1. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 51
Like Tree1Likes

Konu: Amatör Sualtı Avcıları Derneği --AmatorSAD--

 1. #1
  ZIPKINCI muratyucebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26-07-2004
  Bulunduğu yer
  Karşıyaka / İZMİR
  Yaş
  37
  Mesajlar
  574

  Amatör Sualtı Avcıları Derneği --AmatorSAD--  Selamlar

  23 Haziran 2009 Tarihi itibari ile resmen kurulan Amatör Sualtı Avcıları Derneği 15 Ekim 2009 tarihide üye başvurularını kabul etmeye başlamıştır. Aşağıda Derneğimizi kuruluş bildirgesini yayınlıyorum. Hepinizin desteğini ve ilgisini bekliyoruz.

  Not: Dernek tüzüğü ve üyelik formu için bana veya imzasında Amatör Sualtı Avcıları Derneğinin logosunu gördüğünüz herhangi bir üyeye özel mesaj atabilirsiniz.


  Saygılarımızla...


  AMATÖR SUALTI AVCILARI DERNEĞİ KURULUŞ BİLDİRGESİDİR

  AMATÖR SUALTI AVCILARI DERNEĞİ, kimdir ve amacı nedir.

  Derneğimiz bir süre önce şu gerekçelerle kurulmuştur.

  Amatör Sualtı Avcılar Derneği 2009 yılında İzmir’de kurulmuştur. Bu dernek Türkiye’de Amatör ve Sportif Amaçla Zıpkın/Sualtı Tüfeği ile Su ürünleri Avcılığı yapanları bir araya getirmek, bu spora yeni başlayanları bilinçlendirmek ve hem bu spora ilgi duyanları hem de denetleme ile görevli birimleri Amatör Sualtı Avcılığı hakkında bilinçlendirmek amaçlı bilgi ve veri üretmek amacıyla kurulmuştur.

  İşin perde arkasında ise Tüzüğümüzde detayına girmediğimiz ancak aydınlatılmasını zaruri gördüğümüz hususlar şunlardır. Bu kısmın devamında, yazının sonunda Derneğin amacı ve faaliyetleri olarak Tüzüğümüzde bulunan hedeflerimizi görebilirsiniz.

  AMATÖRLÜK

  Bu Dernek ülkemizde Zıpkınla Sualtı Avcılığı yapan AMATÖR avcılardan oluşur.

  Yani mesleği balıkçılık olmayan ve yakaladığı balığı satmayan kişiler bu derneğe üye olabilir.

  Balığı satmamak ve paylaşmak bizim ilk ve en önemli prensibimizdir.

  Avımızı yok etmek, tüketmek amacıyla değil, ihtiyacımızı karşılayacak kadarını almak için yaparız. İhtiyaç fazlalığı söz konusu olursa çevremizle paylaşırız.

  Üyeler arasında bu tür bir kişinin bulunduğu yönünde olabilecek ihbarlar ciddiyetle değerlendirilir ve Dernek üyeliğine Yönetim Kurulu Kararı ile son verilir.

  Amatörlük zaman zaman acemilikle karıştırılır ülkemizde. Bizler burada Amatörlük ile üst düzey avcılığa erişmeye çalışırken, bilinçli ve deneyimli avcılar olmaya çalışırken, niteliğimiz ne olursa olsun av ile maddiyatı birbirine karıştırmadan bu işi sportif amaçla yapmaya çok özen gösteririz. Yani üst düzey bir sporcu olarak, usta avcılar olsak da asla işi spor noktasından geçim sağlayacak bir maddi gelir noktasına taşımayız.

  Yasaların da izin verdiği oranda bu işi, Amatörce bir hobi ve spor noktasında değerlendiririz.

  YASALARA BAĞLILIK

  Bizler yasalara bağlı olarak av yaparız.

  Bugün için yasalarda yer alan bazı hatalı bulduğumuz yönler mevcuttur. Ancak bununla da yasal platformlarda mücadele ederiz.

