Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

İstanbulun Balık Cenneti olduğu zamanlar

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• İstanbulun Balık Cenneti olduğu zamanlar

Sosyal paylaşım sitesinde bir arkadaşım vasıtasıyla gördüğüm fotoları sizlerinde görmesi açısından paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz ben bakarken vay arkadaş dedim
    Not:Resimler alıntıdır.

Erol Güren
    1983 Fethiye/MU?LA

Cevap: İstanbulun Balık Cenneti olduğu zamanlar

şu gırgırlar trollemeler kalksa gene bu şekil olur zamanla ama teknolojiyi aşırı kullanmada insanoğlunun üzerine yok malesef
    sigpic

"Sadece Rüku'da E?ilir, Secdede Diz Çökeriz"
    Halil Kafkas

Yorum yap

Daha once paylasmis oldugum bir resimdi
      Ozamanlar luferleri silivride el oltasiya yakaliyorlarmis orkinoslar cirit atiyorlarmis..
      Marmarayi korumanin bir kac yolu var ama 1 tanesini soylucem digerleri kimsenin isine o yuzden gelmez. Su anda hesapta yasak olan bogaz kesimlerine ag atma yasagini genisletmeleri. Ornek vermek gerekirse karadenizden 500 bin lufer surusu geliyor bogazin yakinlarinda bir kac gir gir ag ceviriyor 250 bini aldilar kaldi 250 bin buyuk balik kucuk baligi yutacak 50 bin oyle gitti, marmaraya geldiler 2 girgir da marmarada cevirdimi geriye kurtulabilen 1000 yada 2000 civari balik sonra nasil uresinde cogalsin bu baliklar. Marmara ic deniz tam baliklarin ureyebilecegi ortam,,

Soy ismi saribasak arsivimde var silivrililer kendileri su anda isteyim eve gidince tam adini yazicam yil 1970 ler diye hatirliyorum
      En son düzenleyen onr6nkoc; 11.Ocak.2016, 05:14.
      ONUR ALTINKOÇ
      1985 ?STANBUL

Yorum yap

Vallaha 1-2 sene balık yemesek ölmeyiz 2 sene tüm dünyada yasaklansa balık avı bu işten ekmek yiyeyenlere de hükümetler yardım etse bir kaç sene populasyonlarda canlılık çok artar geç kalınmadan bişeyler yapılması gerek bence
        Erol Güren
        1983 Fethiye/MU?LA

Yorum yap

Ben 2 sene elime.zipkin almasamda olur ama bu isin ticarerini yapanlarin yaninda boyle soylemede. Saglik onemli sey malum... Ulkemiz kiyilarinda gecim kaynaklari ni balikcilikla saglayan il sayisi fazla devletin bu kadar detegi saglayacagini zannetmiyorum. Bizim simdi nasil marmarada orkinos zipkinci icin hayalse cocuklarimiz icinde lufer istavrit ayni hala gelecek.. Yakin zamanda.,,
          ONUR ALTINKOÇ
          1985 ?STANBUL

Yorum yap

Resmen kepçeyle balık alıyorlar boğazdan
            tlf: 0532 166 67 11

Ömer Eyüpo?lu

BURSA \ E?gel

Ak?nc?larteam

Pathos pro 82
            Omer hf2 100

Yorum yap

Çok güzel bir paylaşım teşekkürler. Birbirinden ilginç resimler var.
              Orkinos dışında çok iri zarganalar var sanki. Ne olduklarını anlayamadım pek.
              Köpekbalığı dehşetmiş. Tabii böyşe popülasyon olur da bunların avcısı gelmez mi peşlerinden. Bu kadar iri olduğuna göre belki de büyük beyaz bu.
              Bir de köpekbalıklı fotodaki insanların kıyafetleri ne kadar hoş, nostaljik...Tekrar teşekkürler.
              Yusuf Ziya ?ipal

Yorum yap

Balık ve fotoğraf.. yerleri ayrı iki büyük sevda benim için. Paylaşım için teşekkürler.

Yorum yap

Maalesef yarınını düşünerek hareket etmiyor insan. İnşaAllah çocuklarımız 50 sene sonra da bizim resimlerimize hayret ve hasretle bakmaz. Daha güzel avların ve yarınların olduğu günler hepimize nasip olsun. şahsım adına önce kendimizden başlamalıyız önlem almaya. Devlet bir çare bulsun demek yerine. Balık bulduk mu veya balık oldu mu sadece kendi yiyeceğimiz kadar mı vurup çıkıyoruz sudan? Önce bu soruya cevap vermeli. Benim yasal sınırım şahsen budur. Ailemin tüketeceği kadar av yapmak. İri ve iyi avların olduğu günlere kavuşmak ümidiyle... Cümleten dalın ve kalın sağlıcakla.
                  sigpic

Emrah 29.08.1982
                  Memleket: Giresun
                  ?kamet: Trabzon/Merkez
                  Yakayasub Ghost Hunter 75 - 95
                  0 Rh (+)
                  0536 327 28 09

Yorum yap

Paylaşım için teşekkür ederim. Ne günlermiş...
                    Belkide bizim fotoğraflarını gösterdiğimiz balıklar için çocuklarımız da: "Balıkları resimlerde değil denizde görmek istiyoruz" diyecekler
                    ?evket TATLI 1979/ANKARA

Yorum yap

Çok güzel görüntüler. Paylaşım için teşekkürler.
                      Umut ?ENEMRE/1978 AYDIN
                      "Herkese hatas?z, kazas?z keyifli dal??lar dilerim..."
                      sigpic

Yorum yap

Adnan Sarıbaşak.

buda baska bir resmi. arkadaki yarim kesilmiş balik ne orkinosmudur nedir bilmem ama balik gibi balik...

ONUR ALTINKOÇ
                        1985 ?STANBUL

Yorum yap

harika fotolar.. sanki eskiden insanlar hep mutluymuş gibi

Yorum yap

mutsuzluk son 10 yildir falan var Engin. eskiden bilgisayar yoktu bu kadar teknoloji yoktu herkes birbirine günaydin iyi günler Hayirli işler derdi.. şimdi herkesin elinde bi telefon tablet iş kosusturmacasi vb. arkadaslik dostluk komsuluk bitti... bitişide insalar calişmaya muhtac oldugu için bitti... gecim zorlasti... paranin bir değeri kalmadi...
                            ONUR ALTINKOÇ
                            1985 ?STANBUL

Yorum yap

Asl? onr6nkoc taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                              mutsuzluk son 10 yildir falan var Engin. eskiden bilgisayar yoktu bu kadar teknoloji yoktu herkes birbirine günaydin iyi günler Hayirli işler derdi.. şimdi herkesin elinde bi telefon tablet iş kosusturmacasi vb. arkadaslik dostluk komsuluk bitti... bitişide insalar calişmaya muhtac oldugu için bitti... gecim zorlasti... paranin bir değeri kalmadi...
                              Katılıyorum abi.. daha da kötüye gidecek sanki.. zaten bence bunca kişinin burada toplanmasının da ana sebebi. herkes bir huzur arayışında )

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X