1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 11
Like Tree48Likes

Konu: DemaShow 2016 Las Vegas

 1. #1
  Onur Üyesi
  Üyelik tarihi
  14-11-2004
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Mesajlar
  166

  DemaShow 2016 Las Vegas

  Değerli dostlar,


  Birleşik Devletler Las Vegas şehri, bu yıl da sualtı sporlarının dünyadaki en büyük ve kapsamlı fuarı olan DemaShow’ a ev sahipliği yapıyor.
  16-19 Kasım 2016 tarihleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açacak olan DemaShow’ un bu denli önemli olmasının nedeni, dalış sektörünün önde gelen marka ve isimlerini, dünyanın her yerinden gelen ziyaretçiler ile buluşturmasıdır.
  tanınmış ürün markalarının yanı sıra, bu sektörün lider hammadde üreticileri de bu fuarda olacaklar.


  Uzun yıllar dürüst ve istikrarla çalışmak, üç önemli parametreyi bir araya getirdi.
  Bilgi birikimi, tecrübe ve finasman..


  Netice olarak;
  Free-Sub ve JakBoeno, uluslar arası dalış sektöründe iki Türk markası olmanın gururu ile bu fuarda olacaklar.
  Yeni ürünlerimizin tanıtımı ve yurtdışı bayilikleri için randevularımız var. Diğer yandan, dünyanın en iyi neopren üreticileri ile toplantılar ayarladık.
  Dönüşümüzde, sözleşmeler, sertifikalar ve marka kullanım izinleri ile birlikte, daha iyi kaliteyi, ulusal ve uluslar arası pazarlarda daha iyi fiyata sunabilmek için bir adım daha atmış olacağız.


  Sevgiler
  Jak Boeno
  1955
  İstanbul

 2. #2
  ZIPKINCI phokaia35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04-10-2011
  Bulunduğu yer
  izmir
  Yaş
  44
  Mesajlar
  545

  Cevap: DemaShow 2016 Las Vegas

  Yerli markalarin uluslararasinda ülkemizi temsil ederek sektorde boy gostermesi bir Türk olarak bizleri gururlandirir. Markaniz ve sizin icin hayirli ugurlu olsun
  Murat TUZCU
  1974/İzmir
  542-4862049

 3. #3
  ZIPKINCI sharotus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08-04-2015
  Mesajlar
  333

  Cevap: DemaShow 2016 Las Vegas

  Tebrikler. Gurur verici
  EMRE
  1983
  KARŞIYAKA İZMİR
  05313437030

 4. #4
  Deniz Aşığı B.Murat Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22-11-2011
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Yaş
  38
  Mesajlar
  2.731

  Cevap: DemaShow 2016 Las Vegas

  Çok güzel haber hocam. Yolunuz açık olsun.

  Murat Yılmaz 1980
  İstanbul
  Padi 1 Freediver

  Laiklik, yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir, tüm yurttaşların vicdan, ibadet ve din özgürlüğü de demektir.
  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 5. #5
  Forumdan ayrılmıştır
  Üyelik tarihi
  25-07-2015
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Yaş
  32
  Mesajlar
  691

  Cevap: DemaShow 2016 Las Vegas

  Gurur verici haberler,başarılarınızın daim olması dilekleriyle...

 6. #6
  Zıpkıncı Scotchsoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13-02-2012
  Mesajlar
  8.019

  Cevap: DemaShow 2016 Las Vegas

  Ham madde deyince çin yada diğer adıyla prc geliyor ,ama ben halen bu piyasanın neresinde olacağımız sorusunun kaygısını taşıyorum bizler markaları marka yapıyoruz ama dünya devleriyle yarışacak marka yapamıyoruz sadece dünyaca ünlü markaları getirtebiliyoruz ,yada taklit edebiliyoruz ..Elle tutulur birşeyler yapmak marka olmak biz Türklerin hiç düşünmediği şeyler ...Sağlam alt yapı kalite güven bu işin olmaz ise olmazı bence yatırım yapılmalı ama bitmiş ürün almak yerine insanların firmaların ham maddeden tutunda kendi projesini kendi çalışmasını ihtiyacını hayalini gerçekleştirmesini isterdim. Türkiye 78 milyon sadece istanbulumuz bile 17-18 milyon iken çoğu devletlerin nufusundan bile çok iken sadece bu tür bir yere iki firmamızın gitmesi beni sevindirmekten ziyade üzdü.Umarım gençlerin yeni nesillerin yatırımcılarında katkılarıyla meslek veya herhangi bir dal ayırmadan markaya kendi marka ve firmalarımızı diğer dünya devleriyle yarıştırmaya götürdüğümüzde o zaman dahada güzel olur .Çok marka ve firma kaliteyi rekabet ürün yelpazesindeki çeşitliliği doğurur insanların yeni fikirler çıkarmasını sağlar...Başta insana yatırım yaparak iyiye dahada iyiye gitceğimizden hiç şüphemiz yok bunlar bardağın diğer tarafı olmakla beraber bu dünyamızın gerçeği.ama genede umutsuz değiliz bu iki firmayı canı gönülden kutluyorum umarım gelecekteki güzel işlerde Türklerinde imzası bulunur bizde bunlarla gurur duyacak hale geliriz...Sizlere sonsuz Başarılar diliyorum..Canı gönülden sizlerleyiz,yanınızdayız...
  Konu Scotchsoda tarafından (23-10-2016 Saat 22:15 ) değiştirilmiştir.
  Fatih
  İstanbul
  1978
  Adam olmak bir gruba dahil olmak değil bir duruşa sahip olmaktır.

