Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

nostalji granyos yada sarıagız yıl 1974

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• nostalji granyos yada sarıagız yıl 1974

biarazda nostalji olsun dedim

arkadaslar selam
    konu baslıgında belırttım yıl 1974 turkıyede yılmazdan baska palet maske ve tufek yokken benden 8 yas buyuk abımın bodrum gullukte vurmus oldugu sarıagız
    oradakı koyluler balıgı gorurgormez bu balıga granyos demıslerdı ama arastırlıdıgında sarıagız oldugu da bılınıyordu yanlıs hatırlamıyorsam 26 kg agırlıgındaydı (yasım kucuk oldugu ıcın kılosunuda tutturamayabılırım)
    fotograftakı de benım
    sevgiler
    Tamer Otken / 1965
    ?stanbul

Negüzel

Yorum yap

Abi sende çok ufakmış be küçükken

Yorum yap

Bir zamanlar Türkiye... şu anda av zenginliği açısından ağlanacak haldeyiz, umarım bu günlerimizi de aramayız ileride.
        Sevgiler Saygılar

Yorum yap

Hey gidi günler hey.ne günlermiş ozaman.

Yorum yap

O zamanın sartları ile o balıgı almak gercekten kutlanacak şey gayet hoş bi görüntü olmuş :!:

Yorum yap

onur haklısın mesajını okurken bende aynısını bıda dusundum hatırlıyorumda elbıse yok maskeler tek camlı fener yok makara yok bıde dusun yılmaz zıpkın vede sisler ınsaat demırı ınox mınox falan da yok
              Tamer Otken / 1965
              ?stanbul

Yorum yap

var mı eski balıklar gibi

Yorum yap

tamer abi bu balıklar denizlerimizde hala mevcut ama nerde kime denk gelir bilinmez sen biliyorsunki mesele itikat meselesi cok dalan şansını arttırır..

Yorum yap

ne güzel abi işte şimdi zor denk gelir böylesi

Yorum yap

Yazacak birşey bulamıyorum .

Yorum yap

Maşallah.
                        "Totally Addicted To Bass"
                        Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

Gerçekten şahane..O zamanlar denizdeki kum= denizdeki balıkmış..şimdi 1/100 ü bile yok..

Yorum yap

ugurcum guldurdun benı gene ıtıkat meselesı yuzunden
                            sinuslerın nasıl oldu
                            Tamer Otken / 1965
                            ?stanbul

Yorum yap

bende Uğur Dumlu'ya katılıyorum.Esasında balık çeşit ve sayısının azaldığını tabiki inkar edemeyiz ama Tamer abi'nin ağabeyinin o muhteşem balığı vurduğu dönemde,her dalanın önüne benzer balıkların sık sık çıktığınıda zannetmiyorum.1985 yılında Turgutreis'te her yaz 1 ay boyunca dalıyordum(tabi dalmak denirse)Babam kıyıda bana göz kulak oluyordu.Birgün kıyıda gözlüğü kafama geçirip kafamı suya soktuğumda devasa bir akya'nın burnumun dibinden geçmekte olduğunu görmüştüm.O kadar sakin,ağır ağır ve kendinden emin yüzüyorduki.Kuyruğu çok yavaş bir sağa bir sola giderken,arkasından baka kalmıştım.Birdaha benzer bir balığı o civarda hiç görememiştim.Galiba herkesin hayatında en az bir defa bir trofe şansı çıkıyor.Vurabilene helal olsun.Vuramayanda benim gibi yıllarca vuramadığını anlatır durur işte.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X