Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

sene 1997

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• sene 1997

Sene 97 orta okuldan liseye geçtiğim yaz.Dayımın hasta edecek bu çocuk kendini elbise alın bu çocuğa.Benim gibi acısını çeker ilerde demesi ve benim dalmaktan vazgeçmemem üzerine babamın 47 milyon liraya(iyi paraydı diye hatırlıyorum) aldığı ilk göz ağrım.3 arkadaş dalışa giderdik birimiz çıkarıp diğeri giyerdi.50 kg olduğum halde büyüme çağında olduğum için ML beden alınmıştı .4 sene boyunca kullandım.Üniversiteyi kazanınca babamın kredi kartını verip git kendine dalış takımı al demesiyle soluğu İstanbul'da aldık.Dalış malzemeleri çok büyük paralarmış o zamanlar.şimdi aynı kalite malzemeleri komple 1000 TL ye düzerken o zamanlar 92 model doğan L parasına düzmüştüm çok iyi hatırlıyorum.Hatta arkadaşım bana 'len babam o paraya arabayı aldı' demişti.Malzemeler çok gelişti ama balıklar maalesef ki kayboldu.Keşke malzemeler pahalı ve dandik,balıklar yine bol olsa.75 lik yılmaz zıpkınlarla taşların arkasından fırlayan yüzlerce baltabaşa rastgele atıp birine denk getirebilsek.Plajda ki iskelelerin altına saklanıp gümüşlere saldıran levreklerden vurabilsek.Bandırma'da kasetçiden kiraladığımız vhs miki filminin içinden çıkan dapiran videosuyla ufkumuzu farklı şekilde açmaya çalışırken agaşonu keşfedip ufkumuzu çok farklı şekilde açabilsek .
    Serhat Kandemir
    Bal?kesir/ERDEK
    Bir y?ld?z(*)cmas e?itmen bal?kadam
    05425583245

Re: sene 1997

Paylaşım için teşekkürler hepimiz benzer anıları paylaşıyoruz nefesine kuvvet sağlıcakla dal.
    En son düzenleyen BLACKMAMBA 77; 13.Kasım.2016, 11:19.
    "Bugün Sabaha ç?kan herkes misafirdir ,yan?ndaki mal ödünçtür.Misafir ise yolcudur
    emanet de iade edilecektir''.

?erif Eren SUNGUR 1974 TA?KÖPRÜ / YALOVA
    Amatör Bal?kç?/Amatör Z?pk?nc?/Kara Avc?s?.
    "Deniz benim için hayatt?r"
    sigpic

Yorum yap

Cevap: sene 1997

Dejavu oldum sanki
      EMRE
      1983
      KAR?IYAKA ?ZM?R
      05313437030

Yorum yap

Cevap: sene 1997

Aynı yıllarda kıyılardan olta sallıyordum.. Pazar çantasına doldurduğumuz levreklerle gece yokuş çıkmak en zoruydu. Komşular balığa bıkmıştı. 3-4 kilo levrekleri nazikçe geri çeviriyor, eşkine irilerine göz ucuyla bakan bile olmuyordu.. Eve götürsem "balık getirme demedim mi" fırçası..

Yıllar geçtikçe balık azaldı..Nazik komşular bile yolumu gözler balık sorar olmuştu. Balık azalıyordu ama biz yine de seçmece takılabiliyorduk..

Zaman acelesi varmışçasına geçiyordu. Balık azalıyor, azalan balığın peşinde avcı sayısı artıyordu..

Yıllar geçti ve bu günlere geldik..

Son balık avlandığında herkesin çilesi bitecek. Az daha gayret, az daha sabret..
        UFUK
        1983

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
        X