  Bugün için ilk etapta dört’4’ konuda yasal mücadele vermeyi düşünüyoruz.  1) Yasak Türler
  Ülkemizde özellikle kimi balık cinsi Amatörce sualtı avcılığı yapan zıpkın avcısına yasak iken Amatör Oltacıya serbesttir. Ayrıca diğer her türlü ticari yöntemle avlanabilmektedir. Ve işin gerçek uygulamasına bakıldığında, Ticari amaçla zıpkınla da yasak olmasına rağmen limit tanınmaksızın yasak cinsler avlanmaktadır. Bilindiği üzere yasak türlerin nesli hakkındaki sayısal verilerin tamamı ticari avcılardan alınan av neticelerine göre düzenlenmektedir. Ticari avcının limitsizce avladığı cinslerin Amatör Sualtı Avcısı tarafından tüketildiğini düşünmek oldukça yersizdir. Bizler dernek olarak Akdeniz'e kıyısı olan Avrupa ülkelerindeki yasal düzenlemeleri inceleyerek ilgili Bakanlıklarımıza yasal düzenlemelerinde katkıda bulunacağız. Amatör Sualtı Avcısına şuan yasak olan türlerin sayılarının azalmasına sebep olan etmenleri yeniden inceleyerek gerekirse yeni yasal düzenlemeler getirtmeye çalışacağız. Amacımız bu yasak türlerin nesillerinin tükenmesine engel olup sayılarının artmasını ve ardından da tıpkı diğer Amatör Avcılar gibi kendi tüketimimiz için limitli(Boy/Kilo) ve sürdürülebilir şekilde AMATÖRCE avlanmasını sağlamaya çalışmaktır.


  2) Dalışa Yasak Alanlar

  Ülkemizde denizlerimizde birbirinden bağımsız olarak ortaya konmuş bir sürü dalışa yasak alan bulunmaktadır. Ve bunlar ne yazık ki, birçok kişi için belirsizdir.

  Bu konuda amacımız ise Bilim, Akıl, Vicdan, yasal gerekçeler, Tarihi ve Kültürel değerler bakımından bu yasakların tekrardan sorgulanması ve yasakların çağdaş ve anlamlı ve en önemlisi faydalı hale getirilmesine katkı yapmak yönündedir.

  Özellikle denizlerimizde bugün için bir sürü yasağı akıl dışı bulmaktayız. Bununla ilgili olarak ilgili Yasak koyucu birimlerle görüşerek bunları amacına uygun bir noktaya getirmeyi planlıyoruz.

  Ayrıca bu yasak alanların belisizliğini ortadan kaldırmak amacı ile kamunun bilgilenmesine katkı yapmak istiyoruz. Böylece bu anlamda oluşacak bilinçle, ortaya çıkabilecek sorunlara kaynağında engel olmak istiyoruz.

  Ayrıca Denizlerimizde balık zenginliğinin artmasına yönelik Sualtı Milli parkları oluşturulmasına ve bu alanların dünyadaki birçok örnekte olduğu gibi ‘her türlü ava yasak alan’ haline dönüştürülmesine destek veriyoruz.

  Böylece artacak balık popülasyonu sayesinde hem yerel balıkçılık hem de biz Amatör Sualtı Avcılığı için bugünün iyiden iyiye tükenen denizlerimiz kurtulacaktır.  3) Av Limitleri

  Mevcut yasalarda belirtilen Amatörce av limitleri konusunu da, bir yerde Avrupa’ya ve akla, bilime uyum anlamında, ‘5kg ağırlık limiti’ için ‘bir büyük balık hariç 5 kilogram’a dönüştürmek amacındayız. Bununla ilgili Avrupa ülkelerinde uygulamanın benzer şekilde olduğunu gayet iyi biliyoruz.

  Böylece 2-4kg arası avı yapmış kişinin sonradan karşısına çıkabilecek trofe niteliğindeki bir avı yapmasını yasal hale getirmeyi planlıyoruz.

  4) Amatör Sualtı Avcılığı Turizmi

  Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak, ülkemizde gelişmiş batılı ülkelerden farklı olarak yasak bulunan Amatör Sualtı Avcılığı Turizmini yasal bir zemine oturtmak için gerekli yasal mücadeleyi yapıp, ülkemizin bu anlamda Turizm gelirine kavuşmasını sağlamayı planlıyoruz.

