1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 28
Like Tree28Likes

Konu: Ege Barakuda ya Yapılan Haksızlık ve Yorumlar hakkında

 1. #1
  ZIPKINCI Yusuf Ziya ŞİPAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  03-09-2004
  Bulunduğu yer
  Aydın
  Yaş
  43
  Mesajlar
  4.102

  Ege Barakuda ya Yapılan Haksızlık ve Yorumlar hakkında

  Ege Barakuda firması ile ilgili maske meselesi pek çok üyenin malumudur. Maskenin resimleri eklenene kadar herhangi bir yorum yapmayı düşünmemiştim zira kullanıcının anlatımı ile hareket edecek olursak herkese kuru kuruya teşekkür ya da b.k atmaktan ileriye gitmeyecek polemiklere gireriz, bu doğru değil. Maalesef ki anlatılanlara istinaden saçma sapan pek çok yorum da okumak durumunda kalıyoruz.
  Bu tür bir konu ortaya atıldığında, tarafların birbirlerine isnad ettikleri şeyleri ispat etmeleri gerekir, en azından mümkün olanların ispatı gerekir. Ege Barakuda ile sorun yaşayan kişi açtığı konuya maskesinin resmini de eklese acaba aynı yorumlar yazılır mıydı? Bu yüzden bu tür konular açıldığında yönetim konuya müdahil olmalı ve çamur at izi kalsın tarzı saçma sapan başlıkları, polemiklere ve firmaların ticari itibarlarına leke sürülmesine mahal vermeden kapatmalı. Zaten yönetimin konuya duyarlı yaklaşımı onların da bu tür başlıklarıdan hoşlanmadıklarını gösteriyor.
  Bu başlığı neden açtım, çünkü insanlara doğru dürüst bilgi aktarımı yapmadan bir firmanın ticari itibarıyla oynanmasını doğru bulmuyorum. Kendinizi firmanın yerine koyun ve emek emek biryerlere getirmeye çalıştığınız işletmenizin bu şekilde karalanmasının sizi ne kadar üzeceğini bir düşünün. Kaldı ki burada, forumun geçmiş sayfaları karıştırıldığında büyük çoğunluğun memnuniyetini defalarca tekrar ettiği bir firma var.
  Şahsım adına İzmirde alışveriş yaptığım firmaların hepsinden memnunum. Savutlar (Ertan), Çağlar (Ali), Mares (Emrah), Ege Barakuda (Uğur, Murat, Gökhan, Çağdaş)...bu memnuniyetin ilişkileri istismar etmeden karşılıklı saygı çerçevesinde doğduğunu düşünüyorum. Bu noktada çuvaldızı başkasına batırırken biraz da iğneyi kendimize batırmanın meselelerin daha objektif değerlendirilmesini sağlayacağına inanıyorum.
  Herkese iyi bayramlar
  Yusuf Ziya Şipal

 2. #2
  ZIPKINCI Ömer EYÜPOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10-11-2011
  Yaş
  39
  Mesajlar
  2.299

  Cevap: Ege Barakuda ya Yapılan Haksızlık ve Yorumlar hakkında

  zaten resimler herşeyi ortaya koymadımı ama ortaya koyulmayan tek şey var bu çamur at izi kalsın diyenler şimdi nerede ve hala neyi bekliyolar firmadan özür dilemek için ama birilerini fof poflamaya geldimmi en iyi yaptığımız iş bu yok a firması şöyle iyi yok b firması böyle iyi tabiiki iyidir zaten kötü diyen yok zaten denmemelide kimse kimsenin rızkıyla oynamaya hakkı yok ve o firmalar o seviyeye gelene kadar ne zorluklar çekmiştir mutlaka ama bir bakıyoruz bir kalemde silinmeye çalışılıyor malesef... Hepiz için geçerli olan tek şey var (((( Hz. Mevlana'nın bir sözü der ki: Bizim sözlerimizin hepsi nakit, başkalarınınki nakildir. Nakil nakdin fer'idir....)))))
  TC Kaan ERTUNÇ likes this.
  tlf: 0532 166 67 11

