını kalabalık yaparız.
                                BARI? TA?DEM?R 1974 A?RI
                                1974 KIBRIS BARI? HAREKATI ?SM?M?N KAYNA?I

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                                X