1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 22

Konu: Sinop neden fiyasko?

 1. #1
  ZIPKINCI Tolga ÖZMERAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  31-07-2004
  Bulunduğu yer
  Sinop
  Yaş
  46
  Mesajlar
  1.480

  Sinop neden fiyasko?

  MUZAFFER BEY BU KONU HAKKINDA VERDİĞİNİZ BİLGİLER YETERSİZ.
  İLLA YARIŞMALAR TEMİZ SULARDA YAPILACAK DİYE BİR KAİDE YOK.
  KARADENİZ'DE SADECE EŞKİNA DEĞİL LEVREK ,KEFAL, MİNEKOP, KOFANA,PALAMUT ,TORİK,KARAGÖZ GİBİ BALIKLARDA VARDIR VE SÜREKLİ AVLANIR AMA KİKLA AVLANMAZ AYRICA BURAYA GELEN AVCILAR KULÜPLERİ TARAFINDAN İYİ AVCI OLDUKLARI İÇİN SEÇİLİR.
  TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA'DA KİMSE GELİP TECRÜBE KAZANMAK İÇİN YARIŞMAZ ARTI BULANIK SUDA BALİK VURMAK ÇOK BÜYÜK TECRÜBE GEREKTİRİR.
  SİNOP'UN KÖTÜ BİR MERA OLDUĞUNU NEREDEN BİLİYORSUNUZ
  YARIŞMALARDA SAYI DEĞİL GRAMINA GÖRE PUAN SİSTEMİ VARDIR.
  HER VURULAN BALIĞIN GRAMI 1 PUANDIR PARÇA BAŞINADA 500 PUAN VERİLİR.
  FUAT KASMALAR (SELAMLAR)

 2. #2
  FRONTOZA
  Guest
  Yarışma yarışmadır.Burada bunu sabahlara dek tartışsak çözemeyiz.Yarışmanın yapılıp bitmesini beklemeliyiz.Ondan sonrada eleştri ve memnuniyetlerimizi paylaşırız.Ama balık olmayacağını bende düşünmüyorum.Tabi yarışma önceden talan edilmiş bir yerde yapılmazsa.Ama yarışmayı düzenleyen arkadaşlarda verimli bir yerde yapar herhalde bu yarışmayı.Umarız tüm katılımcılar için eğlenceli ve kazasız bir yarışma olur.

 3. #3
  ugurdumlu
  Guest
  sinopta derece yapacak arkadaşlar dünya zıpkınla balık avı yarışmasına gitmeyecekmi evet ben ve benim gibi marmara avcısı olan arkadaşlar için karadeniz sorun olmaz hatta daha iyi olurda egede ve akdenizde derin dalışa ve akdeniz ege balığına alışmış arkadaşlar için dezavantajları olur bence uluslararası yarışmaya gidilecek bi yarışmada bence akdeniz veya egede olmalı idi uluslar arası yarışmalarda ilk ona bile giremeyecek yarışmacılar katılacağına en azından bu işi hakkı ile yapan her türlü şartta av yapacak hem derin dalacak hem iyi avcılığı olan arkadaşların o yarışmaya gitmesi gerek bence ayrıca bence en önemliside yarışmada hakemlerin ve ilgili komiteninde yarışmada çok dikkatli olması gerek her türlü üç kağıtın dönecği bir ortam olacağı aşikar dışardan balık sokmak takım arkadaşlarının vurduğu balığı bir kişiye vermek daha neler neler

 4. #4
  Tirbison
  Guest
  Fuat KArdeşime KAtılıyorum.Sevgilerimle

  Gecelerin Yargıcı....Eyvallah

 5. #5
  ugurdumlu
  Guest
  yarışma sonrası derece yapan ve dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanan arkadaşlar dünya şampiyonasına giderde umarım ordada iyi derece yapar ama şu bir gercek dünya şampiyonası karadenizde yapılmayacak karadenizde sadece karakıyı avcılığı olan veya yaptığı üç kağıtla derece yapanlar dünya şampiyonasında artık kaçıncı olur ben bilemem ben isterimki dünyada iyi bir derece yapalım tanıdığım bazı iyi zıpkıncılığı ve dalıcılığı olan arkadaşlar sırf karadenizde yapılıyo diye yarışmaya katılmadı neyse ne diyim hep beraber görcez neler olcak kim derece yapacak ben karadenizli biri olarak sert poyrazın ve yağan yağmurun karadenizde nasıl etki yaptığını iyi bilen biri olatak umarım tatsız süprizlerle karşılaşılmaz neyse artık iyi olan kazansın...