  Bunun için Turistlerin belli ücretler karşılığı, belli dönemler için av yapabilmesini sağlamak istiyoruz. Burada akla sınırsız bir avcılık değil de, tıpkı diğer Amatör Avcılar gibi aynı sınırlarda av yapılabileceği unutulmamalıdır.

  DİĞER HUSUSLAR

  Balıkçılığın Gelişmesine katkılar ve Yasak avcılık ile mücadele

  Başta kitlesel yok edimci avcılık olarak gördüğümüz, Trol, Gırgır, Ağ ile av ve Dinamit, SCUBA ile Zıpkın ve bilumum yok edici avcılık olmak üzere, bu tür avcılıklarla yasal zeminde ortak mücadele etmeyi planlıyoruz.

  Gerçek bir Amatör olarak kolluk kuvvetlerine yardımcı olmayı, yanlış yapanı yanlışından döndürmeyi amaçlıyoruz. Buna eşgüdümlü olarak yasaların da geliştirilmesine katkı yapmayı ve değerlendirilebilecek veri sağlamayı planlamaktayız.

  Malzeme Tedariği ve Sponsorluk

  Amatör amaçlı ve kazanç gayesi gütmeyen bir Sivil Toplum Örgütlenmesi olarak, hiçbir firma ile ilişkimiz yoktur ve olamaz.

  Ancak bir Türk vatandaşı olarak yerli sanayiyi desteklemek her ülkesini ve insanını seven kişiler gibi bizim için de önemli ve öncelikli bir olgudur. Yanıltıcı ve kandırıcı olmaksızın yerli malzeme üreticilerini korumayı görev sayarız.

  Ticari bağı olan kişileri aramıza Sponsor firma temsilcisi olarak üye kaydederiz. Ancak bu Derneğimizin yapısı için, bir ticarileşme noktası kabul edileceği için Yönetim ve Denetim görevlerine bu kişileri getirmeyiz.

  Bu sponsorluk faaliyeti çerçevesince, yıl içinde yapılabilecek faaliyetler, Yarışma, Organizasyon, vb. çalışmalara katkıları, gerek malzeme gerek nakdi olarak bağış olarak alır ve bu faaliyetlerin finansmanı için kullanırız.
  Eğitim

  Her sene bu sporu yapan arkadaşlarımızdan birilerini kaybeden bir camianın mensupları olarak, bu anlamda gelecekte eğitimler vermek sureti ile bu bilinçsizlik ve dikkatsizlik sonucu oluşan kayıpları engellemeyi bir görev sayıyoruz.

  Ayrıca yeterli mevzuat bilgisine sahip olmayan Amatör Sualtı Avcılarını bilinçlendirmeye yönelik eğitimler vermeyi planlıyoruz.

  Aynı şekilde koruma ile görevli olan kolluk kuvvetlerinin derneğimiz üyelerini denetlemeleri sırasında kurumlarına zarar verecek yanlış işlemler yapmasına ve sonradan hukuki işlemler ile kurumlarını zor durumda bırakmasına kaynağında engel olabilmek için üyelerimizle irtibata geçip hem üyelerimize hem de ilgili görevliye gerekli bilgi ve desteği sağlamayı planlıyoruz.

  Derneğimizin gelişme ve büyümesine paralel olarak, bu konuda etkinliğimizin artacağını öngörüyoruz.

  Sportif Faaliyetler

  Derneğimiz Serbest dalış sporuna katkı vermek adına spor kulübü kurmayı uzun vadede düşünmekte, öncesinde ise mevcut spor kulüpleri ile ortak çalışmak sureti ile bu spor faaliyetine katkı yapmayı planlamaktadır.

  Bugün için bu sporun bağlı bulunduğu Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu olmak üzere, ilgili mercilerle çalışıp Amatör Sualtı avcılığı ve Serbest Dalış konularında ülke sporuna katkı yapmayı planlamaktadır.

  Amatör Sualtı Avcılık Belgelendirmesi

  Batılı gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, bir sivil toplum örgütü olarak gelecekte belgesiz avcılık faaliyetinin ortadan kalkacağını öngörerek, ilerde Bakanlığın bu konudaki yasal ve tanınmış Belgelendirme yapabilen bir Sivil Toplum Örgütü olarak bu işe katkı vermek istiyoruz.

