1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 25

Konu: Denizden ameliyata giden yol

 1. #1
  TROY
  Guest

  Denizden ameliyata giden yol

  Selamlar,

  Uzun zamandır yoktum maalesef başıma ard arda gelen olaylar yüzünden hem denizden hemde forumlardan uzak kaldım. YAşadıklarımı kısaca anlatmak isterim en azından sizede benim yaşadıklarım tecrübe olur. 15 Ekim'de bir arkadaşım ile Çanakkaleye dalışa gitmeye karar verdik akşam malzemeleri toparlayıp iş çıkışı yola düştük . Geceyarısı gibi dalacağımız meraya yakın bir yere arabayı çekip içinde uyuduk sabah erkenden kalktık hava biraz sertti o yüzden farklı bir yere gittik, o gün güzel av yaptık buzluk neredeyse dolmuştu. 2. gün oranın yerlisi balıkçı bir arkadaşımızın evinde kaldık sabah 05.00 gibi karnımda derinden hafif bir ağrı ile uyandım,geçicidir diyip pek önemsemedim hava sert olduğundan saat 09.00'da bir çorba içip dalışa gittik ama ağrı dahada artarak devam ediyordu . Yaklaşık 1 saat ahlaya oflaya dalış yaptım ( kendi kendime herhalde gaz sıkıştırıyordur diyordum) Arada eczaneye gidip mide spazm ilacı alıp içtim ama birşey değişmedi. Arkadaş dalışa devam ederken ben arabada bayağ bir kıvranıyordum durum gittikçe kötüleştiğinden tekrar eve gittik ama hiçbirşey fayda etmemeye başlamıştı bende durumun sakata gittiğini görünce en yakındaki sağlık ocağına gitmeye karar verdik. ( Bu arada arkadaş araba kullnamadığından arabayıda ben kullanıyordum) Neyse oradaki doktor kısa bir muayeneden sonra apandisit olabilir dedi hemen tahlillerin yapılması için SSK'ya sevk etti. Mecburen arabayı kullanarak Çanakkale SSK'ya doğru yola çıktık. SSK'ya vardığımızda hemen tahlillere başlandı bu arada pazar günü olduğundan hastanede sadece nöbetçi doktor vardı. Tahliller yapılırken beni yatırıp kolumdan serumu verdiler. Bir müddet sonra Nöb. Doktor geldi tahlillere cerrahın bakması gerektiğini kendisini aradığını fakat benim yanımda sağlık karnemin olmamasından dolayı hastaneye gelmeyeceğini söylediğini anlattı :evil: :evil: :evil: tahmin edersinizki tartışmaya başladım fakat acım gittikçe büyüyordu ( Adam paramla bakın dememe akşamada sağlık karnemi buraya getireceğimi söylemem rağmen ) baktım bunun bir faydası yok ne yapacaz dedim adam devlet hastanesine gidin orada bakarlar dedi. Mecburen hastaneden çıktım kolumdaki serumla direksiyonun başına geçtim devlet hastanesine kadar gittim. Orada tekrar kontrolden geçtim cerrah geldi ( neyseki) acil ameliyat dedi (evet apandisit patlamak üzereymiş). Sağolsun Edremitten araladaşım bile geldi bu arada evdekilere mecburen haber verdim ( Ölmek kalamak mümkün tabii) akşama doğru ameliyata alındım biraz ağır bir ameliyattan (Doktorun söylemesi buydu 1 saat daha geciksek ciddi problem yaşanabileceğini söyledi) sonra gözlerimi açtığımda kendimi sedyede apandisitimi Çanakkale'ye bağışlamış halde buldum. Bu arada Çanakkale Devlet hastanesi gerçekten özel bir hastane gibiydi o okonuda şanslıydım.
  5 gün hastanede yatıp zor bela ( çıkış yapacağım gün doktor ortadan kaybolunca az daha çıkamıyordum) çıkıp İstanbula döndüm. Raporlu olduğum halde Pazartesi işe gittim dikişler patladı kanama oldu tekrar hastaneye gittim. Salı günü eşofman giyerek işe gittim öğlene doğru patron çağırdı benimle artık çalışamayacaklarını söyledi ( Hayatımda ilk kez böyle birşey oluyordu çok öfkelendim hala öyleyim) Sebep sorduğumda hık mık etti C.tesi Pazar fazla işe gelmediğimi söyledi ( Dikkat edin fazla gelmemişim) Sonradan öğrandiğim apandisit ameliyatı için 5 gün hastanedemi yatılır lafları çıkmış. Yani anlıyacağınız apandisitin üzerine birde işimi kaybettim :evil:
  Herşeyde yinede bir hayır vardır tabiiki şimdi bir arkadaşımın sirketine ortak oldum kendi işimi yapmaya başladım. İnşallah bir aksilik olmadan iş yaşantıma devam ederim. 2004'ün son dönemi anlıyacağınız bana pek şanslı gelmedi. Ama neyseki hala ayaktayım inşallah dalışada başlıyacağım herşeyin başı sağlık bunu hiç unutmayın sizinde başınıza bu tür şeyler geldiğinde sakın boşvermeyin kendinize çok dikkat edin.

