Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

2 Ağustos 2015 Tek Levrek 1500gr

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• 2 Ağustos 2015 Tek Levrek 1500gr

Merhaba arkadaşlar, sabah biraz da geç kalarak dalışa gittim.
    Önceki hafta koca bir eşkina görüp dayanamadım ve çift lastik son finde kuruluyken balığı yakından vurdum. Sonuç malum şiş yamuldu kelebek açılmadı ve balık kaçtı. Aynı şey bu hafta da başıma geldi rahat 2 kg olan bi eşkinaya bu sefer aynı şey olmasın diye lastikleri boşaltıp hazırlanırken elveda dedim, defalarca dalmama rağmen balığı saklandığı yerde bulamadım onun yerine daha ufak olan başka bir eşkina vurabildim.

şimdi bu uzun açıklamadan sonra levrek olayına gelirsek dediğim gibi geç bir sabah suyu olduğundan uzun süre Tetik düşürmeden aradım durdum. Balıkların genel durumundan avcı olabilir düşüncesi ile sürekli agaşon denedim dönüşte. Artık iyice çıkmama yakın noktaya gelmiştim ki bir agaşon daha denedim. Ümitsiz bir şekilde aşağıda tv seyreder gibi etrafı seyrederken bu güzellik aheste aheste gelmeye başladı. Zaten ilk gördüğümde inanamadım sonra bir heyecan bastı kaçıracağım diye anlatamam. Bahsettiğim eşkina olayında şişi ne kadar düzeltsem de istediğim gibi olmadı ve çok balık kaçırıyorum. Neyse bu sebeple iyice bekledim balık çok yakınıma gelene kadar atış yapmadım. Sonra tam önümde beni fark edip dönerken vurdum ve kucakladım. Yine de nişan aldığım yerden vurulmadığını anlayınca şiş olayının ciddi olduğuna emin oldum.

Daha iyileri sizlerin olsun, balığı bakkalda elektronik terazide rica ettim tarttık kg net doğru yani
    Öğlen ikizlerim ile birlikte ailece tüketildi

Balığın genel durumundan biraz yıpranmış olduğunu düşündüm belki de ondan çok sakin yaklaştı yorgun savaşçı, çiftlik kaçkını vs olabilir. Gerçi o taraflarda pek balık çiftliği yok bildiğim ama.

Çok uzun yazdım kusura bakmayın ama zaten fazla yazan bir üye değilim
    Hazır başlık açılmışken sorayım istiyorum siz üstadlara. şişi elimden geldiğince düzelttim ama yine de bence sapma var. Ek olarak lastikler baya eski çift 16 lastik zayıfladığı için kısaltmıştım güçlendi ama tepme yapıyor gibi geldi şiş sapması bundan da olabilir mi? Zira tek lastik geriliyken daha düzgün gidiyor gibi. Tüfek pathos open pro 110 şiş 140 sharkfin 6 yada 6,5 gibi.
    Çözüm için ne önerirsiniz?
    Bu arada maalesef hala işsizim o sebeple iş bulana kadar şiş ve lastikleri değiştiremeyeceğim. Bu sebeple alternatif çözüm sormak istedim, şimdiden çok teşekkür ederim.
    Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Cevap: 2 Ağustos 2015 Tek Levrek 1500gr

Ağzı açık kalmış levrekçiğin. Çok güzelmiş afiyet olsun.

Nasip işte yüzersin, yatarsın, çıkarsın bir şey gelmez tam son anda karşına çıkıverir bir canavar...
    Ufak baliklari izlemek onlari vurmaktan daha zevkli...

Omer Cayman ET95
    Sporasub SK40 90

A.Cenk Tuzun
    sigpic

Yorum yap

Teşekkürler Cenk Bey aynen öyle oldu nasip işte, yoksa boş çıktığımız günler de olmuyor değil
      Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Yorum yap

Tebrikler, güzel parça, çocuklara da afiyet olsun.
        Maalesef ideal boydan fazla kısaltılan lastik isabetsiz atışlara neden oluyor. Sorun sadece şişte olmayabilir. Hele ki atışlarda tepme arttı gibi hissediyorsanız gereğinden fazla kısaltıldığının işareti olabilir. Palamut ipini (ip olduğunu varsayıyorum) kısaltarak dengelemeyi bir deneyin. Atışlar düzelirse lastiklerin kısalığı bozuyor demektir. Nice trofelere.
        Burak Kocagözo?lu 1976
        ?zmir

Yorum yap

tebrikler, afiyet olsun...

Yorum yap

Burak bey teşekkürler, palamutlar ip evet. gerçi pek uzun değil ama yine de biraz daha kısaltarak denerim. palamut boyu 6 cm ise 5 cm yapmak gibi bahsediyorum. peki bu tarz tüfeklerde tek lastik kullansak nasıl olur?