  Ömer Eyüpoğlu

  BURSA \ Eşgel

  Akıncılarteam

  Pathos pro 82
  Omer hf2 100

 3. #3
  Ersun Büyükgöze
  Guest

  Cevap: Ege Barakuda ya Yapılan Haksızlık ve Yorumlar hakkında

  firmaya çamur atanlar özür dilemeli haklısınız;
  ilk mesajı ben yazmıştım sanırım,ve ben hala firma nın tutumunun yanlış olduğu konusunda fikrimi yineliyorum.
  mesajımda belirttiğim gibi eğer ürün kullanıcı hatasından dolayı değişemiyecek durumdaysa firma (köklü bir firmal olarak) arkadaşımızın bize getirdiği ürün kullanıcı hatası sebebiyle değişemiyecek durumdadır demesi yeterliydi.yasal yollara başvurmak ve sinirle karşılıklı dialoğa girmek bence yakışan davranış değildi.
  dikkatle okunacak olursa ben öneri olarak bunu yazmasını ama KÖTÜ SÖYLEMDE BULUNAN ARKADAŞI UTANDIRMAK İSTERSE değişimi yapmasının şık olacağını söylemiştim.
  açıkçası daha ilk mesajı okurkende kullanıcı hatası ihtimali kuvvetle muhtemeldir diye aklımdaydı.ama burada benim eleştirdiğim şey maske nin değişmemesi değil firmanın tavrını eleştirmiştim.bu konuda herhangi bir geri adım atılmadığınıda görmüş olmam bana herhangi bir sempati kazandırmadı.
  sanırım uğur bey idi yetkili,
  uğur bey ben asla maskeyi değiştirmelisiniz gibi bir tavır takınmadım,değişim olursa arkadaş utanmış olurdu dedim.benim sizde eleştirdiğim şey haklı olsanız dahi alttan almaktan ziyade ikili diyaloglardan kaçınmanız ve ticaret yapan bir firma olarak yüzgöz olmamanız yönündeydi.
  eğer çamur atmak olarak niteleniyorsa benim cevabım budur,yok çamurdan kastım senin mesajın değil dersenizde muhatabı arkadaşlar eminim ki gerekeni yazacaklardır.
  Serhad.n likes this.

 4. #4
  ZIPKINCI Ömer EYÜPOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10-11-2011
  Yaş
  39
  Mesajlar
  2.299

  Cevap: Ege Barakuda ya Yapılan Haksızlık ve Yorumlar hakkında

  Ege barakuda hisarönü izmir hk.

  EGEBARAKUDA izmir hisarönü magzadan
  ESCLAPEZ marka bir tane maske aldım fakat 4-5 dalıştan sonra maskenin camı tutan tırnakları kırılıp camı elime düştü fakat aldıgım yere götürdüm.bu gibi kırılmalar garanti dışı deyip garantiden degiştirmeye yanaşmadı.anladıgım şu ki kurumsal işyerleri dışında hiçbir malzeme almak dogru degil.yeni açılan izmir gaziemir de yeni açılan optimum outlet içindeki decahtlon magzadan omer marka zıpkın aldım.iki kere zıpkınımın şişi kırıldı ikisindede degiştirdiler.allah verede bu gibi yerlerden almış olsaydım.degiştirmek ne mümkün...bunu yazmamın sebibi başka arkadasların bu gibi hataya düşmemeleri..küçük ayak altı dükkanlardan alışveriş yapmak dogru degil...hem kazzık fiyata satıyorlar.hemde sattıkları ürünün arkasında durmuyorlar.saygılarımla