  Herkese iyi seneler dilerim.

  Can ERGÖR

 2. #2
  Basar Polat
  Guest
  Cok gecmis olsun.Herseyin basi saglik tabiki.Umarim yeni isiniz sizin icin daha Hayırlı olur...

 3. #3
  mehmetozturk1971
  Guest
  Dostum yeniden çok geçmiş olsun, paçayı iyi yırtmışsın. Aramıza hoş geldin. Dostum farkında mısın, o kalkanı vurduktan sonra herşey oldu, sana pek şans getirmedi. İnşallah bundan sonra vuracağın kalkanlar şans getirir.

 4. #4
  YÜCELÖZEN
  Guest
  buyuk gecmis olsun buyuk badıre atlatmıssın....

 5. #5
  bülent göksu
  Guest
  Çok geçmiş olsun her işte bir hayır vardır derler belkide yeni işin çok daha iyi olur

 6. #6
  balıkdoktoru
  Guest

  Geçmiş olsun.

  Öncelikle geçmiş olsun. Doktor olarak sunu söylemeliyimki atlattığın olay aslında senin düşündüğünden daha ciddi.Ne kadar ucuz atlattığını bilsen iş patron falan aklına bile gelmez.Apandisit her şey normal ,beklenildiği gibi gelişirse tanı ve tedavisi oldukça kolaydır.AMa bazen ölümcül olabilir. Sırf apandisit yüzünden tıp fakültesinde çalışan uzman doktor arkadaşımızı zor kurtardık.Doktor olmasına rağmen olayın gelişimi 1-2 saat içinde oldu.Çok büyük ameliyat geçirdi..Barsağını 2 ay dışarı aldılar vs.vs.Kurtardı ama öbür tarafın kıyısından döndü.Sizinki böyle bir duum değil ama ya olsaydı. Gerçi siz normal bir apandisit olayını bile az kalsın ölümcül bir hale getiriyormuşsunuz.Şikayetlerinize rağmen dalmaya devam etmişsiniz.Sudayken apandisit patlayabilir ve şoka bile girebilirdiniz. Hırsınız hiç bir zaman mantığınızın önüne geçmesin. Tüm arkadaşlara sesleniyorum.Dalmak için 10 saat yol bile gitmiş olsanız kendinizi iyi hissetmiyor ve şikayetleriniz varsa asla dalmayın.Çünkü bir daha asla dalamayabilirsiniz...Güvenli dalışlar

 7. #7
  Muz@ffer KOÇ
  Guest
  Apandist ile ilgili bende bir anımı anlatmak isterim ama şunuda belirtelim apandistin patlaması ihtimalinin dalışla bir alakası yoktur herhalde yani bu olay her insanın başına her yerde gelebilir buradan dalmaya gidildi diye apandist patlıyacak konuma geldiği sonucu meydana çıkmasın.

