Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Baliklar, Baliklar, Baliklar... Yillardir Benim Dunyam Onlar...

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Baliklar, Baliklar, Baliklar... Yillardir Benim Dunyam Onlar...

Baliklar,Baliklar,Baliklar...Yillardir Benim Dunyam Onlar

Uzunca bir suredir sessizim dostlar... Sessizlik yazmamayi secmek olabilir benim dunyamda ama asla balikciliktan uzaklasmak degildir.Bilakis balikla denizle hasir nesirdim insana uzak gunlerimde...Her zaman dedigim gibi...

BALIKCI BALIGA GITMEZ, AIT OLDUGU YERE GERI DONER.

Iste size ait oldugum yerden getirdiklerim.

Bir kac fotograf , bir kac kelime sadece,

Elbetteki hepsi bu degil...

Askimi derin derin paylasmak isterdim, belliki askin yeri mantik degil...

Iste bu yuzden cilginim , cilginim bu denizlere ve goge

Bir elimde olta bir elimde kamera

Yalniz ve yardimsiz kosarim ileriye...

Ellerim parangalansa, dilimi kesseler

Bos mezera itekleyip, Robinson'du deyip cekip gitseler

Bembeyaz goguslu duru martilarin gogsune sakladim hikayemi

Onlar bilip, onlar fisildiyacaklar gercegimi...

Kucuk, buyuk...Dunyam benim bunlar...

Safligima asla yalan karistiramiyacaklar...

Yigin yigin

Kova kova

Tabak tabak,

Balik mi gosterecegiz balikci olmak icin?

Boyle bir tane yetmez mi

Yillarin askini

Gurbetten, amatorce

Anlatabilmek icin?

Ahtapot sumugu

Kalamar tukurugu gibi,

Hakaret,kibir, kavga, dedikodu, yalan,

Kalp kapatir

Akli olana zaman her seyi dogru anlatir...

Cicinalarin samimiyeti yeter, kalbim ogune kadar katlanir...

Korkmayin isiramaz, kopek baligina bile sevgim var

Ufaksa, yasaksa... Saldim gitti geldigi yere...

Ama soyle bir durup dusunelim,

Baliklarmidir sadece yok olup giden

Farkindamisiniz her gun muhabbetimizden nedir yiten?

Zafer kendine bictigin degil, hakkini ver ; tanri dokunusu...

Iste boyledir simdilerde gonlumun okunusu...

Sevgiyle, saygiyla,saglicakla kaliniz...

Fotograflarin hepsi H.Alp Arslan "OKYANUSCA" tarafindan, yapmis oldugu amator balikcilik seferlerinde cekilmistir.
    Yakalanan balik adet ve boyutlari Yeni Zelanda kanunlarina uygundur...
    En son düzenleyen Okyanusca; 04.Mart.2015, 15:05.

Cevap: Baliklar,Baliklar,Baliklar...Yillardim Benim Dunyam Onlar

abi eline emeğine sağlık konu açayım mı açmayayım mı derken bombayı patlatmışsın süper olmuş anlatım resimler mükkemel . bu arada abi ilk resimdeki sensen maşallahın var benden genç duruyorsun 36 - 37 anca yani
    ----------------------------

ERKAN B?LG?N - ?STANBUL
    1979

b?rak beni bo?ulay?m! gözlerinin tam içinde!
    dibe vurup da??lay?m! ihtimaller denizinde..

Yorum yap

Sevgili Erkan bu resimlerin hepsinde ben ve buyuk oglum Erol var ancak farkli zamanlarda yapilan balikciliklardan derlenen bir kolaj is bu. En genc fotolarimda bile 40li yaslardayim. Bu yuzden incelik dolu yorumunu iltifat olarak aliyor, cok tesekkur ediyorum. Saglicakla kal.saglikli bereketli dalislar dilerim.Rast gelsin.

Yorum yap

Asl? Okyanusca taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
        Sevgili Erkan bu resimlerin hepsinde ben ve buyuk oglum Erol var ancak farkli zamanlarda yapilan balikciliklardan derlenen bir kolaj is bu. En genc fotolarimda bile 40li yaslardayim. Bu yuzden incelik dolu yorumunu iltifat olarak aliyor, cok tesekkur ediyorum. Saglicakla kal.saglikli bereketli dalislar dilerim.Rast gelsin.
        sağolasın abi bu açıklaman beni de rahatlattı ne yalan söyleyeyim 36-37 den daha az derdim de çokta düşürmek istemedim malum orada 47 yazıyor seninde artık paylaşımlarını merakla bekliyoruz bilmediğimiz türler , deniz manzaraları ayrıca mera paylaşımında da sıkıntı olmaz diye düşünüyorum , gerçi belli olmaz çat ekibi kurup yeni zellandadaki meralarını patlata biliriz ona göre abi

ERKAN B?LG?N - ?STANBUL
        1979

Yorum yap

Buraya gelme arzusunu dile getiren cok arkadas oldu, hepsinin basimin uzerinde yeri var sevgili Erkan ancak bu dilegi ne yazik ki bugune kadar basarabilen cok nadir insan oldu..Ama gene de insaallah diyelim. Yeni Zelanda bir zipkinci icin ruya gibi bir Ulke. Baliklar cok buyuk. Hepinize tavsiye ederim,burda bir dostunuz bir abiniz oldugunu unutmayin...

