arkadaşlar herkese kolay gelsin,
ben marmara ereğlisinde hem olta avcılığı yapıyorum hem dalıyorum ama ağırlıklı olarak olta avcılığı yapıyorum.siteyi takip ediyorum bazı konularda oltacılara hep sorunmuş gibi bakılıyor oltacılarda zıpkıncıları sorunmuş gibi görüyor.
ereglide 5 yaşımdan beri yani 30 seneyi aşkın balık tutarım orasını evim bilirim meram bilirim oraya dalmaya gelen arkadaşlar herzaman sıkıntı çekip sıkıntı çektiriyorlar.
şimdi,oradaki oltacılar adına sizden isteğim var hafta sonları fenere botlarla gelen arkadaşlar çapalarını tam levrek suyuna bırakıyorlar orada levrek fenerden tekirdağ tarafına doğru 100 metre ilerideki kayanın orada olur ve tabiki etrafında olur lütfen çapayı ya fenere bırakıp oraya yüzün kiii zaten o mesafeyi dalıyorsunuz hertarafa bakıyorsunuz yada fenerle o kaya arasına bırakın ki hem bizlerin gezme suyunda olmasın botunuz hemde levrek suyunu bozmamış olursunuz.
2.si lütfen ama lütfen şamandıra takın sizlerden çok biz tedirgin oluyoruz geçen sene bir arkadaşı teknenin altından elimle çekerek çıkarttım sabah sabah iş açıyordum hem onun hem kendimin başına.zaten mecburi olan şamandıraları takmassanız boşuna sıkıntı yaşanacak.
oraya dalmaya gelen arkadaşlarımdan bunları rica ediyorum güzel meradır balığı boldur ama tabiiki çapalar olmasa dahada güzel olur.buda sizin elinizde uzağa atmak çok kolay.
bir yazıda okudum ereglide daldım tekneciler üzerimizden geçecek yazmış bir arkadaş şamandıra olmadımı sizleri görmek inanın çok zor.bende daldımmı teknelerden tedirgin oluyorum devamlı onlara bakmaktan sıkıntı çekiyorum şamandıra olsa bile dikkatli olmak lazım.
nefesinize kuvvet Allah kolaylık versin hem işinizde hem dalışınızda.saygılarımla teşekkürler.