 6. #6
  Muz@ffer KOÇ
  Guest
  Fuat bey

  Yetersizlik kavramı neye göre ? Bahsi geçen balıklar elbette karadenizin balıkları bir karedenizli olarak bunları gayet açık biliyorum.Marmara avcısı olarak bulanık sulara aşinayım karadenizli olarak ta dalgalara.

  Kiklayı ne sebeple örnek verdiğinizi anlamadım, geçtiğimiz yarışmalarda kikla ve lapin avlanmadımı.?

  Grama verilen puanlamayı biliyorum 200 gr lık karagözün içinden çıkan 200 gr lık kurşunları livarda saklanan balıkları vs vs.

  Kocaeli büyük şehir su sporları adına sinoptaki yarışmada olucaz.

  Bana göre olan fiyasko yarışmalarda orfoz lahoz eşkina vs diğer tüm balıklar avlanır özellikle taş balıklarını avlamak avlamanın ötesinde taştan çıkarmak maharet ve beceri ister tecrübesi olmayan arkadaşlar uluslararası müsabakalarda hüsrana uğruya bilir.Bunun yanısıra Sinop özellikle karadeniz olması, hava şartları dolayısıla, her şarta ava , yarışmaya onay vermeye bilir.

  Gözüken ve yazılanlar odur ki sualtı dergisi yahoo guruplarda yazılanlar açıkça belli etmiştirki yarışma sinop' a bazı güçler tarafndan aldırılmış niyet ve amaç açıkça bellidir.

  Umarım iyi olur kötü olmasını zaten istemem mümkün değil.Benim için fiyasko budur.

  Yarın öbürgün Haliçte de yapılır durum zaten ona gidiyor. Ha tavır böyle, isteyen katılır istemeyen katılmaz mantığı olmamalı Şeref'in dediği gibi yarın öbürgün sizi layık gördükleri foseptik çukurunda yaparlar.Sesinizi çıkaramazsınız isteyen gelsin istemeyen gelmesin derler gelmeyen oldumu yarışmayı iptal ederler.

  Yazının başında belirtildiği gibi fikrim sorulmuş cevabımı vermişimdir.Düşüncelerim bana göre bunlardır ifade etme özgürlüğüm var saygı duyup duymamak sizin elinizde.

  Saygılar sevgiler.

  Yazım diğer topikte Sn Önder Er'e verilen cevaptır Başlığı değiştirilmiştir.

 7. #7
  ZIPKINCI Mustafa KANMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05-02-2005
  Bulunduğu yer
  İstanbul, Turkey
  Yaş
  42
  Mesajlar
  1.532

  selamlar

  Arkadaşlar tartışmanın boyutu ilkokul talebelerinin kavgalarına döndü gene (foseptik çukurunu layık görürler ) vs gibi kelimeler ancak birliğimize zarar verir.Neticede yapılacak olan zıpkınla balık avıdır.Hiçbir avcı avlanmaya gideceği meranın durumunu (dalga boyu ,suyun bulanıklığı, ruzgarın yonu, akıntı şiddeti ) bu tip etkenleri değiştiremez, yanlız ve yanlız o anki şartlara ayak uydurabilir.İyi avcı o anki şartlara en iyi adapte olan avcıdır.Ne Sinopdaki şartlar nede dunya şampiyonasının yapılacağı yerdeki şartlar şuanda belli değil.Benim Sinoptan yana tek korkum şiddetli poyrazdır. Burada eğer dunya şampiyonasına gidecek zıpkıncılarımız belirlenecekse bu avcılar her turlu deniz şartlarında çok iyi performans gosteren avcılarımız olmalıdır.(ben daha başarılı olurdum ama su bulanıktı , akıntı çoktu ) gibisinden mazeretler uretmemek için herturlu su ve deniz şartlarına eniyi ayak uyduran avcımızın birinci olmasını diliyorum.Birde Muzafferin dediği gibi bir takım ayak oyunları dönüyorsa bu kesinlikle kabul edilemez ve ahlaksız bir durumdur.Olayın bu boyutu hakkında fazla bilgimizde yok .

