Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: Mera bulucu :))

 1. #1
  rontx
  Guest

  Thumbs up Mera bulucu :))  Jrt-29 42 Kanal Bluetooth GPS Alıcısı 50 TL takas da olabilir(özellikle palet ile)..Navigasyon cihazı aldığım için satıyorum..(resim netten alınmıştır, aynı cihazın gri renklisidir)

  cihazı sıfır olarak almıştım ama USB den bir türlü şarj edemedim ama nokia 3110,71,N72,N91,6085,6230,6555,E50, 1110,1112,1208,1209,1600,1650,1680,2310,2610,2626 modelleriyle aynı bataryayı kullanıyor,şarjı uzun süre gidiyor zaten,evde nokia telefonum olduğundan şarj problemim olmadı. Bu pillerin yenisi de çok ucuz 5 YTL falan.

  Şİmdi Mera Bulalım
  Google Earth ü açıyoruz, denizleri gezerek mera olabilecek yerleri işaretliyoruz, işaretlediğimiz yerin koordinatlarını navigasyon programı (nette herçeşidi mevcut) yüklü cep telefonu, pda veya laptopumuza giriyoruz ve navigasyona başlıyoruz..sesli yol tarifi ile kimseye sormadan gideceğiniz yere varıyorsunuz..(ayrıca hem benzinden hem zamandan tasarruf ediyorsunuz)..yolunuz açık olsun..haydi rastgele )

  Yüzlerce hatta binlerce noktayı işaretleyip isim verip, bir dahaki sefere de aynı noktayı denizin ortasında dahi olsa şıp diye buluyorsunuz..

  GPS artık her balıkçının cebinde olmalı.. GPS sayesinde kerterizlerinizi kolayca bulabilmek bir yana sizi kaybolmaktan da kurtarır. Sadece denizde değil dağda ve ormanda.. Hiç ayak basılmamış yerlere gidebilir, rotanızı kaydedip aynı rotadan kaybolmadan geri dönebşilirsiniz..şarjınız biterse hapı yutarsınız..

  Yapabilecekleriniz bundan ibaret değil..

  81 il , 500 küsur ilçe, kayıtlı 300.000 in üzerinde önemli nokta (hastane ,restoran , okul, cami, ATM ,alış –veriş merkezi, benzin istasyonu, otel , eczane,müze, piknik alanı, şirketler, birçok dükkan vb.) yerini size göstererek ihtiyaçlarınızı en kısa sürede gidermenizi sağlar.
  Gerçek 3 boyutlu arazi ve bina grafikleri.
  Yola çıkmadan önce gideceğiniz rotanın simulasyonunu izliyebilirsiniz.
  Tercihinize göre güzergah seçenekleri … İster yavaş , ister hızlı , ister yaya ister motorsikletle…Hangi hızda ilerlerseniz , sizi o hıza uygun yönlendirir.Ayrıca otoban , feribot , ücretli yol tercihlerinize ve gece & gündüz seçeneklerine göre en hızlı en kısa yolu bulur.
  Rotadan çıkıldığında saniyeler içinde yeni rota hesaplama..
  Türkçe dahil farklı dillerde görsel ve sesli yönlendirme.
  Sık kullandığınız yada beğendiğiniz adresleri kaydedip tek tuşla ulaşabilme:Geçmişte ziyaret ettiğiniz tüm noktalar Navitech navigasyon cihazınızın hafızasında kaydedilir ve aynı destinasyonlara tekrar erişimde hız ve kolaylılık sağlar.Dilerseniz sık ziyaret ettiğiniz nokları kendiniz kaydederek daha sonra tek tuşla ulaşabilirsiniz.
  Yol bilgisayarı : Cihazın Navigasyon menüsünden yolbilgisayarını seçerek yol boyunca aracınızın ortalama hızını , maksimum hızını , gideceğiniz lokasyona kalan mesafenizi ve dijital pusula bilgilerini tek bir ekrandan görebilme kolaylığını yaşarsınız.
  Yeni programların çoğunda tüm teknik özellikler, Türkiye yol, cadde ve sokaklarına özel olarak iyileştirildi.Türkiye yollarının %100’üne yakın sokak detayları, sürekli güncellenen yazılımla kapsama alanına dahil edildi.

