Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Koyu Mavi

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Koyu Mavi

Koyu Mavi:
    Meranın açık denize bakan en sert ve en derin duvarı koyu mavi su. Aşağıların görünmüyor olması hem gizemli hem ürkütücü. Daha önceki denemelerimde iri balık gördüğüm ama net atış vermediği için hiç balığını vurmadığım bir mera. . Su 25c görüş 20m. Hava hafif çırpıntılı merada görünen sinaritler iri balık için umut verici. orta su yapıp zemin taraması sonucu dipte döküntüler arasında iri sargozlar ve papazların varlığını görmek doğru yerde olduğumuzu gösteriyor. Doğru noktayı kestirip yavaşça merayı ürkütmeden yukarı çıkıyorum.
    Derine hazırlık iyi bir konsantrasyon gerektirir. 5dk dinlenme ağır ağır sakin sakin nefeslenme hızlı hareket hiç yok. Diyaframın ve karın kaslarımın gevşediğini hissetmeye başladığım an zaman yaklaşıyor demektir. Son 3 nefes ve sonra serüven başlayacak ne göreceksin neyle karşılaşacaksın nasıl bir tecrübe yaşanacak belli değil. Sakin 2 nefes ve tam boşaltma son nefes film başlıyor: şnorkelden gelen su sesi ve dudaklarımın ıslanmasıyla zaman duruyor. koyu mavi renge karışıyorum. En iyi derinlik ölçer kulak zarıdır. her zaman aynı periyotta basıncı hissettirir. her kulak eşitleme biraz daha derine gittiğimi gösteriyor ve aşağılar seçiliyordu. Aşağısı yarım kiloluk sargozlarla karışıyor. Orta boy bir sinarit önümden yavaşça uzaklaşmaya başlıyor. küçük bir orfoz taştan bana bakıyor dikkatimi ona odaklamamam gerekiyor. Bu odaklanmalar yüzünden iri orfozları sonradan farkettiğim çok olmuştur. Zemin iyice seçildiği zaman daha aşağılarda iri siyah bir burun farkediyorum. sakinlik çok önemli balık tedirgin her an taşa girebilir. Öyle sakin yumuşak palet vuruyorum ki balık adeta büyülenip tedirginliğini unutuyor. ben yaklaştıkça oda sakinleşiyor. Hiç ani hareket yok, her şey kusursuz olmalı yoksa filmin finali kötü biter. Sanki avcı değil bir dost geliyormuş gibi olmalı düşüş. gözlerini senden kaçırdığını hissedeceksin avcıysan. Taş dışındaki bir balığı vurmanın sırrı bu. doğada avcının en önemli refleksi ve yeteneği avına doğru zamanda hamle yapmasıdır. Son 5m-4m-3m ve final tetiğe basmamla balığın şişi yalpalatmasını ağır çekimde izliyorum sanki, zaman duruyor adeta. Bir an ipi kasmayla balığı taşından yükseltiyorum. Ben yukarı palet vururken onun da teslimiyetini görüyor gibiydim. Yenilgiyi kabul etmiş gibi yükseliyordu benimle. Hiç zorlamıyordu kalacağım diye, sanki derinlerde asilce, avcının gözlerine bakarak son bulduğu için şanslı gibiydi diğerlerine göre.. ÖMER BIRAK
    En son düzenleyen OMERBRK; 23.Ekim.2015, 14:49.
    https://www.youtube.com/c/ÖMERBIRAK
    M.E.B
    mu?la-1981

Cevap: Koyu Mavi

Ben de anlatımızdan büyülendim adeta. İçinizde bir dalgıç, bir de edebiyat ustası var galiba. Av güzel, anlatım ve emek müthiş. Tebrikler.
    Burak Kocagözo?lu 1976
    ?zmir

Yorum yap

Güzel bir anlatım ve güzel bir av. Teşekkürler ve tebrikler olsun. Nasibinizden iri ve iyi avlar eksik olmasın. Dalın ve kalın sağlıkcakla, hep güzel avlara...
      sigpic

Emrah 29.08.1982
      Memleket: Giresun
      ?kamet: Trabzon/Merkez
      Yakayasub Ghost Hunter 75 - 95
      0 Rh (+)
      0536 327 28 09

Yorum yap

Tebrikler Ömer , hikayesini ben yazsaydım deniz Karadeniz olacak ısı 19 derece görüş 1-2 metre balığın orfoz olma olasılığı yok , siz ve biz çok farklı avcılık yapıyoruz.Resmide pc de arka plan yaptım cuk oldu, tekrar tebrikler.
        Mustafa KANMAZ CAD/CAM TOPSOL?D , RH?NOCEROS ,AUTONCAM ,AUTOCAD

"Ben ölünce bir elimi tabutumun d???na at?n . ?nsanlar görsünler ki padi?ah bu dünyadan eli bo? gitmi?tir." {Kanuni Sultan Süleyman}

Yorum yap

Balık şahane, dalış şahane, betimleme şahane... Belli ki sen de kitap okuyanlardansın. Zira, yazının devrik cümlelerden arınmış anlatım akıcılığı ve imla kurallarına mümkün mertebe riayet edilmiş olması, bunu işaret ediyor.