  Muzafferin (Bana göre olan fiyasko yarışmalarda orfoz lahoz eşkina vs diğer tüm balıklar avlanır özellikle taş balıklarını avlamak avlamanın ötesinde taştan çıkarmak maharet ve beceri ister tecrübesi olmayan arkadaşlar uluslararası müsabakalarda hüsrana uğruya bilir.) gorusune katılmam mumkun değil.Şunu diyebilirsiniz milli takım 1-2 aylık bir kamp yapacaktır Karadeniz bu açıdan diğer denizlerimize gore evet doğrudur kısırdır, ve boyle bir kamp organizasyonu için elverişli değildir.Fakat 2 günlüğüne yapılacak bir yarışmada yarışmacıların tecrübe edinmeleri neredeyse imkansızdır.Zaten yarışmanın amacı tecrübe kazandırmak değil en tecrübeli avcıyı ortaya çıkartmaktır.Neticede Sinopta vatanımızın güzide illerinden biridir, bu güne kadar karadenizden kalkıp Egeye Akdenize yarışmalar için gelen arkadaşlar bu sefer ev sahipliği yapacaktır.

  Yorumlar ,bahsedilen ayak oyunları ne olursa olsun hak edenin kazanacağı bir zıpkınla balıkavı yarışması olmasını diliyorum.Kazasız belasız...Saygılar.
  Mustafa KANMAZ CAD/CAM TOPSOLİD , RHİNOCEROS ,AUTONCAM ,AUTOCAD


  "Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın . İnsanlar görsünler ki padişah bu dünyadan eli boş gitmiştir." {Kanuni Sultan Süleyman}

 8. #8
  Muz@ffer KOÇ
  Guest
  Arkadaşlar tecrübeden kastim elbette av tecrübesi değil bunu sanırım anlatamadım veya kişiler anlamak istemedi. Tecrübeden kastim yarışma tecrübesi kazanılmasınıdır. Kişiler çok yarışmaya katılarak heyecanını dizginlemeyi öğrenir buda verimli bir av yapabilmesi için ustalığın yanında büyük etkendir.

  Bu heyecanımı yenememem sayesinde bir müsabakada (av yarışması değil) çok rahat birinci olacakken 3. olmuştum.

 9. #9
  SALACAKLI
  Guest
  arkadaşlar yarışma sinopta oluyorsa oluyor bunu uzatmaya gerek yok hem ayerıca yıllarca mersinde didimde gökçe adada yapıldıda neoldu yine sıfır yine sıfır bunu daha fazla uzatmaya gerek yok hem ayrıca busens dünya şampiyonası yok avrup şampiyonası var vede fransada yapılacak az çok cd lerden seyrettiğimiz kadarıylada fransada sular genelde bulanık vede vurulan balıklar levrek eşkina karagöz vs ayrıca buyarışmada istanbul dalıcılarının ayrıcalığı görülecek hiç birzaman unutulmamalı en ayrıcalıklı dalıcılar herzaman için istanbuldan çıkar çünkü her türlü şartta dalış yapan dalıcılar istanbul dalıcılardır.bugüne kadarda türkiye şampiyonalarında hakkı yenen dalgıçlarda hep istanbul takımlarının dalgıçlarıdır

 10. #10
  ZIPKINCI
  Üyelik tarihi
  02-04-2005
  Bulunduğu yer
  Çanakkale
  Mesajlar
  1.035
  Salacaklı dostum 3 tarafı denizlerle çevrili memleketimizde öyle iyi dalgıçlar var ki Mersinden Karadenize Bodrumdan Marmaris'e Kuzey Egede sadece İstanbul dalıcıları dersen biraz fazla iddialı olur.Bir iki sene sonra en iyi dalgıçların nereden çıktığını görürsün.Sana göre çok balık vurmak iyi avcılıktır.Bana göre hakkıyla vurmak denizle bütünleşip hırslanmamak,denizin bir parçası olmaktır.Dediğin gibi önemli olan bu işi hakkıyla yapmak.Saygılar.
  Ardahan Dikme
  Teamapnea@yahoo.com
  Kuzey Egeliler____
  Extrablatt geri döndü.
  Poseidon Aşkına!!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. 15/05/2005 Sinop 3.800 kg.
  By Tolga ÖZMERAL in forum Photo - Fotoğraf Albümü
  Cevaplar: 37
  Son Mesaj: 04-10-2010, 08:37
 2. AYNI SORUYU SİZEDE SORUYORUM. NEDEN? NEDEN? NEDEN?
  By atomik07 in forum Deniz Sohbetleri
  Cevaplar: 17
  Son Mesaj: 01-12-2006, 14:34
 3. 1 Haziran Sinop Adabaşı Levreği
  By aliturker in forum Photo - Fotoğraf Albümü
  Cevaplar: 25
  Son Mesaj: 03-06-2006, 22:19
 4. Sinop-hamsilos
  By sefacancan in forum Karadeniz Bölgesi
  Cevaplar: 29
  Son Mesaj: 09-05-2006, 23:59

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259