  Ya bende mi yalnışlık yoksa benim algılamamdamı anlamadım hala bende esnafım benimde başıma gele bilirdi diye düşünüyorum bu tarz şeyler diye düşünüyorum belkide hatam burdadır. ama tekrar okuyorum resmen adamın gözüne gözüne saldırmışlar kendi hatasını firmaya yansıtmaya kalkmış (resimler yalan söylemez) buna kimse bişey demez zaten firma yetkilileride aynı şeyi söylüyor nasıl yaklaşıldığı ortada ama buna rağmen sen ne firmanın ayak altılığını bırakırsan ne kazıkçılığını bırakırsan kusura bakmayalım ama ben kendi şahsım adıma az bile yapılmış derim. bu nedir böyle ya madem bu firma bu kadar kazıkçıda hangi akla hizmettt alış veriş yapıyorsun nasıl oluyorda hala firma yetkilileri resimleri yayınlamasına rağmen ki ispattır bu buna rağmen biz hala firmanın tutumundan bahsedebiliyoruz.
  tlf: 0532 166 67 11

  Ömer Eyüpoğlu

  BURSA \ Eşgel

  Akıncılarteam

  Pathos pro 82
  Omer hf2 100

 5. #5
  Ersun Büyükgöze
  Guest

  Cevap: Ege Barakuda ya Yapılan Haksızlık ve Yorumlar hakkında

  ömer başlığı açan arkadaşın hatası tartışılmaz ve baki,
  ama birebir müşteriyle yüzgöz olmamak ise ticaretin kanunu değilse de inceliğidir.benim eleştirim bu tutum üzerine.
  bilmem anlatabildim mi?

 6. #6
  ZIPKINCI Deniz Buluç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  11-08-2008
  Bulunduğu yer
  izmir
  Yaş
  22
  Mesajlar
  1.259

  Cevap: Ege Barakuda ya Yapılan Haksızlık ve Yorumlar hakkında

  Bende yazdım çizdim karaladım. Yine söylüyorum büyük ihtimal maskenin üzerine kurşun koydu sudan çıkarken kumsala fırlattı taşa geldi vs vs. bir darbe ile maske kırıldı. Kendince fabrika hatası oldugunu düşündü.

  Ama baraküdanın müşteriye yaklasımı doğrumu ? söylenenler üzerine bu ilk şikayet değil şahit oldum ki müşteriye a b c firmaları kadar sıcak yaklaşmıyorlar. Belli kişiler haric istisnalar vardır devamlı müşteridir. Fiyat konusundada kampanyalar dışında yine bana göre yüksek

  Bu cümleler içinde gerek haksız yada gerek kırıcı karalayıcı bir şey varsa özür diliyorum. Eminimki bunlar dikkate alınıcak ki firma biraz daha sıcak kanlı davranabilir müşterilerine ben gittiğim ilk dükkanda güler yüz ararım peşime takılıp yardımcı olacak satıcı ararım

  Deniz BULUÇ
  1996
  İzmiR/FoçA

 7. #7
  ZIPKINCI Efekan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10-09-2008
  Bulunduğu yer
  İzmir
  Yaş
  35
  Mesajlar
  2.228

  Cevap: Ege Barakuda ya Yapılan Haksızlık ve Yorumlar hakkında

  Hali hazırda konu açılmışken dile getireyim bari, herhangi bir firmadan alınan ürün kendiliğinden arıza yaptığında, fabrikasyon bir problem oluştuğunda, firmaya geri gönderiyoruz ya aldığımız yere. İşte o zaman kullanıcı kaynaklı olmayan bir hatadan dolayı ürün değişimi yada onarımı için gönderilen kargolarda ücreti firma mı ödemeli, yoksa hatalı üründen mağdur olan müşteri mi ? Madem bu kadar köklü firmalardan bahsediliyor, bu sorunun cevabını çok ama çok merak ediyorum. Ürün alıyorum 100 TL'ye, geliyor ama daha ilk kullanımda sorunlu, arıyorum firmayı, gönderin bakalım, onarım yada değişim yapalım diyorlar. Ürünü alırken kargoyu ben ödedim, tamire gönderirken kargoyu ben ödedim, ürün değişti bana geri gelirken kargoyu yine ben ödedim, her seferinde 20 tl kargo ödedim, 100 tl'lik bir ürün geldi bana 160 tl'ye. Ben böle köklü firmaları ayakta alkışlıyorum. Başıma böle bir olay geldiği için yazdım ve çoğumuzun başınada bu tarz olaylar gelmiştir sanırsam..
  F.YALÇIN 0 Rh (+) Zafer TAN CcC