şu an değiştirme imkanım yok ama ileride değiştirirken şiş ve lastik kombinasyonlarını hatim ederim artık niyetim biraz daha kalım bir şiş almak 7mm gibi düşünüyorum tabii lastiği de ona göre ayarlayacağım artık, hele bir iş bulalım da önce gerisi kolay.
            Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Yorum yap

teşekkürler size de nasip olur umarım.
              Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Yorum yap

Tebrikler yakışıklı levo.
                sigpicH?Ç B?R ÖZEL ZEVK?M?Z ?Ç?N A?LEM?Z? VE SEVD?KLER?M?Z? ÜZMEYE HAKKIMIZ OLMADI?INI B?LEREK HAREKET EDEL?M ...

Hakan ASLAN

1972
                0 541 886 45 61

Yorum yap

Tebrikler..
                  AHMET DO?RU 1973
                  TUZLA/?ST.

sigpic
                  http://zipkinci.com/uyeler/10741-albumler.html

Yorum yap

Tebrikler
                    sigpic

"Sadece Rüku'da E?ilir, Secdede Diz Çökeriz"
                    Halil Kafkas

Yorum yap

Cem Bey, pardon "uzatarak" yazacağıma "kısaltarak" yazmışım Lastikler germe mesafesine göre kısa olduğu için palamut ipini uzatarak germe mesafelerini azaltmanız lazım.
                      üzerindeki şiş 6.5 mm diye tahmin ediyorum. Ben de çift 16 ve 6.5 mm x 140 cm şiş kullanıyorum. Lastik boyunu çok kısa ayarlamazsanız isabette sorun yaşamazsınız. şişi 7 mm yapmak da çözüm olur ancak bence gereksiz.
                      Sonuç olarak: daha kısa çift 16 lastik => 7 mm şiş (daha kalın olduğu için vibrasyon azalır ama daha ağır bir şişi atarsınız)
                      daha uzun çift 16 lastik => 6.5 mm şiş
                      Bu daha uzun ve kısadan kastım ideal ölçü sınırları içindekiler tabii. Lastik başına 1, en fazla 2 cm değişir. Yani siz gider de güçlü atsın diye ideal sınırdan 3-4 cm kısa yaparsanız, lastik düzgün toplayamayacağı için güdümlü şiş taksanız yine verimsiz bir atış olur
                      Bu kombinasyonlarda menziliniz pek değişmez kanımca. Tek fark, 7 mm şiş daha yüksek potansiyel enerji taşıyacağı için aynı menzilde büyük balığı daha rahat geçer.Umarım faydalı olmuşumdur. Sağlıcakla dalın.
                      Burak Kocagözo?lu 1976
                      ?zmir

Yorum yap

Tebrikler.
                        Türkay Demiro?lu
                        ?stanbul-F?nd?kzade
                        01.03.1967
                        0 Rh+

Yorum yap

Asl? Burak Kocagözoğlu taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                          Cem Bey, pardon "uzatarak" yazacağıma "kısaltarak" yazmışım Lastikler germe mesafesine göre kısa olduğu için palamut ipini uzatarak germe mesafelerini azaltmanız lazım.
                          üzerindeki şiş 6.5 mm diye tahmin ediyorum. Ben de çift 16 ve 6.5 mm x 140 cm şiş kullanıyorum. Lastik boyunu çok kısa ayarlamazsanız isabette sorun yaşamazsınız. şişi 7 mm yapmak da çözüm olur ancak bence gereksiz.
                          Sonuç olarak: daha kısa çift 16 lastik => 7 mm şiş (daha kalın olduğu için vibrasyon azalır ama daha ağır bir şişi atarsınız)
                          daha uzun çift 16 lastik => 6.5 mm şiş
                          Bu daha uzun ve kısadan kastım ideal ölçü sınırları içindekiler tabii. Lastik başına 1, en fazla 2 cm değişir. Yani siz gider de güçlü atsın diye ideal sınırdan 3-4 cm kısa yaparsanız, lastik düzgün toplayamayacağı için güdümlü şiş taksanız yine verimsiz bir atış olur
                          Bu kombinasyonlarda menziliniz pek değişmez kanımca. Tek fark, 7 mm şiş daha yüksek potansiyel enerji taşıyacağı için aynı menzilde büyük balığı daha rahat geçer.Umarım faydalı olmuşumdur. Sağlıcakla dalın.
                          Burak bey çok teşekkürler, evet ilk etapta dediğiniz gibi deneyeceğim. bakalım eğer tepme azalır ve daha düzgün giderse demek lastikler fazla kısa. bu durumda ilk ya da ikinci fine gererek de kullanmayı düşünüyorum belki daha düzgün atışlar elde ederim.
                          Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Yorum yap

Tebrikler.
                            sigpic
                            A?k?n TEKE , 01-01-1972 , ?ZM?R / ?irinyer

Yorum yap

Tebrikler..

?zmir - Göztepe