“Her gemi, yıllara meydan okumuş, hayata tanıklık etmiş ve bilgeliğe ulaşmış dingin bir dost benim için. Her yolculuğu, bana ayrı maceralar anlatan ve ayrı heyecanlar yaşatan bir hikâye...”.
- Fatih TAKMAKLI


Su Üstünde, bir tutkunun severleriyle buluşmuş hali. Denize, gemiye olan tutku... 1350’ye yakın görsel, 15 farklı ülkeden ve 60 farklı limandan fotoğraflar içeriyor. 100’e yakın gemi şirketi hakkında bilgi... 412 adet kruvaziyer gemisi hakkında içerik. Deniz ve gemi severler için az ve zor bulunan kaynak.


1983 doğumlu Fatih Takmaklı’nın 6 yaşından beri var olan tutkusunu dile getirdiği, kelimelere döktüğü bu kitabın sayfalarında denizlerin dalgasındaymış gibi kendinizi kaybedeceksiniz. Kendinizi anlatılan gemilerin içerisinde hissedecek ve “keşke onlardan birinde olsaydım.” diyeceksiniz. 6 yaşındaki Takmaklı’nın gemilerle arkadaşlık kurmasıyla başlayan macerası, onu iskeleye yanaşan her bir yolcu gemisinin, feribotun, yatın ve ahşap yelkenlinin arkadaşı yapmıştır. Gittiği her yere, kuzenlerinin hediye ettiği fotoğraf makinesiyle çektiği gemi fotoğraflarının albümünü, seyahat acentalarının broşürlerini ve gemi fotoğraflarının yer aldığı gazete kupürlerini de götürmüştür.


Bu kitap, gemilere tutkuyla bağlanan, gemileri arkadaşı olarak görenler için yazılmış. Siz de onlardan biriyseniz, daha fazla bilgi için Su Üstünde - Fatih TAKMAKLI web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


idefix, Oda Kitap, Babil ,D&R gibi kitabı online satan bir kaç mağazadan ulaşabilirsiniz.