1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 11

Konu: Yolunuzu Kaybetmeyin..Sıfır Ayarında Navigasyon Cihazı...

 1. #1
  rontx
  Guest

  Thumbs up Yolunuzu Kaybetmeyin..Sıfır Ayarında Navigasyon Cihazı...

  Mustek Gp-135 GPS.. 125 TL

  Kolay kullanılabilir mobil GPS navigasyon sistemi
  Yüksek alıcı performansı
  3.5inc LCD dokunmatik ekran
  Kolay kullanımlı dokunmatik kalem kontrölü
  Metin okuma özelliği
  Yüklenebilir harita
  İnteraktif 2 Boyutlu ve 3 Boyutlu haritalar
  Gündüz ve Gece modu görünümü
  Değiştirilebilir ve çok noktalı rota planlama
  Entegre aktif GPS anteni, hoparlör ve kulaklık
  Ürün Cinsi: Portatif GPS Navigasyon Sistemi
  Ürün Özelliği: Mobil Navigasyon
  Ekran Özelliği: 3.5’’ TFT LCD dokunmatik ekran; 65K renk, 320x240 piksel
  Ekran Modu: Gündüz ve Gece
  GPS anteni: Dahili GPS anteni
  Soğuk çalışma: 45 saniye içinde, sıcak çalışma: 38 saniye içinde, otomatik çalışma. 5 saniye içinde
  Yenileme değeri: 100 ms
  GPS performansı
  GPS Frekansı: 1575.42 MHz
  Senilite: -156 dBm
  Kanal numarası: 16
  Doğruluk ve hız: > 10 metre, 0.1metre/saniye
  GPS sinyali
  İşlemci Centrality 300 MHz, AT440 işlemci
  Harita I Go
  Yüklenebilir harita 512MB SD kart ile
  Hafıza
  Dahili 64MB SDRAM hafıza,
  SD hafıza kartı yuvası (2GB üstü SD kartlar)
  Dokunmatik ekran / ekran kalemi
  SD hafıza kartı yuvası ve USB portu
  Stereo kulaklık ve DC adaptör girişi
  Arayüz
  Hoparlör: Yerleşik hoparlör (mono, <1W)
  Tuşlar: Açma/Kapatma, Yeniden başlat, Menü / Güç göstergesi
  Pil tipi: GPS için 3.7V 1400 mAh lityum ion pil
  Pil ömrü: 45 dakikadan fazla
  Güç kaynağı: 5V adaptör, 12V – 5V / 2A araç şarjı
  İşletim Sistemi: Windows CE4.2. NET
  Boyutlar (U x G x Y); ağırlık 100mm x 87mm x 28mm; 178g
  Aksesuarlar:Mini USB kablo, araç şarjı, araç aparatı, SD kart, kullanma klavuzu


  Cihazla neler yapılabilir..

  Google Earth yardımıyla bulduğunuz meralara kolayca ulaşın..

  Google Earth ü açıyoruz, denizleri gezerek mera olabilecek yerleri işaretliyoruz, işaretlediğimiz yerin koordinatlarını navigasyon cihazına giriyoruz yada dokunmatik ekrandan işaretliyoruz.. ve navigasyona başlıyoruz..sesli yol tarifi ile kimseye sormadan gideceğiniz yere varıyorsunuz..(ayrıca hem benzinden hem zamandan tasarruf ediyorsunuz)..yolunuz açık olsun..haydi rastgele )

  Yüzlerce hatta binlerce noktayı işaretleyip isim verip, bir dahaki sefere de aynı noktayı denizin ortasında dahi olsa şıp diye buluyorsunuz..

  GPS artık her balıkçının cebinde olmalı.. GPS sayesinde kerterizlerinizi kolayca bulabilmek bir yana sizi kaybolmaktan da kurtarır. Sadece denizde değil dağda ve ormanda.. Hiç ayak basılmamış yerlere gidebilir, rotanızı kaydedip aynı rotadan kaybolmadan geri dönebilirsiniz..şarjınız biterse hapı yutarsınız..

  Yapabilecekleriniz bundan ibaret değil..