 7. #7
  ZIPKINCI wolfenstein09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05-12-2009
  Bulunduğu yer
  İzmir
  Yaş
  36
  Mesajlar
  1.689

  Cevap: DemaShow 2016 Las Vegas

  Jak bey başarılarınızın devamını dilerim selamlar,saygılar..
  Rifat KARABABA (ab rh+)

  İzmir

 8. #8
  Onur Üyesi
  Üyelik tarihi
  14-11-2004
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Mesajlar
  166

  Cevap: DemaShow 2016 Las Vegas

  Merhaba Rıdvan Bey,


  Geç yanıtladım kusura bakmayın, biraz yoğunluğum var.
  Mesajım, sadece bir fuar katılımının duyurusu ile ilgili olduğu için, diğer detaylara yer vermemiştim. Dolayısı ile eksik bilgilenmeniz benim hatamdır, konu ile ilgili kaygılarınızı giderebileceğim ümidi ile yazıyorum.
  Öncelikle iyi temenniler için size ve tüm diğer dostlara teşekkür edeyim.


  Konuya gelirsek;
  Uzak doğuda, Çin Halk Cumhuriyeti (Prc) dahil olmak üzere bir çok neopren üreticisi var.
  Kalite ve hizmet verme konusunda en iyileri, Taiwan, Japonya ve Güney Kore' de yer alır.
  Çin’ den malzeme ithal edip üretim yapanlar var, ancak kalite konusunda titizliliğim nedeni ile neopren hammaddeyi, Çin’ den değil, Taiwan’dan ithal ettiğimizi paylaşmak isterim.
  Markalaşma sürecinde, kalite ve altyapı yatırımları konusundaki ifadenize tamamen katılıyorum.
  Konu ile ilgili detaylı bilgiyi “Neopren Kumaşlar ve Realiteler” başlıklı yazımda sizlerle paylaşmıştım.


  Kısaca ve çok özetle değineyim;
  Jarse bir dalış elbisesinin yapılabilmesi için çok deneyimli elemanların istihdam edildiği makineleşmiş bir atölyeye ihtiyacınız var. Bu atölyenin ana yarı mamul malzemesi, gerekli kalınlıklarda yarılmış ve jarse kumaşla lamine edilmiş neopren tabakalardır. Bahsettiğim ana hammaddenin elde edilmesi için ciddi bir yatırım gerekir.
  Bugüne değin, istenen kalınlıkta yarılmış ve belirlenmiş jarse kumaşlarla lamine edilmiş yarı mamulu ithal ediyor, dolayısı ile bu işçilik için ciddi miktarlarda katma değeri, ne yazık ki yurtdışına ödüyorduk.
  Marmara sempozyumundaki konuşmamda izah ettiğim planlarımızı bugün itibarı ile hayata geçirmiş bulunuyoruz.


  Ne olduklarına gelince;
  -Ham jarse kumaşımızı, istediğimiz kalitede burada örüyoruz. Microfibre polyester iplikler ve Lycra Elastan malzeme ile elde ettiğimiz esneklik şaşırtıcı oldu.
  -Dizayn ettiğimiz herhangi bir kamuflaj deseni, jarse kumaş üzerine transfer edebiliyoruz. Dolayısı ile sonsuz bir renk ve desen imkanı oluştu. Renk haslıkları UV, ozon ve NaCl dayanımı üst seviyededir.
  -Bu mükemmel jarseyi, istediğimiz kalınlıklarda dilimlenmiş neoprene, lamine edebiliyoruz. Elde ettiğimiz ara mamul, atölyede elbise ve diğer aksesuarlara dönüşüyor.
  Bu yatırımların toplamı, bir milyon doları buldu. Eldivenler, yırtılmaz smoothskin elbise için gerekli özel hyperstrech kumaşlar vs. gibi detaylar için bir miktar daha planlanmış yatırımlar var ancak acil olmadığından 2017 senesi için planlandı.
  -Bu yatırımlarla, senelik üretim onbeşbin adetleri buldu. Tamamına yakını ihraç ediliyor.


