Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

nostalji granyos yada sarıagız yıl 1974

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

hilmicim senın samımıyetın yeter
    Tamer Otken / 1965
    ?stanbul

Yorum yap

abi yarın doktora gidicem şu an kötü gözüküyo birkac gün dalmıcam nasıl yapıcaksam artık

Yorum yap

gecmıs olsun ugurcum
        Tamer Otken / 1965
        ?stanbul

Yorum yap

Çok güzel trofe!umarım böyle trofeler herkese bir gün nasip olur...

Yorum yap

abi beni gene kaşıntı tutar görüşelim biliyorsun itikat meselesi

Yorum yap

sen bı ıyıles te bakarız
              Tamer Otken / 1965
              ?stanbul

Yorum yap

Babamlar anlatır o dönemleri. Sırtımıza taktıgımız balık her hareket ettiğinde yönümüz değişir kıyıya zor gelirdik diye.

Yorum yap

çok dalanın şansını arttırdığı doğrudur. Ben akdenizde olupta bu balığı göremeyenlere hayret ediyorum. diyelimki bu balık çok nadir bir tür o halde eşkinayı yasaklayıp bu balığın avını serbest bırakan zihniyeti kınıyorum.

Yorum yap

Asl? ünsal taraf?ndan gönderilmi?
                    çok dalanın şansını arttırdığı doğrudur. Ben akdenizde olupta bu balığı göremeyenlere hayret ediyorum. diyelimki bu balık çok nadir bir tür o halde eşkinayı yasaklayıp bu balığın avını serbest bırakan zihniyeti kınıyorum.
                    Sözün bukadar güzeli valla alkışlanır.

Yorum yap

Bu balığın enderliği genelde 100m civarlarında derinliklerde yaşıyor olmasındandır sanırım. Eğer bu derinliklerde avlanabiliyor olsaydık ( ) çok daha sık karşılaşabilirdik. Ben 1989'da 73m'ye yaptığımız bir scuba dalışında batık gemide sürüyle gezdiklerini görmüştüm büyüklükleri 1-2kg civarı fakat 150-200 adetlik bir sürüydü. Ama balıklar azalıyor da azalıyor gün geçtikçe.
                      Sevgiler, saygılar

Yorum yap

Çok çok güzel bir balık. Umarım daha sık karşılaşırız bu tür balıklarla...

Yorum yap

Tebrikler..
                          Bırakın vurmayı bu balıkları denizde görmek bile ayrı bir zevk verir.

Yorum yap

Granyöz zamanın müthiş balıklarından
                            İzmir/Urla açıklarında kayalıklarda 40 kilo olanları varmış.Babamlar oltayla müsait boyda çok çekmişler.şimdi balıkçılara sor adını bilmiyorlar.Ama Ünsalın dediği gibi eşkina yasak,granyöz serbest

Yorum yap

Eskiden izmir sahilevlerinin meşhur balığıymış bu bende küçükken 1-2 kez trata çekenlerin sattığı balıklar arasında görmüştüm. Levreğe benzer bir balık

Yorum yap

Marmarada dalan biri olarak 3-5 metre suda o kadar çok eşkina görüyorumki ve her dalışımda yasaklayan arkadaşlara içimden tebessüm etmekle yetiniyorum benim için onlarla yüzmek bile mutluluk.

Arkadaşlar hepimiz biliyoruz soyu tükenen balığın sorumlusu zıpkıncı değil bunu biz biliyoruzda maalesef başkalarının işine gelmiyor bilmek, öncelikle büyük balıkçı teknelerinden radarları sökmeleri lazım neticede radar sayesinde ufak bir çok balığı avlıyorlar ve küçük balık olmayınca peşine gelen büyük balık elbette gelmiyor.Radar cihazını icat eden japonya ama radar japonyada kullanılmıyor kullanılması yasak garip değilmi ,bizdede bir an önce yasaklanmalı.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                                X