  81 il , 500 küsur ilçe, kayıtlı 300.000 in üzerinde önemli nokta (hastane ,restoran , okul, cami, ATM ,alış –veriş merkezi, benzin istasyonu, otel , eczane,müze, piknik alanı, şirketler, birçok dükkan vb.) yerini size göstererek ihtiyaçlarınızı en kısa sürede gidermenizi sağlar.
  Gerçek 3 boyutlu arazi ve bina grafikleri.
  Yola çıkmadan önce gideceğiniz rotanın simulasyonunu izliyebilirsiniz.
  Tercihinize göre güzergah seçenekleri … İster yavaş , ister hızlı , ister yaya ister motorsikletle…Hangi hızda ilerlerseniz , sizi o hıza uygun yönlendirir.Ayrıca otoban , feribot , ücretli yol tercihlerinize ve gece & gündüz seçeneklerine göre en hızlı en kısa yolu bulur.
  Rotadan çıkıldığında saniyeler içinde yeni rota hesaplama..
  Türkçe dahil farklı dillerde görsel ve sesli yönlendirme.
  Sık kullandığınız yada beğendiğiniz adresleri kaydedip tek tuşla ulaşabilme:Geçmişte ziyaret ettiğiniz tüm noktalar Navitech navigasyon cihazınızın hafızasında kaydedilir ve aynı destinasyonlara tekrar erişimde hız ve kolaylılık sağlar.Dilerseniz sık ziyaret ettiğiniz nokları kendiniz kaydederek daha sonra tek tuşla ulaşabilirsiniz.
  Yol bilgisayarı : Cihazın Navigasyon menüsünden yolbilgisayarını seçerek yol boyunca aracınızın ortalama hızını , maksimum hızını , gideceğiniz lokasyona kalan mesafenizi ve dijital pusula bilgilerini tek bir ekrandan görebilme kolaylığını yaşarsınız.
  Yeni programların çoğunda tüm teknik özellikler, Türkiye yol, cadde ve sokaklarına özel olarak iyileştirildi.Türkiye yollarının %100’üne yakın sokak detayları, sürekli güncellenen yazılımla kapsama alanına dahil edildi.

  Araştırmaya meraklı olanlar internetten hiç akla hayale gelmeyen fikirler edinip farklı uygulamalar yapabilirler..Ör: Google Earth uzerinden rota/parkur çıkartmak, GPS e atmak..! - Sayfa 3 - EnduroClub "gitmedigin yer, senin degildir"


  YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN BİRKAÇ KÜÇÜK BİLGİ
  Önce tanımlar: GPS ve navigasyon (seyrüsefer) ne demektir?


  GPS (Global Positioning System; Küresel Yer Belirleme Sistemi ya da Küresel Konumlandırma Sistemi), düzenli olarak kodlanmış bilgi yollayan bir uydu ağıdır ve uydularla arasındaki mesafeyi ölçerek Dünya üzerindeki kesin yeri tespit etmeyi mümkün kılar.
  Akılda kalması için yarı-Türkçe olarak Global Pozisyon bulma Sistemi diyebiliriz.

  Bu sistem sayesinde bir GPS alıcısı ve antenden oluşan bir modülün takılı olduğu herhangi bir şeyin (bir insan, bir PDA, bir cep telefonu, belki bir deney maymunu, otomobil vs.) yeryüzünün tam olarak neresinde olduğunu belirlemek mümkün olabiliyor. Bazı casus filmlerini hatırlattı bu bana.

  Seyir (veya seyrüsefer, navigasyon) bir noktadan başka bir noktaya gitmek için en elverişli yolu tayin etme ve seferi uygulamadır.
  Galiba şimdilik bireysel kullanıcı olarak bizler; GPS'i en çok navigasyon (yazının devamında seyrüsefer demeyi tercih edeceğim) işleminde işimize yarar halde buluyoruz.

  Otomobillerdeki kullanımı zaten net ve anlaşılabilir. Otomobilinize bindiğinizde varacağınız noktaya giden en uygun yolu tespit etmek için çok kullanışlı olacaktır. "Ormana yukarıdan bakmak" deyiminde olduğu gibi haritayı kuş bakışı görmek ve en uygun yol konusunda bilgisayarlardan yardım almak seyrüsefer sistemlerinin en önemli faydaları arasında. Ayrıca bu işi yapan cihazlara yüklenen yazılımların ve haritaların da farklılıkları olduğunu ve birbirlerine göre kimi üstünlükleri olduğunu da öğrendim az önce. El altında bulunan önemli telefon numaraları gibi (hastane, eczane, market vs.)...