  Bu anlamda eğitim ve belgelendirme yetkisi sahibi bir sivil toplum örgütüne dönüşmeyi planlıyoruz.

  Yasa Koyucu ile ortak çalışmalar

  Derneğimiz, ilgili Bakanlıklar ile koordineli çalışarak, onların düzenlediği toplantılara katılarak, alınacak kararlara katılımcı olur. Camianın haklı ve akılcı taleplerini değerlendirerek, bu ortak çalışmalara konu ettirir. Tebliğ toplantıları başta, bu tür toplantılara katılır ve camiasının haklarını savunur.

  DERNEĞİN AMACI VE FAALİYETLERİ(TÜZÜK)
  a. Türkiye’de Zıpkın/Sualtı Tüfeği ile Amatör Su Ürünleri Avcılığı sporunun gelişmesi, yaygınlaştırılması ve yasal, bilimsel ve Ahlaki kurallar çerçevesince yapılmasını desteklemek,
  b. Zıpkın/Sualtı Tüfeği ile Amatör Su Ürünleri Avcılığı sporunun üç tarafı denizler ile çevrili olan ülkemizde hak ettiği önemi kazanması için çalışmalar yapmak bu amaçlarla çeşitli eğitim programları düzenlemek,
  c. Zıpkın/Sualtı Tüfeği ile Amatör Su Ürünleri Avcılığı sporu ile ilgili dergi, kitap, yazı yayınlamak; sergiler, konferanslar, projeksiyon ve video gösterileri yapmak,
  ç. Yurtiçi ve yurt dışında benzer amaçlı kurumlar ile gerektiğinde kuruluş amacı çerçevesince ortak faaliyetler yürütmek,
  d. Yurdumuzda kanun, kararname, tüzük, sirkülerler ve tebliğ çerçevesinde Zıpkın/Sualtı Tüfeği ile Amatör Su Ürünleri Avcılığı yapan kişi veya kuruluşları bir araya getirmek,
  e. Zıpkın/Sualtı Tüfeği ile Amatör Su Ürünleri Avcılığı sporu ile ilgili günün şartlarına uygun kanuni düzenlemeler yapılmasına katkıda bulunmak, bu konuda kamuoyunun doğru bilgiler ile donatılmasını sağlamak,
  f. Denizlerimizde ve Türkiye Karasularında yasadışı yollarla avlanarak ekolojik sisteme zarar veren gerçek ve tüzel kişilere karşı yasal yollardan mücadele etmek,
  g. Su ürünleri ile bunların yaşam ortamlarının korunmasına, geliştirilmesine yönelik her türlü faaliyette katkıda bulunmak, bu yönde faaliyet gösteren bakanlıklar, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak, av ve su ürünleri ile ilgili kurum, dernek ve kuruluşlar arasında birlik oluşturma yönünde çalışmak, bu konularda gerekli tüm teşvik ve düzenlemelerin oluşmasının teminine çalışmak,
  ğ. İlgili bakanlık tarafından verilen Zıpkın/Sualtı Tüfeği ile Amatör Su Ürünleri Avcılığı izin belgelerinin alınması için, gerekli görülebilecek eğitim ve hizmetlerin bakanlık tarafından uygun görülmesi durumunda dernek bünyesinde verilmesi için gerekli girişimleri yapmak ve izin alınması durumunda bu eğitimleri vermek için gerekli faaliyetleri yapmak,
  h. Türkiye’nin su ve su ürünleri potansiyelinin ülke içindeki ekonomik değerlerini kamuoyuna anlatmak, bu değerleri yaratabilmenin birinci koşulunun eğitim olduğunu vurgulamak,