 8. #8
  zek_tani
  Guest

  Cevap: Ege Barakuda ya Yapılan Haksızlık ve Yorumlar hakkında

  ben sanırım olayları kacırmısım ne oldugunu tam olarak bılmıyorum dıger konunun lınklerını paylasırmısınız arkadaslar ordan konunun tamamımı bı okumak ıstıyorum

 9. #9
  Serkan YAMAN
  Guest

  Cevap: Ege Barakuda ya Yapılan Haksızlık ve Yorumlar hakkında

  Alıntı zek_tani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ben sanırım olayları kacırmısım ne oldugunu tam olarak bılmıyorum dıger konunun lınklerını paylasırmısınız arkadaslar ordan konunun tamamımı bı okumak ıstıyorum
  Hüseyin abi ortada art niyet var , bazı arkadaşlar resmen daha neyin ne olduğu bilinmiyorken çok güzel asıp kestiler daha sonrasında resimlerden sonra nedense süt dökmüş kediye dönüldü .

  Neymiş efendim üslüpmuş , maskeyi kır götür hakeretlerini bas sonra alttan alsınlar yine ana firmasına göndersinler sen kırmışsın desinler sonra yine caz cuz et olurmu böyle , kim sana efendi davranır ? kim sana saygılı davranır ? yemişim üslubunu sen karşı tarafa saygılı davranmassan saygı beklemiceksin üslüp beklemiceksin .... Tamam , yedek parça temin edilebilirde , ama maskenin kasası gitmiş yedek parçasını temin etseler sıfır maskeyle aynı paraya gelir ...

  Hadi hepsini geçtim , adamın teki gelmiş durduk yere çağlar avı övüyor konuyla alakasız şekilde , ne alakaysa

  konu burda http://www.zipkinci.com/sikayetim-va...zmir-hk-7.html
  Konu Kayhan YILDIRIM tarafından (25-10-2012 Saat 13:24 ) değiştirilmiştir.

 10. #10
  mustafa yaraş
  Guest

  Cevap: Ege Barakuda ya Yapılan Haksızlık ve Yorumlar hakkında

  bence olay açığa kavuştuğuna göre yönetici kaldırabiliyorsa diğer konuyu ve bu konuyu siteden kaldırsın firmaya boş yere zararveriyor.sinek küçük ama mide bulandırır hesabı kimsenin kafası karıştırmasın.diğer konu kilitlenmiş fakat tamamen kaldırmakta fayda var gereksiz ve asılsız bir olay.büyük firmalar bize lazım,bizde onlara onlar ne kadar güçlü olurlarsa yeni çıkan ürünleri temin etmek ve daha ucuza almak mümkün olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. yurt dışında türk dalgıçları hakkında yapılan uyarılar
  By Altan Çetin in forum Zıpkıncı Kahvesi
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 21-09-2012, 15:37
 2. yeni av malzemelerim // yorumlar ?
  By Çağkan KORU in forum Serbest Dalış Malzemeleri - Genel
  Cevaplar: 22
  Son Mesaj: 10-01-2010, 20:04
 3. Medex ilk yorumlar
  By ytansug in forum Zıpkıncı Kahvesi
  Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 23-03-2009, 12:31
 4. ekşi sözlükten zıpkın ve zıpkıncı hakkındaki yorumlar:D
  By SercanZengin in forum Zıpkıncı Kahvesi
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 13-09-2007, 00:07
 5. kıbrıs hakkında iyi yorumlar
  By kerem_tan in forum K.K.T.C
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 27-06-2006, 13:19

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259