  Peki bir çeşit el bilgisayarı sayılabilecek PDA'lar ve özel olarak seyrüsefer için üretilmiş "Navigasyon" cihazlarını kim, ne için kullanır? Orta düzey geliri olan ortalama bir vatandaş için lüks sayılır mı?

  Bu haritaların tüm Türkiye'yi detaylı olarak kapsaması durumunda özellikle pek çok erkek için bir kabus olan yer sorma işkencesinden kurtarıcı bir etkisi olabileceği malum. Fiyatları 400 YTL civarından başlayan bu cihazlara ödenecek para ilk gözlemlerime göre işi gereği veya hobi olarak gezen insanlar için -cep telefonu fiyatları düşünüldüğünde- lüks olma sınıfından çıkıyor gibi.

  1. Uydular
  Seyahat edenler rotalarını eskiden pusula ve yıldızların yardımıyla belirliyordu. Günümüzde ise uydudan gelen sinyaller, navigasyon cihazlarını doğru rotanın hesaplanmasında desteklemektedir. Araç konumunun tespit edilebilmesi ve otomobilin başlangıç konumunun belirlenebilmesi için küresel konumlandırma sistemine (GPS) dahil en az üç uydunun sinyallerine ihtiyaç duyulur. Bu sinyaller, araçta yer alan ve konumu hesaplayacak olan bir GPS alıcısına gönderilir.
  Söz konusu veriler navigasyon cihazına iletilerek dijital yol haritasında kayıtlı bilgilerle karşılaştırılır. Bu yöntemle, otomobilin başlangıç konumu 5-10 metrelik bir hata payı ile belirlenebilir.

  2. Dijital harita
  Yazılım şirketleri, tüm yerleşimleri sokak, apartman numaralrı ve kavşaklarla birlikte en küçük ayrıntısına kadar araştırıp CD-ROM veya DVD üzerinde kaydetmiştir. Böylelikle dijital haritalar ortaya çıkmıştır. Dijital haritadaki bilgiler, navigasyon cihazı tarafından uydu ve sensörlerden gelen konumlandırma verileri ile karşılaştırılır. "map matching" olarak isimlendirilen bu yöntemle otomobilin tam olarak yerinin tespiti ve hassas bir şekilde hedefe yönlendirilmesi mümkün olur.
  Yol ve yerleşim ağları hızla değişim gösterdiği için, kaydedilen veriler bugün sıklıkla araç dışında merkezi sistemlerde bilgisayarlarda saklanır, güncelleştirilir, en güncel harita hesaplanır ve otomobildeki navigasyon cihazına aktarılır.

  3. TMC-RDS sinyali (bildiğim kadarıyla ülkemizde uygulaması henüz yok)
  Akıllı bir sürücü yardımcısı, trafikteki değişliklere hızlı ve hassas bir şekilde cevap verebilmeli ve rotayı yeni durumuna uyarlayabilmeli. Bunun için ihtiyaç duyulan trafik bilgileri TMC-RDS sinyali tarafından sağlanır: Yol yüzeyine yerleştirilen sensörler, karayollarındaki durumu algılayarak topladığı verileri radyo istasyonlarına gönderir. Burada dijital sinyallere dönüştürülen trafik bilgileri, radyo yayınına paralel olarak ve insan kulağının algılayamayacağı bir şekilde iletilir. Bu sinyal ya TMC Tunerbox ya da oto radyosu üzerinden alınarak navigasyon cihazına aktarılır.
  Navigasyon bilgisayarı ise gerektiğinde güzergah hesabını güncelleştirerek rotayı değiştirir.

