Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ESKİ EKİPMANLARIN RESMLERİNİ BU TOPİCTE PAYLAşALIM!!!!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ESKİ EKİPMANLARIN RESMLERİNİ BU TOPİCTE PAYLAşALIM!!!!

Evet ben hep merak etmişimdir eskiden zıpkınlar kıyafetler gözlükler paletler nasılmış hangy markalar ne modeller üretirmiş bu iş ne koşullar altında yapılırmış yine kıyafet fln bunları biliyrouz ama zıpkınları çok merak ediorm burda bazı nostaljik av resmlerinde kenarda köşede duruo amanedir ne değildir bilmiyoruz taby ben siz abilerimden ellerinde olan eski ekipmanlarının resmlerini paylaşmalarını nasıl zorluklar yaşadıklarını bu bölmde anlatmalarını rica edicem taby internetten bulduğumuz eski resmleri ve bilgileride paylaşabiliriz ama burda kendi ekipmanlarının resmlerini paylaşıp bu ekipmanlarla çektikleri zorlukları,işleyiş şekillerini anlatmaları konuyu dahada keyifli kılacaktır. şimdiden teşekkürler

not:konuyu buraya açmayı uygun gördüm eğer yanlışsa adminler uygun gördüğü fruma taşıyabilir

Evet bencede eski ekipmanlar arasında çok ilginç şeyler olabiliyor.Ben hala babamın eski zıpkın,maske ve paletlerini saklarım.İçlerinde 30-40 senelik olanları var ve hala kullanılabilir durumdalar.Yakında resimlerini buradan paylaşıcam.
    Babamın bir lafı herzaman kulağımdadır "Bakarsan onlarda sana bakar",hatırlarım çocukken evde her sezon sonu salona yere yayardı,bakımlarını yapıp güzelce saklardı yeni sezona hazır bir şekilde.
    Örneğin benim şuan kullandığım maske 35 yıl önce bir Almancıdan (babamın tabiri) 3000liraya alınan maskedir ve yenilerine taş çıkartır.
    Bişey daha var ozamanlar malzeme yok balık boldu :)

Bahad?r Emre Çelebi /74

BURSA

------- }{(((*> ----

Yorum yap

koyarsanız çok sevinirim hele şu 35 yıllık hala kullandığınız maskeyi çok merak ettim nasıl bi kaliteyse artık sabırsızlıkla bekliorm internette bayaa araştırdım bazı sitelerde buldum burayada koyacaktım ama linkler kayboldu en kısa zmnda yie bulup koyucam.

Yorum yap

Elimdeki nostaljik ekipmanları ekledim,hepsi hala kullanılabilir durumdadır.
        bana babamdan kaldı bende oğluma bırakıcam,umarım çok uzun zaman daha dikkatlice korunurlar.
        Bahad?r Emre Çelebi /74

BURSA

------- }{(((*> ----

Yorum yap

Zıpkınlar çok ilginçmiş..

Yorum yap

Zıpkınlar çok şirinmiş Bahadır. Balıklar agaşona değil sırf saygılarından bu zıpkına gelirler valla dedemi vuran zıpkın benide vurur misali.Bi gün av yapalım bunlarla.

Yorum yap

Necati aslında bu zıpkınların kabzelerini bizim ahşaplara düşündüm ama olurmu bakmak lazım ?
              Bir haftasonu ava gittiğimizde getiririm...
              Bahad?r Emre Çelebi /74

BURSA

------- }{(((*> ----

Yorum yap

[web:ee8c376f57]http://rocknfish.com/Vintage.html[/web:ee8c376f57]

Yorum yap

PAylaşım için teşekkürler Ahmet,adamlar harbi silah yapmışlar,çok ilginç dizaynlar var.
                  Bahad?r Emre Çelebi /74

BURSA

------- }{(((*> ----

Yorum yap

bigboy Nickli Üyeden Alıntı
                    [web:0219a901cc]http://rocknfish.com/Vintage.html[/web:0219a901cc]
                    Söylemeden geçemicem şu "Oak wood Hawaiian Speargun" nasıl bişeydir öyle ya bildiğimiz av tüfeği gibi kullanışlımıdır acaba?

Yorum yap

Orhan Kunt Nickli Üyeden Alıntı
                      Söylemeden geçemicem şu "Oak wood Hawaiian Speargun" nasıl bişeydir öyle ya bildiğimiz av tüfeği gibi kullanışlımıdır acaba?
                      Orhan, tufegin kullanisli oldugunu zannetmiyorum ki zaten baska ornegi yok. Zamaninda kullanmislar. Simdi acik su avinda iyi avcilar "RIFFE" tufekleri kullaniyorlar.

Yorum yap

Cevap: ESKİ EKİPMANLARIN RESMLERİNİ BU TOPİCTE PAYLAşALIM!!!!

Çoook eski bir konuyu Hortlatayım dedim :)adı üstünde Nostalji...
                        eee napcan yavaş yavaş Klavye zıpkıncılığına başlıcaz,sezon sonuna doğru :)

elinde eskilere ait ekipman olan arkadaşlar buradan paylaşırsa sevinirim,ilginç malzemeler çıkabiliyor.Değerlerini bilmek lazım.
                        Bahad?r Emre Çelebi /74

BURSA

------- }{(((*> ----

Yorum yap

selamlar,
                          uzun zamandır fotoğrafları koymak istiyordum anca kısmet oldu
                          hikayesi, emin değilim ama 2000 yılı yazın çalıştığım paralarla bit pazarından 30 tl ye almıştım
                          başlığı fazlasıyla rahatsız edecidir :)

Erdal DEN?Z
                          1985 ?ZM?R

Yorum yap

Erdoğan Yapıcı abimin hediyesi.

1950 model Cressi Saetta.

Deniz BAYRAKLI '87

?stanbul - Pendik
                            [email protected]
                            0535 335 27 20

"Bizi yanl?? yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki, çok kere din perdesine bürünmü?ler, saf ve temiz halk?m?z? hep din kurallar? sözleriyle aldata gelmi?lerdir."
                            M.Kemal ATATÜRK - 1923

Yorum yap

Babadan kalma 75 likti 38 lik yaptım .18 mm omer power lastik var üzerinde .) . İnanılmaz derecede leşi var. Hemen hemen her ovuktan balık alabiliyoruz .

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X