  Araştırmaya meraklı olanlar internetten hiç akla hayale gelmeyen fikirler edinip farklı uygulamalar yapabilirler..Ör: Google Earth uzerinden rota/parkur çıkartmak, GPS e atmak..! - Sayfa 3 - EnduroClub "gitmedigin yer, senin degildir"

  Mesela Google Earth den Araçlar Gerçek Zamanlı GPS i başlat dediğimizde uzaydan zoom yapmaya başlayarak o on bulunduğumuz yeri tam olarak gösterir..harika bir uygulama..Tıpkı Enemy Of The State (Devlet Düşmanı) filmindeki gibi


  YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN BİRKAÇ KÜÇÜK BİLGİ
  Önce tanımlar: GPS ve navigasyon (seyrüsefer) ne demektir?


  GPS (Global Positioning System; Küresel Yer Belirleme Sistemi ya da Küresel Konumlandırma Sistemi), düzenli olarak kodlanmış bilgi yollayan bir uydu ağıdır ve uydularla arasındaki mesafeyi ölçerek Dünya üzerindeki kesin yeri tespit etmeyi mümkün kılar.
  Akılda kalması için yarı-Türkçe olarak Global Pozisyon bulma Sistemi diyebiliriz.

  Bu sistem sayesinde bir GPS alıcısı ve antenden oluşan bir modülün takılı olduğu herhangi bir şeyin (bir insan, bir PDA, bir cep telefonu, belki bir deney maymunu, otomobil vs.) yeryüzünün tam olarak neresinde olduğunu belirlemek mümkün olabiliyor. Bazı casus filmlerini hatırlattı bu bana.

  Seyir (veya seyrüsefer, navigasyon) bir noktadan başka bir noktaya gitmek için en elverişli yolu tayin etme ve seferi uygulamadır.
  Galiba şimdilik bireysel kullanıcı olarak bizler; GPS'i en çok navigasyon (yazının devamında seyrüsefer demeyi tercih edeceğim) işleminde işimize yarar halde buluyoruz.

  Otomobillerdeki kullanımı zaten net ve anlaşılabilir. Otomobilinize bindiğinizde varacağınız noktaya giden en uygun yolu tespit etmek için çok kullanışlı olacaktır. "Ormana yukarıdan bakmak" deyiminde olduğu gibi haritayı kuş bakışı görmek ve en uygun yol konusunda bilgisayarlardan yardım almak seyrüsefer sistemlerinin en önemli faydaları arasında. Ayrıca bu işi yapan cihazlara yüklenen yazılımların ve haritaların da farklılıkları olduğunu ve birbirlerine göre kimi üstünlükleri olduğunu da öğrendim az önce. El altında bulunan önemli telefon numaraları gibi (hastane, eczane, market vs.)...

  Peki bir çeşit el bilgisayarı sayılabilecek PDA'lar ve özel olarak seyrüsefer için üretilmiş "Navigasyon" cihazlarını kim, ne için kullanır? Orta düzey geliri olan ortalama bir vatandaş için lüks sayılır mı?

  Bu haritaların tüm Türkiye'yi detaylı olarak kapsaması durumunda özellikle pek çok erkek için bir kabus olan yer sorma işkencesinden kurtarıcı bir etkisi olabileceği malum. Fiyatları 400 YTL civarından başlayan bu cihazlara ödenecek para ilk gözlemlerime göre işi gereği veya hobi olarak gezen insanlar için -cep telefonu fiyatları düşünüldüğünde- lüks olma sınıfından çıkıyor gibi.

  1. Uydular
  Seyahat edenler rotalarını eskiden pusula ve yıldızların yardımıyla belirliyordu. Günümüzde ise uydudan gelen sinyaller, navigasyon cihazlarını doğru rotanın hesaplanmasında desteklemektedir. Araç konumunun tespit edilebilmesi ve otomobilin başlangıç konumunun belirlenebilmesi için küresel konumlandırma sistemine (GPS) dahil en az üç uydunun sinyallerine ihtiyaç duyulur. Bu sinyaller, araçta yer alan ve konumu hesaplayacak olan bir GPS alıcısına gönderilir.
  Söz konusu veriler navigasyon cihazına iletilerek dijital yol haritasında kayıtlı bilgilerle karşılaştırılır. Bu yöntemle, otomobilin başlangıç konumu 5-10 metrelik bir hata payı ile belirlenebilir.