  4. Navigasyon Cihazı
  Araca yerleştirilmiş ufak bir bilgisayar olan navigasyon cihazı, navigasyon sisteminin kalbidir.
  Otomobilin yola çıktığı andan hedefe vardığı ana kadar aracın başlangıçtaki yerinin tespit edilmesi, seyahat sırasındaki konumunun belirlenmesi ve rotanın hesaplanması için gerekli olan tüm veriler burada toplanarak değerlendirilir. Cihaz, bu verilerin kendisine aktarılan güncel trafik bilgileriyle birleştirilmesiyle daima en uygun rotayı bulur.
  Navigasyon cihazı, otomobil sürücüsüne yön bulmada yardımcı olup, sesli uyarılarla veya bir göstergede sergilenen görsel sembollerle gitmek istenilen yere ulaştırır.

  Navigasyonla ilgili hertürlü kaynak ve bilgi için http://www.forumnavigation.com/index.php
  Not: Bilgiler netten alıntıdır..
  Konu rontx tarafından (02-04-2010 Saat 22:53 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Yönetici Umut UZEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  18-12-2005
  Bulunduğu yer
  İSTANBUL
  Yaş
  38
  Mesajlar
  1.842

  Cevap: Yolunuzu Kaybetmeyin..Sıfır Ayarında Navigasyon Cihazı...

  İşte budur,Ali abi eline sağlık,malesef pek sık göremediğimiz güzellikte ve detayda son derece güzel bir ilan hazırlamışsın,sonuna kadar keyifle okudum valla.


  Umut UZEL/1980
  A Rh+


 3. #3
  rontx
  Guest

  Cevap: Yolunuzu Kaybetmeyin..Sıfır Ayarında Navigasyon Cihazı...

  teşekür ederim Umut...ayrıntıları seviyorum..gerçekliğin ve güzelliğin ayrıntılarda gizlendiğine inanıyorum..

  güncell...

 4. #4
  ZIPKINCI Hakan KABARAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23-04-2005
  Bulunduğu yer
  BURSA
  Mesajlar
  1.169

  Cevap: Yolunuzu Kaybetmeyin..Sıfır Ayarında Navigasyon Cihazı...

  takas mevcut mu
  KURT BU SOĞUKTA ÖLMEZ AMA ,BU AYAZIDA UNUTMAZZZZZZZZ............

  HAKAN KABARAN
  Teknık İnş.-Muht.
  0 532 2840136-BURSA-İZMİR

 5. #5
  ZIPKINCI Oğuz İNCE (deepblack) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28-06-2008
  Bulunduğu yer
  Selçuk, İzmir, Turkey
  Yaş
  31
  Mesajlar
  1.131

  Cevap: Yolunuzu Kaybetmeyin..Sıfır Ayarında Navigasyon Cihazı...

  Gps zamanımızda gerçekten çok işlevsel birşey ve artık bence lüks değil bir ihtiyaç... En yakın benzin istasyonu,restoran, alışveriş merkezi vs bütün ihtiyaçlarınıza cevap veriyor... Sadece araba içinde değil yayan bir yerleri gezerkende çok iş görüyor(cafe, bar, kamu alanları gibi yerleri rahatlıkla buluyorsunuz)... Fiyat çok uygun bence gps almayı düşünüpte aman bana gerek yok ben sorup yolumu bulurum diyenler bence bir daha düşünsün hayırlı satışlar

 6. #6
  rontx
  Guest

  Cevap: Yolunuzu Kaybetmeyin..Sıfır Ayarında Navigasyon Cihazı...

  Alıntı Oğuz İNCE (deepblack) Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Gps zamanımızda gerçekten çok işlevsel birşey ve artık bence lüks değil bir ihtiyaç... En yakın benzin istasyonu,restoran, alışveriş merkezi vs bütün ihtiyaçlarınıza cevap veriyor... Sadece araba içinde değil yayan bir yerleri gezerkende çok iş görüyor(cafe, bar, kamu alanları gibi yerleri rahatlıkla buluyorsunuz)... Fiyat çok uygun bence gps almayı düşünüpte aman bana gerek yok ben sorup yolumu bulurum diyenler bence bir daha düşünsün hayırlı satışlar

  teşekürler kesinlikle bir ihtiyaç..aklınıza gelebilecek yüzbinlerce noktayı hastane ,restoran , okul, cami, ATM ,alış –veriş merkezi, benzin istasyonu, otel , eczane,müze, piknik alanı, şirketler, birçok dükkan vb. anında bulun..

  konuyla ilgili birkaç anımı paylaşayım..

  memlekete tatile gittiğimde yanıma nakit para almayı unuttuğumu farkettim..ilçe merkezine yaklaşık 50 km var..sadece para çekmek için 100 km yol gidip gelmeyi hiç gözüm kesmiyor..umutsuzca navigasyondan en yakın atm araması yapınca yaklaşık 2 km mesafede bir bankamatik gösteriyor..bir köyde bankamatiğin olacağına ihtimal vermiyordum ama çaresiz navigasyonun klavuzluğunda yola koyuldum ve beni götürdüğü petrol istasyonundaki bankamatiği görünce çok şaşırdım..

