Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Dalişa Yasak Bölgeler

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Dalişa Yasak Bölgeler

EGE BÖLGESİ

OZAN KARDEşİM EĞER NASİPSE YAKINDA BANA EN SON HALİYLE YASAKLI BÖLGELERİN HARİTASI GELİCEZ.SUALTI KURTARMADAN.ONLARI SENİNLE VE SİTEYLE PAYLAşICAM BİLGİN OLSUN

Yorum yap

arkadaslar san1r1m bu k1rm1z1yla gösterilen alanlar aletli yap1lan veya nargile ,tüp veya bir hava kaynag1 kullanarak yap1lan dal1s tan1m1na uygun olan dal1s kastedilmekte eger sirkulerde yap1lan dal1s tan1m1n1 yanl1s anlamad1ysam bu yerler serbest dal1sada sportif amacl1 dal1sada ac1kt1r ,yan1l1yormuyum?
      zaten kanunun yasaklamas1n1n ana sebeplerinden birinin bu bölgelerde fazlas1yla bat1k ve tarihi eser bulunmas1 ve bunlar1n tarihi eser kacakc1lar1ndan korunmak istenmesidir.
      mesela ayd1nc1k koyunun d1s k1sm1 benim uzun süredenberi en cok dald1g1m alanlardan biridir, bat1k ve anfora bolca bulunmaktad1r...hiçbir yetkilide beni burada serbest dal1s yapt1g1m için sudan ç1kar1p hakk1mda islem yapmam1st1r.
      o yüzden yasag1n kapsam1 ve amac1 da iyi anlas1lmal1d1r.

Yorum yap

bilgilerin için teşekkür ederim,bu hafta ben de dalmaya gidicektim,çok hora geçti,bu arada ben yeni üye oldum.msn nem gündüzleri açıktır,diğer arkadaşlarla da tanışmak isterim,dalın sağlıcakla

Yorum yap

Cevap: Dalişa Yasak Bölgeler

Asl? imrozlu taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          arkadaslar san1r1m bu k1rm1z1yla gösterilen alanlar aletli yap1lan veya nargile ,tüp veya bir hava kaynag1 kullanarak yap1lan dal1s tan1m1na uygun olan dal1s kastedilmekte eger sirkulerde yap1lan dal1s tan1m1n1 yanl1s anlamad1ysam bu yerler serbest dal1sada sportif amacl1 dal1sada ac1kt1r ,yan1l1yormuyum?
          zaten kanunun yasaklamas1n1n ana sebeplerinden birinin bu bölgelerde fazlas1yla bat1k ve tarihi eser bulunmas1 ve bunlar1n tarihi eser kacakc1lar1ndan korunmak istenmesidir.
          mesela ayd1nc1k koyunun d1s k1sm1 benim uzun süredenberi en cok dald1g1m alanlardan biridir, bat1k ve anfora bolca bulunmaktad1r...hiçbir yetkilide beni burada serbest dal1s yapt1g1m için sudan ç1kar1p hakk1mda islem yapmam1st1r.
          o yüzden yasag1n kapsam1 ve amac1 da iyi anlas1lmal1d1r.
          Yasak bizi kapsamıyor mu?

Yorum yap

Bu alanlar Scuba ya mı yoksa zıpkın avına mı yasak?yoksa her 2sinedemi yasak?
            21-12-1983
            AB Rh+
            Bilgisayar ve Ö?retim Teknolojileri Ö?retmeni
            ?zmir-Kaynarp?nar-Karaburun-Mordo?an
            Kaybetti?imiz Tüm Dostlar?m?z?n Ruhu ?âd Olsun

Yorum yap

Hala çözemediğim Dilek yarımadası dalışa yasak mı?
              Gökhan
              Kar??yaka / ?zmir

Yorum yap

Zaten bütün adalar yasak asıl balık yapan yerlerde oralar oltacı ve botu olmuyan gidemiyor o kadar gerencede girdim şimdiye kadar bir tane Anforayı bırakın bi tane testi parçası görsem kafamı kırıcam araştırdım Roma bizans tekneleri diyor yaw 1000 1500 sene önce batan teknenin parçasımı kalır ya hadi kaldı diyelim 1500 sene önceki gemi ne taşır testi içinde şarap çeşitli fıstık ve baharat türleri külçe külçe altın taşıyacak değilya ilşallah bu yasakları düzenleyen zihniyet bunu biraz okur bizim gibi balık için dalan adamın tarihi eserle işi olmadığını anlar Geçen bir belgeselde izledim Batığın olduğu yerdeki deniz kumunu koca hayvani bir tekneden çalıştırılan legen kalınlığındaki bir boru yardımı ile yukarı çekiyorlar orda çıkanları ayrıştırıyorlar kumuda başka bi yerden geri suya bırakıyorlar yani bu işler yüzbinlerce liralık ekipman büyük bir gemi ve bir gemi dolusu tayfa işi ha bizim zıpkıncılar koca gemiyi çıkarmayı başarırlarsa bilemem.....Umarım o kanunu düzenliyen muhteremlerden biri bunu okur....

Yorum yap

Bu Önemlİ bİlgİlerİ derledİĞİnİz İÇİn teşekkÜr ederİm

Yorum yap

karadenize taşınalım bari =)) yazın assos taraflarına gitmek istiyoruz güncek olarak sahil güvenlikten bakmadım ama küçükkuyu tarafları yasak değil herhalde değil mi? balık durumları nasıl bilgi verebilen var mı?

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                    X