  ı. Su ürünlerinin, yaşama ortamları ile birlikte korunması, geliştirilmesi, tanıtılması ile planlı, düzenli ve kontrollü avcılığın özendirilmesine desteklenmesine ve geliştirilmesine yönelik faaliyetlerde bulunmak,
  i. Dernek amaçlarının gerçekleştirilmesi için gerektiğinde üyelerinin yurt içinde ve yurt dışında eğitimlerini sağlamak veya buna ilişkin faaliyetlere katkıda bulunmak ve desteklemek,
  j. Amaç ve faaliyetlerini gerçekleştirmek için kaynak ve fon yaratmak maksadıyla, ilgili kanunlar çerçevesinde, her türlü basılı matbuat, tekstil ürünü, teknik malzeme, plaket, kokart, rozet, diploma, sertifika, film, dia, video kaset, ses kaseti ve benzeri malzemeyi hazırlamak, hazırlatmak, temin etmek, dağıtım ve satışına yönelik faaliyetlerde bulunmak, Sponsor temin etmek,
  k. Su ürünlerinin ve içinde yaşadığı ortamın korunması, geliştirilmesi, tanıtılması ve Amatörce avcılık için, çalışan kişi ve kurumlar arasında yardımlaşma ve dayanışmayı geliştirmek, dernek amaçlarının gerçekleştirilmesi yönünde maddi kaynak sağlamak üzere tesisler kurmak, işletmek, işlettirmek,
  l. Yetkili makamların izni ile su ve su ürünleri konularında faaliyet gösteren uluslararası kuruluşlara üye olmak, bu kuruluşlarla ve derneğin amacına benzer faaliyetlerde bulunan yabancı derneklerle işbirliği yapmak, yardımlaşmak,
  m. İlgili kanun ve yasal düzenlemeler çerçevesinde sportif zıpkın avcılığı ve avcı turistler için sportif balıkçılık organizasyonları yapmak,
  n. Yeni çıkacak su ürünleri kanunu, yönetmeliği, sirküleri, tebliği ve ilgili diğer yasalarda Zıpkın/Sualtı Tüfeği ile balık avcılığının modern ve uluslararası ölçülere göre düzenlenebilmesi için, derneğin her türlü toplantıya temsilci ile katılımının sağlanabilmesi için çaba harcamak,
  o. Yasalar çerçevesinde kalmak kaydıyla avlanan tüm Amatör Sualtı Avcıların ya da doğa severlerin karşılaştığı hukuki problemlerin çözülmesi için birlik ve dernek avukatlarını görevlendirmek, avukat tutmak ve gerektiğinde bilirkişilik yapmak,
  ö. Kendi iştigal konusu ve amaçlarıyla ilgili kuruluşların yurtiçi ve yurtdışındaki çalışma ve seminerlerine katılmak, temsilci alış verişinde bulunmak, gerekirse temsilcilik açmak,
  p. Su ürünlerinin ve doğanın korunması, kontrol altına alınması çerçevesinde çeşitli bilimsel çalışmaları organize etmek, ülke içindeki üniversitelerin konu ile ilgili kürsüleri ile temasa geçerek, müşterek çalışma yapılabilmesini sağlamak, ortaklaşa çalışmalar yürütmek, projeler oluşturmak, bu çalışmaların sonucu olarak bülten ve raporlar yayınlamak,
  r. Harita Genel Müdürlüğü ile kanunlar çerçevesinde bilgi alışverişine girerek, avcılıkla uğraşan tüm kişi ve kuruluşlardan bilgi edinmek sureti ile ülke düzeyinde bir av ve avlak haritası hazırlamak, bunları basmak, dağıtımını yapmak ve satmak.
  s. Üyelerini yasal düzenlemelerle ilgili eğitim vermek.