  2. Dijital harita
  Yazılım şirketleri, tüm yerleşimleri sokak, apartman numaralrı ve kavşaklarla birlikte en küçük ayrıntısına kadar araştırıp CD-ROM veya DVD üzerinde kaydetmiştir. Böylelikle dijital haritalar ortaya çıkmıştır. Dijital haritadaki bilgiler, navigasyon cihazı tarafından uydu ve sensörlerden gelen konumlandırma verileri ile karşılaştırılır. "map matching" olarak isimlendirilen bu yöntemle otomobilin tam olarak yerinin tespiti ve hassas bir şekilde hedefe yönlendirilmesi mümkün olur.
  Yol ve yerleşim ağları hızla değişim gösterdiği için, kaydedilen veriler bugün sıklıkla araç dışında merkezi sistemlerde bilgisayarlarda saklanır, güncelleştirilir, en güncel harita hesaplanır ve otomobildeki navigasyon cihazına aktarılır.

  3. TMC-RDS sinyali (bildiğim kadarıyla ülkemizde uygulaması henüz yok)
  Akıllı bir sürücü yardımcısı, trafikteki değişliklere hızlı ve hassas bir şekilde cevap verebilmeli ve rotayı yeni durumuna uyarlayabilmeli. Bunun için ihtiyaç duyulan trafik bilgileri TMC-RDS sinyali tarafından sağlanır: Yol yüzeyine yerleştirilen sensörler, karayollarındaki durumu algılayarak topladığı verileri radyo istasyonlarına gönderir. Burada dijital sinyallere dönüştürülen trafik bilgileri, radyo yayınına paralel olarak ve insan kulağının algılayamayacağı bir şekilde iletilir. Bu sinyal ya TMC Tunerbox ya da oto radyosu üzerinden alınarak navigasyon cihazına aktarılır.
  Navigasyon bilgisayarı ise gerektiğinde güzergah hesabını güncelleştirerek rotayı değiştirir.

  4. Navigasyon Cihazı
  Araca yerleştirilmiş ufak bir bilgisayar olan navigasyon cihazı, navigasyon sisteminin kalbidir.
  Otomobilin yola çıktığı andan hedefe vardığı ana kadar aracın başlangıçtaki yerinin tespit edilmesi, seyahat sırasındaki konumunun belirlenmesi ve rotanın hesaplanması için gerekli olan tüm veriler burada toplanarak değerlendirilir. Cihaz, bu verilerin kendisine aktarılan güncel trafik bilgileriyle birleştirilmesiyle daima en uygun rotayı bulur.
  Navigasyon cihazı, otomobil sürücüsüne yön bulmada yardımcı olup, sesli uyarılarla veya bir göstergede sergilenen görsel sembollerle gitmek istenilen yere ulaştırır.

  Not: Bilgiler netten alıntıdır..
  Konu rontx tarafından (16-07-2009 Saat 02:18 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  rontx
  Guest

  Cevap: Mera bulucu :))

  güncell..

 3. #3
  rontx
  Guest

  Cevap: Mera bulucu :))

  Bir haftalığına rezervedir..

 4. #4
  rontx
  Guest

  Cevap: Mera bulucu :))

  satılmıştır..ilan kilitlenebilir..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. GPS Koordinat ve yer Bulucu
  By ateshb in forum Elektronik ve Dijital Ekipman Satışı
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 03-09-2009, 22:23
 2. balık bulucu
  By ümit özen in forum S.S.S
  Cevaplar: 16
  Son Mesaj: 15-03-2009, 04:03
 3. balık bulucu
  By ümit özen in forum Elektronik ve Dijital Ekipman Arıyorum
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 12-03-2009, 10:56
 4. balık bulucu
  By ercanuyar in forum Serbest Dalış Malzemeleri - Genel
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 22-09-2008, 12:04
 5. balık bulucu
  By reelfetbaz in forum Elektronik ve Dijital Ekipman Arıyorum
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 16-05-2008, 00:29

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203