  1997 senesinde dişlerimle alakalı tedaviye devam ediyoruz sabah için randevu aldım kanal tedavisinin devamı yapılacak , sabah bir uyandım kanal tedavisi yapılan diş felaket sızı yapıyor dayanılmayacak durumda hemen bir tane apranax fort aldım sabah sabah, ama ağrı geçicek gibi değil hemen atladım Handan ablaya (diş doktorum) gittim.Bana Muzaffer hayırdır dedi.Dedim handan abla bir ağrı var dişimde bunu geçir nerem ağrırsa ağrısın dedim.Dişlerime baktı bir anormallik olmadığını gayet iyi gözüktüğünü söyledi ama ağrı felaket boyutta devam ediyor.Bana eve git kahvaltı yap bir tane apranax al diye tembih etti ama dişim öyle bir ağrıyorki kahvaltıyı düşünen kim hemen aldım apranax içtim.Diş ağrım geçti herşey normal garip olan hiç bişey yok.Öğlene doğru karnım açıktı yemek söyledim geldi bir güzel yedim aradan 1 saat geçti geçmedi karnımda ufak bir ağrı olmaya başladı önemsemedim dedim normal dir sabahtan beri hiç bişey yemeyince miğde tuaf karşıladı herhalde diye düşündüm.Ama ağrı ilerleyen saatlerde öyle bir ağrımaya başladı ki dayanılacak gibi değil arabayla bir abimin hanımını ve çocuklarını doktora götürüyorum ki ağrıdan araba kullanamıyorum merter civarındayız sağa çektim Nejla abla dayanamıyorum araba kullanamıyacağım dedim ve bıraktım arabayı hemen merterdeki özel bir hastaneye götürdü beni, ünlü bir cerrahları var beni muayne edicek ama neyse doktor geldi ve beni başladı muayneye ama bende öyle bir ağrı var yatakta tur atıyorum dayanılacak gibi bir ağrı değil bana yediklerimden dolayı miğdemin bozulduğunu ve hemen serum verilmesi gerektiğini anlattılar ve serumu verdilerde hafif rahatlamama rağmen ince ince ağrı devam ediyor.Neyse serum bittikten sonra beni taburcu ettiler akşam oldu eve gittim hala ağrı devam ediyor ama bu sefer gene hafif hafif şiddetlenmeye başladı. Aklıma göbeğimin düşmüş olabileceği geldi annaneme söyledim ve hemen bardakla göbeğimi çekmeye başladı ama yok ağrı geçmiyor.Rahmetli babam bu pek iyi değil tekrar hastaneye gidin dedi ve evimize çok yakın olan haznedar hastanesine götürdüler.Kapıdan içeri girdim beni gören doktor hemen lokasit ölçümü yapın büyük bir olasılıkla apandist dedi ve ameliyethaneyi hazırlamaları için talimat verdi. Ve test sonuçları geldiğinde benim lokasit in 12.500 seviyesine çıktığını ve ameliyat olmadığım takdirde çok az bir süre sonra patlıyacağını anlattılar ameliyat onayını verdim ve neticede aranızdayım. Ama hayatımı önce Allaha sonra beni ikinci kez hastaneye gittiğimde hemen teşhisi koyan doktora borçluyum ve merterdeki malum hastaneye ve ünlü cerrahlarına ise söyliyecek kelime bulamyorum tam bir fiyasko.Bu arada Handan ablaya dişimin ağrısını geçir nerem ağrırsa ağrısın dedim ya bence bu olay beterin beteri olduğunun bir göstergesi hayatta bir daha böyle iddialı şeyler söylememeye karar verdim buda bana ders oldu ama Handan abla benle çok dalga geçti o ayrı konu.Ve ona tüm tedaviler bitene kadar bir daha ağrısada dişim ağrıyor diyemedim.

 8. #8
  YÜCELÖZEN
  Guest
  muzaffer sende buyuk badire atlatmışsın gecmiş olmuş sevindim...

 9. #9
  Onur_GÜNER
  Guest
  Can abi seni yeniden aramızda görmek çok güzel.Geçmiş olsun.Herşey gönlünce olsun...

 10. #10
  kaanyildiz
  Guest

  geçmiş olsun

  :cry: merhaba ben kaan yıldız
  şu an zarzor oturup bu mesajı yazabiliyorum
  troy arkadaşa büyük geçmiş olsun , yeni işide inşallah hayırlı olur
  zarzor oturmamın sebebi, bugün dalışa gitmek için motoru çalıştırıken ters bir haraket yapmış olmam. doktor kaslarla alakalıdır diyor ,inşallah öyledirde bel ile alakalı değildir .insan en kolay yaptığı işleri bile yapamaz olunca sağlığın ne demek olduğunu iyi anlıyor . tüm zıpkıncı arkadaşlara sağlıklı günler dileğiyle.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Denizden Fırına Deniz Pisisi 1.5kg
  By DeepDefender in forum Photo - Fotoğraf Albümü
  Cevaplar: 20
  Son Mesaj: 02-04-2017, 19:38
 2. Denizden para kazanıp ekmek yemek.
  By TurkishBLack#Mert in forum Zıpkıncı Kahvesi
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 28-05-2016, 19:01
 3. sakın denizden çıkmadan avı bitirmeyin
  By fatihişli1979 in forum Av Anıları
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 04-02-2015, 01:25
 4. sdi otele giden varmı
  By ERSOY in forum S.S.S
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 11-07-2005, 23:23
 5. Ava Giden Avlanır
  By barışkaya in forum Av Anıları
  Cevaplar: 29
  Son Mesaj: 04-06-2005, 13:19

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195