  2000 km lik tatil güzergahımdaki bazı tarihi mekanları rotaya dahil ederek, nerede yemek yiyip, nerede mola vereceğimin planını internetten yardım alarak navigasyon cihazına ekleyince harika bir tatil ortaya çıktı..

  hiç cesaret edemiyeceğim istanbul trafiğine girip,arkadaşımın adresini yazarak kimseye yol sormadan, levhalara bakmadan, yolumu şaşırmadan arkadaşımı ziyaret edip döndüm..

  aracınızın anlık hızını, kalan mesafeyi, yaklaşık kalan mesafeyi, deniz seviyesinden yüksekliği vb bir çok bilgiyi ekrandan takip etme imkanı..rotanızı kml dosyası olarak kaydedip google earth üzerinde,yaptığınız seyahatın detaylarını; hangi noktada kaç km hızla gitmişsiniz nerede ne kadar durmuşsunuz vb. aklıma gelmeyen detayları görebilirsiniz..

  hızlı, kısa, kolay, ekonomik yol seçenekleriyle kendinize ve aracınıza en uygun yoldan gidebilirsiniz..

  aslında bir dalış saati almak için satışa çıkardım ama farklı takas tekliflerinizi de değerlendirebilirim..

 7. #7
  rontx
  Guest

  Cevap: Yolunuzu Kaybetmeyin..Sıfır Ayarında Navigasyon Cihazı...

  güncell..

 8. #8
  rontx
  Guest

  Cevap: Yolunuzu Kaybetmeyin..Sıfır Ayarında Navigasyon Cihazı...

  Herkes yolunu buluyor..Mustek le siz de yolunuzu bulun.. güncell..

 9. #9
  ZIPKINCI Oğuz İNCE (deepblack) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28-06-2008
  Bulunduğu yer
  Selçuk, İzmir, Turkey
  Yaş
  31
  Mesajlar
  1.131

  Cevap: Yolunuzu Kaybetmeyin..Sıfır Ayarında Navigasyon Cihazı...

  Alıntı rontx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Herkes yolunu buluyor..Mustek le siz de yolunuzu bulun.. güncell..
  Güzel ve yaratıcı slogan

 10. #10
  rontx
  Guest

  Cevap: Yolunuzu Kaybetmeyin..Sıfır Ayarında Navigasyon Cihazı...

  Özellikle bilmediğiniz yollarda 90-100 km hızla giderken aniden çok keskin virajlara girip panik yaşadığımız çok olmuştur..Navigasyon cihazıyla önümüzdeki virajları ve ne kadar keskin olduğunu önceden görüp hızımızı ona göre ayarlayabiliriz..

  yolun sonu görünmüyor diyenler.. güncell

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Technisub bc sıfır ayarında
  By emre in forum Çoklu Malzeme Satışı
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 23-05-2012, 14:43
 2. Sıfır ayarında Phatos 110 PRO
  By ismail kurtaş in forum Zıpkın Satışı
  Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 05-05-2010, 11:45
 3. sıfır ayarında takımmm
  By xtrarich in forum Çoklu Malzeme Satışı
  Cevaplar: 15
  Son Mesaj: 23-03-2010, 09:48
 4. sıfır ayarında karbon pala ile takas rob allen 90 sıfır ayarında
  By gürhan_ANTALYA_side in forum Palet Arıyorum
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-04-2009, 02:57
 5. Pathos pro 100 (sıfır ayarında)
  By ERDEM TAŞBAŞI in forum Zıpkın Satışı
  Cevaplar: 24
  Son Mesaj: 24-02-2009, 11:20

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203