Öncelikle günaydın,
Bu forum sitesindeki bilgileri okuyan ve paylaşan arkadaşları görmekteyim,satış yapan malzeme alan arkadaşları izlemekteyim,gereksiz konuşanları gözlemlemekteyim ve arkadaşlar ben denizlerimizi temizleyen ve onlara katılmak için can atan arkadaşlarıda görmekteyim.Onlara ayrıca teşekkür ediyorum.
Çevremiz Kirleniyor

Çevre, bir canlının veya canlılar toplumunun yaşamını sağlayan ve onun devamlı etkisi altında bulunduran süreçler, enerjiler ve maddesel varlıkların bütünlüğüdür. Bu bütünlük ki doğa, içerdiği canlı ve cansız varlıkların birbirleriyle ilişkilerinden kaynaklanan dinamik bir yapıya sahiptir. Hava, su ve toprak unsurlarında oluşan bu sürekli yapıdaki bir unsurun bozulması, kuşkusuz tüm evreni etkileyecektir.
Biz, doğanın tükenmeyen bir kaynak olmadığını ancak yirminci yüzyılın ikinci yarısında fark edebildik. Plansız kentleşme, hızlı nüfus artışı, iç göçler, sanayileşme ve buna bağlı olarak artan doğal kaynak kullanımı ve artık madde artışı hem global hem de milli çevre sorunlarını beraberinde getirdi.
Egede çevre kirliliği ilk olarak İzmir körfezlerinin kirliliği, kıyılarımıza vuran variller, nehir ve göllerin gözle görünür kirlilikleri öne çıkan önemli kirlilik örneklerini oluşturmaktadır.İnsanların denize basit görerek izmarit atması,pet şişe,cam şişe,kullanmadığı ev ve el aletleri,imha edemiyeceği malzemeleri denize atarak kaybetmeyi düşünen insanları lütfen uyaralım.Uyarmakla yetinmiyorlarsa Şikayet için gerekli mercilere başvuralım,En yakın karakol,jandarma,sahil güvenlik,vs.Emin olun gereğini fazlasıyla yapıyorlar.
Sayın doğa sever zıpkıncı;eğer okuduğunuzda biz bunun için ne yapabiliriz diyorsanız,yapabileceğiniz şeyleri lütfen elinizden geldiği kadarı ile yapın.Ve duyuru yapıldığında çevre temizliği,ve denizlerimizin temizliği için lüftfen elimizden gelenin fazlasını yapalım.

Şöyle bir denizaltında balılar arasında güneşlenmek isteyenler için)


Pisuvar!! Denize tuvaletini yapmayanlar için...


Eskiciye verilebilirdi ,


Su altı temizliğinde en modern yöntem!!!


Kalabalık misafir vardı galiba)


Bu da nesi???

Yunuslar DJ lik yapıyordu. Müzikler harikaydı...

Bunları yapamıyorsak dahada kolayı var,Her zıpkıncı her daldığında gördüğü pet şişeyi gördüğü elle tutulabilir atığı denizden çıkarsın ve onu en yakın çöp kovasına atsın,okuduğunuz için teşekkürler,Saygılar.
Mustafa BECEREK
-İZMİR-