  Sonuç olarak bir dernek olarak, bu derneğin başarısı tamamıyla onu oluşturan kişilerin katılımı ve ortaya koymuş olduğu hedeflere yapılacak katkılar ile gerçekleşecektir. Bu anlamda verilecek mücadeleyi benimseyecek arkadaşları aramıza davet eder, derneğimize başarılar diler ve hayırlı olmasını temenni ederim.

  Saygılarımla

  Güven Özbakır
  Dernek Kurucu Üyesi ve Başkanı

  okanakin likes this.
  http://zipkinci.com/uyeler/102-album...resim46093.png

  Amatör Sualtı Avcıları Derneği Kurucu Üyesi

 2. #2
  ZIPKINCI ata72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23-10-2007
  Bulunduğu yer
  izmir
  Yaş
  46
  Mesajlar
  89

  Cevap: Amatör Sualtı Avcıları Derneği --AmatorSAD--

  Hayırlı uğurlu olsun..

 3. #3
  ZIPKINCI recepay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12-11-2005
  Bulunduğu yer
  izmir
  Mesajlar
  1.045

  Cevap: Amatör Sualtı Avcıları Derneği --AmatorSAD--

  hadi hayırlı olsun murat kardeşim sanal alemde tanışıp bu işe gönül verenlerin bir araya gelmesiyle kurmuş olduğumuz derneğin dahada büyüyüp büyük kitlelere hitap etmesi için elimden gelen neyyse yapmaya hazırım

 4. #4
  Kuzey Ege Avcısı Savaş ELİAÇIK (savasbalikesir) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13-11-2005
  Bulunduğu yer
  Edremit, Balikesir, Turkey
  Yaş
  54
  Mesajlar
  12.655

  Cevap: Amatör Sualtı Avcıları Derneği --AmatorSAD--

  Hayırlı olsun
  Savaş ELİAÇIK
  KUZEY EGE AVCILARI
  Edremit - 1964-
  0505 483 63 49
  0266 392 11 65

  savasbalikesir@hotmail.com

 5. #5
  ZIPKINCI Sinan ŞAKA (ACEMİ DALGIÇ) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  31-12-2006
  Bulunduğu yer
  Ä°zmir, Turkey, Turkey
  Yaş
  38
  Mesajlar
  1.238

  Cevap: Amatör Sualtı Avcıları Derneği --AmatorSAD--

  Derneğimizin herkeze hayırlı olması dileğiyle
  hayırlı uğurlu olsun
  Sinan ŞAKA 13/03/1980
  0-7 metre baskın avcısı
  Buca/İzmir

  Kızım , Eşim ve Denizden vazgeçemem

  http://i55.tinypic.com/sq5hs5.png

 6. #6
  ADMİN İsmail Hakkı ŞAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  02-07-2006
  Bulunduğu yer
  TRABZON
  Yaş
  46
  Mesajlar
  7.927

  Cevap: Amatör Sualtı Avcıları Derneği --AmatorSAD--

  Camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Bu tür amatör ruhla kurulup faaliyet gösteren dernekler varlığımızı ve sesimizi daha da güçlendirecektir.
  İSMAİL HAKKI ŞAHİN
  1971 TRABZON


  Facebook Zıpkıncı Grubu

 7. #7
  Yönetici Eren ATEŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09-03-2006
  Bulunduğu yer
  Çanakkale
  Mesajlar
  7.760

  Cevap: Amatör Sualtı Avcıları Derneği --AmatorSAD--

  Hayırlı olsun sevindirici ve güzel bi girişim


  Eren ATEŞ ---- Çanakkale / Merkez

  ** ZıpkıncI Yöne-TeaM **

  >> Sağım Marmara, solum Ege... İnsan daha ne isteyebilir ki? <<

 8. #8
  ZIPKINCI Erhan Ocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16-02-2005
  Bulunduğu yer
  İZMİR-ALANYA
  Mesajlar
  1.838

  Cevap: Amatör Sualtı Avcıları Derneği --AmatorSAD--

  Zıpkın camiasına hayırlı olsun..

 9. #9
  Yönetici Aşkın YILDIRIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  03-10-2006
  Bulunduğu yer
  karşıyaka/İZMİR
  Mesajlar
  3.717

  Cevap: Amatör Sualtı Avcıları Derneği --AmatorSAD--

  Hayırlı olsun. Yanınızdayız..
  NUR İÇİNDE YAT KARDEŞİM

 10. #10
  gkhnyrn
  Guest

  Cevap: Amatör Sualtı Avcıları Derneği --AmatorSAD--

  derneğimiz camiamıza hayırlı olsun..

  ayrıca adımızda da olan 'amatör' ruhumuzu asla kaybetmeyeceğimizi bilmenizi isterim..


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Gaziemir balık avcıları derneği
  By Hakan ceyhan( kyocera) in forum Duyuru
  Cevaplar: 17
  Son Mesaj: 02-05-2017, 10:10
 2. Mersin Sualtı Avcıları Derneği Geçici Yönetim Kurulu
  By GooM_33 in forum Üye Duyuruları
  Cevaplar: 13
  Son Mesaj: 10-03-2009, 18:02

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236