  Mesajınıza cevaben;
  -Hammadde teminini Çin haricindeki en iyilerden sağlıyoruz. Ülkemizde neopren hammadde üretilmiyor. Üretilebilir, ancak dünya pazarında yer almış büyük markalar arasından sıyrılmak ve pazardan pay kapmak, çok uzun seneler ve büyük yatırımlar gerektiriyor. Dolayısı ile şu anda cazip değil.
  -Bu yatırımlar neticesinde, gerek stok, gerek imalat maliyetlerimizi ciddi oranda düşürdük. Mükemmel bir kalite ve dikkate değer fiyatlarla, bu piyasanın uluslar arası tarafında en önlerde yer alıyoruz.
  -Ürettiğimiz malzemeyi birebir test etme imkanımın olması, çok mesafe almamızı sağlıyor dolayısı ile yenilikçilik konusunda çok zaman ve mesafe kazanıyoruz.


  Netice olarak;
  Elle tutulur bir şeyler yapmayı ve marka olmayı hayal ettik, istedik ve başarıyoruz.
  Sözkonusu yabancı markaların en gencinin yetmişli senelere dayandığı göz önüne alınırsa, başarılı olduğumuzu ifade edebilirim.
  Yeni sezon ürünlerimizi, yabancı markaların ürünleri ile mukayese edeceğiniz zaman, gerek fiyat gerek kalite olarak fark bir yana, daha iyi olduklarını göreceksiniz.

  Diğer yandan, yabancı marka komplekslerimizin, ülkemize yüzbinlerce euroya malolması, beni her zaman çok üzmüştür. Bu yatırımlarla sağlanan katma değer ve yurtdışı satışlarımız, bir nebze bu israfı dengelemektedir. Daha da iyi olacağına inanıyorum.
  Hammadde temini haricinde (ki, bu proje de planlarda var), kendi projelerimizi hayalden gerçeğe dönüştürdüğümüzü keyifle sizlerle paylaşıyorum.
  Uluslar arası bir fuara katılmamızın duyurusu ile fiyat teklifi isteyen hepinizin yakından tanıdığı dünya markalarının geri bildirim ve toplantı
  talepleri, bizleri oldukça sevindiriyor.

  Hepiniz gibi ben de işlerimizin yolunda gitmesini temenni ediyorum.


  Sevgiler
  Jak Boeno
  1955
  İstanbul

 9. #9
  Zıpkıncı Scotchsoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13-02-2012
  Mesajlar
  8.019

  Cevap: DemaShow 2016 Las Vegas

  Çok teşekkür ederim Jak Bey (Hocam)değerli cevabınız için ,ayrıca beni yanlış anlamadığınız içinde ..Benim istediğim arzuladıklarım sizin bu yazınızda kelime kelimesine örtüşüyor umarım sağlam adımlarla bu yolda çizginizden ayrılmadan devam edersiniz.Marmara toplantısına katılmadım ama sizinle çay kahve eşliğinde oturup sohpet etmek isterdim,Saygılar sunarım hocam iyi akşamlar dilerim..
  Fatih
  İstanbul
  1978
  Adam olmak bir gruba dahil olmak değil bir duruşa sahip olmaktır.

 10. #10
  ZIPKINCI cenknehir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  25-12-2008
  Bulunduğu yer
  Izmir - Karsiyaka
  Yaş
  39
  Mesajlar
  2.301

  Cevap: DemaShow 2016 Las Vegas

  Jak abi umarım herşey planladığın ve umduğundan çok daha iyi gider.

  Ülkemizin ekonomik refah seviyesinin düşük olmasından ötürü bir çok spor lüks olarak görülüyor, zıpkın ve dalışta bu sporlardan biri. İnsanların spor yapmaya ne enerjisi nede maddi gücü var. Bu herşeye eksi başlama durumunuza en büyük bir örnek ki buna rağmen elde ettiğiniz başarılar şapka çıkartılacak cinsten. Kaliteli esnaflığınıza uygun çok kaliteli işler başaracağınıza inanıyorum ve destekçinizim...

  Rıdvan'ada keşke fuarda daha çok firma olabilseydi, keşke 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkle olarak daha güzel yerlerde olabilseydik konularında sonuna kadar katılıyorum ama dediğim gibi işler dönüyor dolaşıyor halkın refah seviyesine ve kültürel eğitimine dayanıyor...
  Scotchsoda likes this.
  Küçük balığı izlemek onu vurmaktan daha zevkli...

  Omer ET95


  A.Cenk Tuzun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. 16.10.2016
  By adre01 in forum Photo - Fotoğraf Albümü
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 17-10-2016, 15:18
 2. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 30-06-2016, 21:39
 3. 28.04.2016 & 03.05.2016
  By Asil Orhunöz in forum Video Albüm
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 08-05-2016, 01:07
 4. 28.04.2016 & 03.05.2016
  By Asil Orhunöz in forum Video Albüm
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 07-05-2016, 21:25

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501