Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

1998 murat bÖlÜkbaşi hocamla av

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• 1998 murat bÖlÜkbaşi hocamla av

Evet nostalji bölümünede ben bi maceramı anlatayım. yıl 1998 sonbaharı, benim aynı zamanda hocam ve çok iyi usta zıpkıncı Murat Bölükbaşıyla yaşadığım unutulmaz 1 haftalık av maceramız vardı Sarozda. Malzemeleri benim ford taunusa doldurup yola koyulduk. Saroz körfezi, asos felan derken Murat hocam bozcaadaya geçelim orada da av yapalım dedi, arabalı vapurla geçtik bozcaadaya tabi geçiş o geçiş, şiddetli karayel fırtınasından 5 gün mecburi kaldık adada, sağolsun bozcaadanın su ürünleri kooperatifi başkanı ismi metinmiydi, Muratın arkadaşıymış, bizi 5 gün misafir ettiler. Tabi gündüzleri dalışa gidiyoruz. İlk dalış günümüzde Murat hocam anlatıyor dalacağımız yeri. Benim bi kerterizim var oradaki büyük kayanın altında orfozum var ona bakacağım ben diye. Tabi o anlatıyor ama bende bıyık altından gülüyorum ( adam 1 sene önce dalmışta kerteriz kafasında sallıyo diye) Neyse dalış yerine geldik. Aman Allahım ne fırtına yav bırak dalmayı denize girmek manyaklık. Sahilde kıyıdan açığa doğru egenin açık sularına doğru acayip rüzgar ve dalga. Murat hocam bakın dedi takriben açığa yarım saat palet çırpıcaz açıksuda kayalıklar var atol gibi orada avlanıcaz ben kendi kerterizime bakıcam sizde (fuat diye bi arkadaş daha var benle) benim yakınlarımda dalarsınız dedi. Neyse ben tabi bişey demedim ama kelle koltukta girdim suya erkekliğimize konduramıyoruzya. Sahilden 100 metre açıldık yav bi rüzgar fırtına benim paletler havalanıyo. Aboov ulan dedim senin ne işin var burada geberip gideceksin hangi akla hizmet geldin buralara. Ben artık bırak dalmayı kesin diyorum ölecam yani ölüme gidiyorumda ölümüde bulamazlar. Fırtınanın şiddetinden yanımdaki fuata yaklaşıp hadi dönelimde diyemiyorum, zaten Murat hocayla aramızda epey mesafe var. Hakkaten dediği gibi yarım saate yakın palet çırptıktan sonra Allaha şükür dipte karaltılar neyse kayalar felan su sığlaştı. Ama acayipte fırtına var kafayı sudan çıkarmanın imkanı yok, artık karaya çıkana kadar ne dua okudum unuttum. Bi kayaya tutundum nefes nefese yanımda da fuat kafayı bi çevirdim anaa sahil taa nerde yüzmeyle gidilmez ben diyorum kaldım burada artık yolun sonu geldi. Tabi ben bırak dalmayı hayatta kalıyım başka bişey istemem. Fuat bikaç parça karagözle istakoz çıkardı. Neyse Murat hocayıda göremedik hadi dedik dönelim. Artık dönüşü siz düşünün dönüş yolu dahada beter fırtınaya karşı. Allaha binlerce şükür karaya sağsalim çıktımya. Ama Murat hoca yok Allah Allah fuat dedim heralde murat hakkın rahmetine kavuştu. Ben ölecem derken onu kaybettik. Bekle bekle yok, bizim moarller acayip bozuk tabi arabaya geldik. Aaaa Murat çıkmış giyinmiş arabada oturuyo. Yav dedim Murat çok korkuttun bizi. Ben demezmi orfozu vurdum. Ama taşa girdi çıkaramadım yarın gelip çıkaracağız. Ben yine inanmıyorum tabi, ama omer marka carbon tüfeği vardı o yok. Demekki ya sıktı kaçırdı balığı bişey oldu. Yarın ola hayrola. Ertesi gün üçümüz yine sahildeyiz Muratın orfozu vurduğu taşa gideceğiz. Tabi fırtına biraz hafifledi, bende merakta var bidaha orfoz nerde göreceğim Muratın yanında bastık gittik taşa. Taş hakkaten dip 8-10 metre gibi dipte baya büyük bi taş, içi oda gibi. Murat taş bu dedi balık bunun içinde önce fuat ben bakıyım dedi daldı baktı, balık gitmiş yok dedi. Bunun üzerine Murat daldı oda göremeden çıktı. Yav dedim buraya kadar geldik Murat hocam şu taşa bende bi bakıyım, nasılmış bu orfoz taşları diye. Nefes alıp daldım, taşın bi girişi var insan zor girer ama içi geniş fenerle kolaçan ettim taşın içini bişey yok hakkaten, tavanına bakıyım dedim anaa tavanda Muratın zıpkın duruyo, ipini takip ettim ip girişteki fırtınadan dolan yosunların içine geçiyo, aboovv balık yatıyo orda zebellah gibi. Aynen yukarı fişekledim Murat dedim senin orfoz girişteki yosunların içinde. Murat hoca bana sen dal kafaya sık çıkart dedi ama bende o cesaret olmadığı için dalmadım tabi. Murat daldı işini bitirip çıkardı orfozu. Yani ogün anladımki Murat Bölükbaşı Hakkaten büyük ustaymış, öyle cıvatadan bi adam değil.
    Orfozla ben:

-------------------------------------------------------------------
    ben, orfoz ve Murat Bölükbaşı:

elbiseler: omer 7mm opencell siyah
    cressi sub 5 mm opencell siyah
    maske: cressi sub focus
    palet: cressi sub gara 2000
    tüfek: cressi sub apachi 90

Cevap: 1998 murat bÖlÜkbaşi hocamla av

Murat hocam iyidir. Hem insanlığı hem avcılığı...
    Bu arada hikaye de çok güzel Kerem Hocam...
    sigpic"2m de derindir 20m de; 2m de bal?k vurabilmek daha fazla tecrübe-kurnazl?k ve birikim ister..."

Yorum yap

Orfozu vurmak çok kolaydır!!! Evet bilmeyen arkadaşlar böyle derler... Orfozu vurursunuz ama çıkarmak, belinize takabilmek ustalıktır...
      Cengiz ÖZÇEL?K - 1978
      sigpic
      " Dive4Life "
      Cep: 0533 620 06 62

Yorum yap

Vay be hikayeye bak. Müthişti sağolasın...

Yorum yap

tebrikler.
          serkan
          ?ZM?R

Yorum yap

tebrikler, gerçekten süper bir hikaye elinize saglık..
            fatih gümü?ba?
            1988-istanbul

Yorum yap

güzel hikaye..paylaşım için teşekkürler..
              Serdar Hakan Narman
              ?i?li/?stanbul
              19.09.1984

zahuza[email protected]

Yorum yap

Eeee,birde Murat'in 80'li yillardaki tukenmek bilmez enerjisini bilsen,ama bunlar anlatilmaz sadece yasanir.Eski dost.

Yorum yap

eskiden orfoz bolmuş nostalji fotolarda genelde orfoz çok oluyor.tebrikler

Yorum yap

Murat Hocamla dalmak gerçekten bir ayrıcalıktır.
                    Bu arada sizin macera da hakikaten iyiymiş...

Rastgele,
                    Sea you...

Serdar ALTINB?LEK

Yorum yap

çok guzel macera ve balık tebrıkler..

Yorum yap

Güzel bir anı sağolun paylaşım için!!

Ra?it Ü. // ?zmir

Yorum yap

usta oyle guzel anlatmıssınkı sankı olayı yasadım, vuranada anlatanada tesekkurler
                          sigpicTufan ACARO?LU / 1975
                          KOCAEL? / De?irmendere tel 05414410219
                          TSSF gümü? cankurtaran
                          TSSF CMAS * Dalg?ç

Yorum yap

tebrikler cok güzel bir av olmus nefesinize sağlık .. süper orfoz

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                            X