Yorum yap

Buraya gelme arzusunu dile getiren cok arkadas oldu, hepsinin basimin uzerinde yeri var sevgili Erkan ancak bu dilegi ne yazik ki bugune kadar basarabilen cok nadir insan oldu..Ama gene de insaallah diyelim. Yeni Zelanda bir zipkinci icin ruya gibi bir Ulke. Baliklar cok buyuk. Hepinize tavsiye ederim,burda bir dostunuz bir abiniz oldugunu unutmayin...
            o zaman hayırlısı diyelim abi , inşallah oraları görmek zıpkıncı arkadaşlara ve bana da nasip olur , ümitler çok malum bizide yaşatanlar onlar avustralya , galapagoslar yeni zellanda artık hangisi olursa tekirdağınada yolun düşerse bekleriz abi saygılar sevgiler .

ERKAN B?LG?N - ?STANBUL
            1979

Yorum yap

Hele Erolun babasiyla kavga ettigi birde videsu varki harika Facebookdaki sayfada cok guzel, Zipkincida da oldugunuzu bilmiyordum. Avlar icinde tebrik ederim.
              Çocuklu?umuzdan kalan en soylu dü?üncedir Mustafa Kemal...Bir ya?am? onurland?ran en asil rehberliktir..

"Cahille girme münaka?aya. Ya sinirini z?plat?r tavana! Ya da yaz?k olur Adab?na"

"Suskunlu?um asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevab?m var. Lakin bir lafa bakarim laf mi diye, birde soyleyene bakarim ADAM mi diye?"

Biyolog
              / Profiler

Yorum yap

Resimler ve anlatım çok güzel olmuş abi. Sanki belgesel havası olmuş süper. Denize olan sevgin çok güzel bizde balıkçımıyız be demeden edemedim.
                Deniz yüzlü insanlar bambaşka oluyor...... saygılar.
                Hüseyin Acar 1989 ?ZM?R
                Cressi Gerenimo Elit 95
                Apnea Rebel 90
                Apnea P
                owerpoint 90
                sigpic

Yorum yap

Hüseyin Bey paylaşıma bu kadar güzel bir görsel şölen ile katıldığınız için size çok teşekkürler ederim.
                  Özellikle şiir vede roman tadında anlatımınızı tebrik eder, saygılar ile selamlar sunarım.
                  İnşa Allah gerek yeni, gerek eski av vede anılarınızla yılların size vermiş olduğu tecrübelerden bizleri de mahrum etmezsiniz.
                  Daha nice engin tecrübe vede güzel paylaşımlarınızı bekler, sağlıklı yaşam, uzun vede hayırlı ömürler (sevdikleriniz ile beraber) dilerim.
                  BARI? TA?DEM?R 1974 A?RI
                  1974 KIBRIS BARI? HAREKATI ?SM?M?N KAYNA?I

Yorum yap

Hüseyin bey tebrikler çok güzel kareler emeğinize sağlık.Bu arada delikanlılar yetişiyorkırkbirkere maşallah.
                    sigpic
                    A?k?n TEKE , 01-01-1972 , ?ZM?R / ?irinyer

Yorum yap

Özellikle teknede yerde yatan kofanalar içinde aralardaki istavritlere hayran kaldım. Paylaşım için teşekkürler. Kısmetiniz daim olsun. Rastgele
                      sigpic

Emrah 29.08.1982
                      Memleket: Giresun
                      ?kamet: Trabzon/Merkez
                      Yakayasub Ghost Hunter 75 - 95
                      0 Rh (+)
                      0536 327 28 09

Yorum yap

paylaşım çok güzel, emeğinize sağlık...

Yorum yap

Tesekkur ederim Erkan , insaallah diyelim ve insaallah hayallerini gerceklestirme sansi bulursun, gonlunden gecen butun guzelliklere rast gelsin kardesim.

Yorum yap

Abi tebrikler paylasimlar guzel elinize emeginize saglik. Bu balik isi gerek olta gerek zipkincilik gerek diger deniz sporlari insani yaslandirmiyor insani genclestiriyor gercekten. Tekrardan tebrikler... Rast gele...
                            ONUR ALTINKOÇ
                            1985 ?STANBUL

Yorum yap

Abi sen ne yasıyorsun Kendı cınde oyLe ya .. Aynı ben Eline saglık ..

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X