Tebrikler
          sigpic:)Tuna AKDAL:) AQUILA NON CAPIT MUSCAS

Yorum yap

Tebrikler
            sigpic

"Sadece Rüku'da E?ilir, Secdede Diz Çökeriz"
            Halil Kafkas

Yorum yap

Bizlere okurken o anı yaşattınız. Tebrik ederim nefesinize sağlık

Yorum yap

güzel av ve anlatı görüntüler, nefesinize emeğinize sağlık...

Yorum yap

eline nefesine sağlık , tebrikler
                  sigpic

Muhsin YILDIRIM
                  1975 - ?STANBUL / ATA?EH?R
                  530 822 13 96
                  MARES V?PER 75
                  YAKAYASUB GHOST HUNTER 82
                  MARES V?PER PRO 100
                  AZMAN PRO 100

Yorum yap

Elinizde orfozu görmesem havuz suyu olduğunu zannedebilirdim.
                    Bizede o anlari yasattiginiz için teşekkürler.
                    Daha guzellerini vurmaniz dileğiyle...
                    Enis I??k/1980
                    Beylikdüzü/?stanbul

Every freediver has an intimate relationship with the sea...
                    The sea is like a god to freediver...
                    You talk to the sea, you pray to the sea...
                    Sometimes you even hate the sea...
                    But in the end you know you can not live without the sea...

Yorum yap

Derinlik konusu ürpertici, ama yinede bilincinde olmanız vede gerekli dinlenme vede motivasyonları sakinlikle uygulamanız çok önemli.
                      Yinede Ömer hocam sırf tekrardan hatırlatmak için daha dikkatli, bir o kadar daha fazla sakinliğinizi her zaman koruyarak sağlıkla güvenle dalabilmenizi dilerim.

Kardeşim ayrıca nefesine vede anlatımın için yüreğine sağlıklar diliyorum. Bir av böyle güzel olursa, bu kadar güzel bir anlatımı da her zaman hak ediyor.
                      Hatta her türlü avlar böyle güzel anlatımları hak eder. Çünkü sonuçta bir can alıyoruz. Avımıza saygı ile bunu yerine getirmemiz avcının ruhunda olmalı.

Canına, yüreğine ruhuna sağlıklar dilerim. Tebrikler ile afiyetler olsun. Daha nice böyle güzel av vede anlatımlarına dileklerimle,,, Selamlar ederim.
                      BARI? TA?DEM?R 1974 A?RI
                      1974 KIBRIS BARI? HAREKATI ?SM?M?N KAYNA?I

Yorum yap

Tebrikler Ömer nefesine emeğine yüreğine sağlık.
                        Mükemmel bir mavilik,harika bir av,bizlere o anları yaşatman ve FİNAL.
                        sigpic
                        A?k?n TEKE , 01-01-1972 , ?ZM?R / ?irinyer

Yorum yap

Ömer tebrikler, videodan daha güzel ve öğretici oldu. Tecrübelerini her zaman böyle paylaşmanı bekliyoruz. Teşekkürler.

Yorum yap

çok güzel bir anlatım çok güzel bir paylaşım , nefesinize sağlık beraber dalmış kadar olduk
                            ----------------------------

ERKAN B?LG?N - ?STANBUL
                            1979

b?rak beni bo?ulay?m! gözlerinin tam içinde!
                            dibe vurup da??lay?m! ihtimaller denizinde..

Yorum yap

Asl? Mustafa KANMAZ taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                              Tebrikler Ömer , hikayesini ben yazsaydım deniz Karadeniz olacak ısı 19 derece görüş 1-2 metre balığın orfoz olma olasılığı yok , siz ve biz çok farklı avcılık yapıyoruz.Resmide pc de arka plan yaptım cuk oldu, tekrar tebrikler.
                              tebrikler Ömer ,, Marmara, karadeniz ve egeyle akdeniz arasinda dünyalar kadar fark var... ege ve akdenizde daliş yapanlar full hd 4k film izler gibi daliş yapiyorlar biz ise marmara ve karadenizde cine 5 ve digitürkü şifreli izler gibi daliş yapiyoruz. saglicakla dalin...
                              ONUR ALTINKOÇ
                              1985 ?STANBUL

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X